Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Direkt azért csinálták szerint...

Direkt azért csinálták szerintetek hatástalanra az oltásokat, hogy még többet el lehessen belőle adni? Ennek is a kapitalizmus a rugója?

Figyelt kérdés

A frissen megérkezett izraeli adatok alapján, szinte már azt lehet mondani, hogy egy oltatlan nagyobb biztonságban van mint egy oltott. Teljesen leszerepelt minden oltóanyag.

Ezt eleve azért csinálták így, mert ha hatásos lenne, akkor elég lenne 1-2 oltás mindenkinek. De így még lesz vagy 20 oltás is, tehát a profit is annyi szerese lesz. A mai túlszaporodott világban, meg most az a pár millió ember aki elpatkol, ki nem szarja le? Túl sokan vagyunk így is.

Tudom, hogy ez is konteónak hangzik, de ha te lennél a kapitalista, te sem csinálnád másként. Csak a saját érdekeid vezérelnének mint minden embert a világon.

Akkor hát direkt csinálták silány hatékonyságúra a vakcinákat?



2021. aug. 23. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Ha mindenki szándékosan silányra csinálná, elég lenne egyetlen gyártó, aki nem, és akkor ő uralná a piacot.

2021. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem, és azt sem mondanám hogy teljesen hatástalan.


Egy vakcina előállítása nem fél-egy év. Most ugye kellett nagyon gyorsan egy elfogadható megoldás, amit többé kevésbé sikerült előállítani. De kétlem hogy az lett volna a cél hogy ne használjon. Gondolj bele ha pl van 9 gyártó aki tényleg így gondolkozik "csináljunk sz@rt és adjunk el minél többet" akkor lesz 1 gyár aki azt fogja mondani, hogy "csináljunk jót és akkor mindenki tőlünk veszi".

2021. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Kartellekről hallottál már?
2021. aug. 23. 19:21
 4/28 anonim ***** válasza:
56%

“ A frissen megérkezett izraeli adatok alapján, szinte már azt lehet mondani, hogy egy oltatlan nagyobb biztonságban van mint egy oltott”

Ezt azért így elég meredek kijelenteni. Bizonyítani is tudod?

2021. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
59%

Nemcsak Izraelben de Amerikában is félnek már attól hogy egy oltott védtelenebbé válhat más súlyos betegségek ellen:

[link]

És ez a Bloomberg, nem valami "ötgébillgécmikrocsip" oldal.

2021. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Hát én jól le lettem pontozva (#2)

Tényleg ekkora hülyeséget írtam, vagy csak a kérdezőnek nem tetszik az álláspontom, és mivel túl hülye ahhoz hogy felfogja inkább lepontozott?

2021. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
Úgy látszik, hogy a kérdező eldöntötte, hogy szándékosan gyengére csinálják, így van és kész, aki az ellenkezőjét mondja azt lepontozza.
2021. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem inkább csak a figyelmetlenség, az érdektelenség miatt.
2021. aug. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

"A frissen megérkezett izraeli adatok alapján, szinte már azt lehet mondani, hogy egy oltatlan nagyobb biztonságban van mint egy oltott"

Forrás?


"Teljesen leszerepelt minden oltóanyag."

Az állítólagos izraeli adatok alapján, ahol egyetlen oltóanyaggal, a Pfizerrel oltanak?

2021. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Izraelben elég szar a helyzet, pedig jól átoltott ország. A vakcina nem hatástalan de nem is állítja meg a vírust teljesen. Ki tudja, hogy mennyire elég valójában az oltás.
2021. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!