Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságosabb lenne egy ilyen...

Igazságosabb lenne egy ilyen nyugdíjrendszer?

Figyelt kérdés

Előbb utóbb a nyugdíjrendszer reformokra fog szorulni Magyarországon is.


Véleményem szerint úgy lenne korrekt, hogy az állam vonna mindenki fizetéséből egy teljesen fix összeget, nem százalékosat.Ez lenne az állami nyugdíjbiztosítás díja.

Egységes lenne bértől függetlenül és az állami nyugdíj is egységes lenne, mindig az aktuális minimálbér összege lenne.Tehát, ha emelik a minimálbért, akkor az államtól kapott nyugdíj összege is növekedne.

Kvázi a nyugdíj egy szociális juttatásként működne.


Viszont, lehetne magán nyugdíjbiztosításokat kötni, teljesen adómentesen, ezáltal olcsóbb lenne, mint most.



Ez adna egyfajta felelősséget, egyfajta önállóságot az embereknek.


2021. aug. 22. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem szimplán csak az kellene, hogy a mostani rendszert nem kötelezővé, hanem választhatóvá tenni. Tehát aki akarná az fizesse úgy mint most minden ember és később biztosított neki a nyugdíj, aki pedig nem akar most fizetni az gyűjtögessen öreg korára és semmit sem kap.
2021. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1, egyetértenék, ha így lenne a rendszer, de sajna a magyar nyugdíjrendszer nem így van. A jelenleg befizetett járulékokból a mostani nyugdíjasokat fizetik, a te nyugdíjad pedig elvileg a gyerekeid, unokáid béréből menne majd. Ha ebből ellezdenek kiszállni az emberek, akkor a mostani nyugdíjasok kifizetése válik problémássá.
2021. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése mennyire igazságos a "mindenkinek azonos összeget" elv. Akinek magas a jövedelem, magas nyugdíja lenne az szerint igazságtalan ("miért fizessek én másokért többet mikor kemények gürizek, tanultam stb.?"), akinek alacsony nyugdíja lenne annak szemében igazságos ("fizessenek csak nekem a gazdagok!").

A nyugdíjrendszer egyébként nem a számítási/elosztási módozat miatt lesz nehéz helyzetben. Hanem azért mert meg fogja haladni az aktív lakosság (befizetők) száma a nyugdíjjogosultakét. Két választás van, vagy többet áldozni a nemzeti jövedelemből hogy magasabbak legyenek a nyugdíjak, vagy kevesebbet és akkor alacsonyabbak. A harmadik (ezen törpöl minden európai ország) az idősebb korosztály munkaerő-piacon tartása valamilyen formában (pl. nyugdíjkorhatár-emeléssel), hogy minél kevesebb nyugdíjjogosult legyen.

A te felosztási javaslatoddal élve, ha azonos a nyugdíjjogosultak száma az aktív befizetőkkel akkor minden "dolgozónak" egy minimálbérnyit kellene befizetnie fix összegként. A felosztási javaslatod akkor életképes ha sokkal kevesebb lenne a nyugdíjjogosult mint az aktív befizető.

2021. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
*fordítva: a nyugdíjjogosultak száma fogja meghaladni az aktív befizetőkét
2021. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát a minimálbér édes kevés lenne szerintem nyugdíjasként is
2021. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!