Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány százalékban vannak ma...

Hány százalékban vannak ma jelen a melegek a társadalomban?

Figyelt kérdés
10 éve még 2-3% volt a becslés, ma már 15%-ot is hallok, mondjuk meleg oldalról. Mi lehet a valós szám? Én nagyon kevéssel találkozom, leginkább csak médiában.

2021. aug. 21. 18:36
A kérdező szavazást indított:
1-5 %
5-10 %
10-15 %
50 % körül
100 % körül (mindenkiben ott a hajlam)
66 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
A látens vagy be nem vallott meleg/biszexuálisokkal együtt állítólag 20-22%
2021. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
A homeszexuális életformát folytatók száma szerintem biztos 5% alatt van.
2021. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez sokmindentől függ...


Mi az a meleg? Homoszexuális férfi (rá szokták használni)? Vagy homoszexuális ember (nő+férfi)? Esetleg a biszexuális is bele tartozik ha ő mondjuk férfi és jelenleg férfi párja van de a nőkhöz is vonzódik? Ha az LMBTQ kulcsszót megadtad akkor a transznemű is meleg a kérdésedben? De melyik transznemű aki a saját született neméhez vonzódik vagy a születési nemtől eltérő nemű emberhez vonzódik?


Egy ilyen "gyűjtőfogalommal" mint meleg nem nagyon lehet pontos számításokat végezni.


"Én nagyon kevéssel találkozom, leginkább csak médiában." Talán mert a média kiragadja a megbontránykoztató szteretotíp eseteket, míg a melegek 99% pont ugyanolyan hétköznapi ember, mint te

2021. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ezt lehetetlen felmérni.


Őszintén számít,hogy 5% vagy 15%?


Vannak,akik felvállaltan,melegként élnek.Mások csak szimplán visszafogottan melegként élnek.

Vannak,akik biszexként mindkét nemmel vannak,vannak,akik házasként félrelépnek,és vannak látensek is,meg akik maguknak sem ismerik be.


Ezt felmérni is nehéz,mert vannak,akik még egy anonim kérdő ívben sem vallanák be.


Az biztos,hogy nem olyan ritka,mint eddig gondolták,ugyanis egyre többen vállalják fel.

2021. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4: egy okból számít. Politikailag a szám sokszor hivatkozási alap, és ilyenkor érdektől függően többet vagy kevesebbet szoktak becsülni.
2021. aug. 21. 19:07
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
Akár mennyi is ,a fele is már sok egy normális társadalomban.
2021. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
@5 A legtöbb kutatás 3-7% közé szokta becsülni ezt a számot, nyilván pontosabbak azok az adatok, amelyek olyan országokból származnak, ahol nem elítélt dolog szexuális kisebbséghez tartozni. Hollandiában teljes életet élhet egy meleg, Mauritániában vagy Szaúd-Arábiában kivégzik, Magyarországon meg teljesen függ a környezetétől.
2021. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Lehetetlen megmondani. Én pl. 20 éves koromig titkoltam, mert rettegtem, hogy a középiskolai osztályomban emiatt bajom lesz (katolikus suli volt). Miután felvállaltam, két volt osztálytársam is elmondta, hogy ők is azok (mármint egy leszbikus lány, meg egy biszex srác). Róluk szerintem pl. a volt osztálytársaink a mai napig nem tudják, én is csak úgy tudtam meg, hogy először felvállaltam magam. Úgyhogy azt gondolom, esélytelen megbecsülni a számukat, olyan sokan bujkálnak.
2021. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

A biztos,hogy nem 1-5% között mozog.


Lehet nem reprezentatív,de én,ahol jártam sulikban,általánostól az egyetemig,szinte mindig volt rajtam kívül legalább egy meleg fiú a csoportban,akiről tudtam vagy sejtettem.


Többnyire olyan csoportokban voltam,ahol a lányok voltak többségben,így olyan 10-12 fiú volt,és ebből 1-2 meleg,ebből gondolom,hogy 5%-nál biztosan több lehet,aki nem kizárólag heteroszexuális.

2021. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Volt olyan is,akiről nem is gondoltam volna,aztán felnőttként meleg társkeresőn rátaláltam,és egy suliba jártunk vagy osztálytársak voltunk.


És akkor rengeteg olyan is van,aki nem jár társkeresőkre.

2021. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!