Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon fiatalként...

Magyarországon fiatalként esélyem sincs, hogy saját lakásom lehessen?

Figyelt kérdés
22 vagyok, eddig 2 millió forintot sikerült összekaparnom. Amilyen borzalmasan alacsonyak a fizetések és drágák az ingatlanok, elérhetetlennek látom azt, hogy valaha is saját lakásom legyen.

2021. aug. 19. 19:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Itt max akkor lenne esély ha a mimimálbér adó mentes lenne csak hát összeomlana a gazdaság.Mert hát én örülnék a legjobban ha mindenki félmilliót meg 1 milliót keresne de ez sajnós ez kamu.De konkrétan a túlóra se éri meg mert le vonják adóba szóval külföld az egyetlen megoldás.Mert mondanám túlórázon az ember ha lakást akkar de az is esélytelen.Ja meg a 27% áfát nem mondom még a vásárlásal se tudsz emiatt spórolni.De aki kimegy az már nem jönn vissza mert meg szókja hogy, fizetésének 60% nem vonják le adóba.Meg hát a túlóra pénz is meg marad.
2021. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
80%

Az ingatlanárak már olyanok, mint a rosszul sikerült fogyókúra. Elhagyod a csokit, süteményeket, a cukrot, a pékárut, a zsíros ételeket, már fele kalóriát viszel be, vizet iszol és még mindig hízol.


Most néztem a 2020 és 2021 közötti ingatlanár változás kimutatásokat, vidéki megyeszékhelyeken még mindig jelentősebb drágulás volt egy év alatt (ellenben Budapesten már csak maximum 3%-os). Olyan városokban, ahol nincs szinte semmi, se számottevő ipari tevékenység, vagy mezőgazdaság, fogy a népesség évről évre (tehát, csökken a kereslet) és mégis nőnek az árak az ingatlanportálok kimutatásai szerint. (A legmeglepőbb az, hogy 2020-hoz képest Salgótarjánban 43%-al nőttek az ingatlanárak. What?)

Ennek csak egy magyarázata lehet. Valakik, bizonyos befektető körök ezerrel vásárolják fel a vidéki ingatlanokat. Budapestet most hanyagolják.

(Vagy a nagy ingatlancégek fals adatokat közölnek.)

2021. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
0%
Magyarországon ma van igazán eséllyed a Fidesz alatt. Magyarország ma a lehetőségek hazája és ezt Orbán Viktornak köszönhetjük. A Fidesz vezet minket az úton amely a fényesség felé vezet.
2021. aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
57%
A név és a hozzá tarozó válaszok alapján szerintem #23 hivatalos propagandista.
2021. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
57%
23-as Mi 1998-ban két panel lakást adtunk el egyért, és 2019-ben sikerült megszabadulni attól a családi háztól úgy hogy 1 db 3 szobást vettünk érte... szerinted?
2021. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
100%
Fél millióból, simán tudsz úgy spórolni, hogy egyszer legyen egy saját ingatlanod egyik ismerősöm fele ennyi fizetésből vett egy kis vidéki házat.
2021. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Azert az eleg sok. En 27 eves vagyok es most fogok eloszor dolgozni. Kb 200k megtakaritasom lehet.
2021. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Te 22 évesen 500k Ft-ot kevesnek tartasz nettoban? Megis milyen vegzettseged van ennyi idosen, gondolom max alapszakod lehet. En 2 mesterszakkal kulfoldon kapok kb 460k-t nettoban forintra atszamolva.
2021. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Ha 22 éves vagy akkor az egyetemet is csak eppen fejezhetted be, egy pályakezdőnek az 500ezer egy álom! Vannak olyanok, akik 10-20 éve dolgoznak sokkal több tapasztalattal es ennek csak egy töredékét kapják! Ha neked a fél milla semmi akkor ilyen hozzáállással nem is tudsz majd venni házat. Ha tegyük fel albérletbe laksz akkor az albérlet+rezsi 150ezer, a kaja 70-80ezerből simán meg van. És akkor kb a fizetésed felét félre tudod rakni. (
2021. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Egyébként én örököltem. Ez is egy opció. Kb. 50 millát érhet ez a lakás Óbudán. Jelenleg kiadjuk, mert külföldön dolgozom.
2021. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!