Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A második világháború után...

A második világháború után Magyarországon honnan szedtek annyi orosz tanárt, ami elég volt a kötelező orosz nyelvoktatáshoz?

Figyelt kérdés

A világháború előtt az orosz nyelv tanulása, oktatása nem volt annyira széleskörű, utána pedig néhány évvel már kötelezően oktatták. Hogy tanítottak meg ennyi tanárt ilyen rövid idő alatt oroszul? Illetve milyen minőségű volt az így megszerezhető orosz nyelvtudás?

Elnézést, ha rossz a kategória.



2021. aug. 25. 10:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
22%
Gyorsan betanították őket, esetleg ha az elhurcoltak között találtak értelmes embert a Gulágon, azt még vissza hozhatták orosz tanárnak.
2021. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is a rendszerváltás hoznám példának. A különbség annyi, hogy oroszra jóval kevesebb embernek volt szüksége akkor, mint most angolra. Tehát igazából senkit sem érdekelt, hogy milyen szintű az oktatás. Általánosban 4-5 éven át (nem emlékszem, hogy melyik évben kezdtük) tanultam oroszul, de Duolingoval valószínűleg 2 hét alatt ott lennék most, mint ahol 8. végén voltam.


90-től voltak középiskolás. Alig tudtak angoltanárt szerezni. Volt orosz anyanyelvű tanárom (valószínűleg oroszt tanítani jött ide) és volt nyugdíj előtt álló erdélyi magyar is. A magyartanárom azért hagyta el az iskolát, mert a következő évben angolt is kellett volna tanítania. Egyszer bejött angolra helyettesíteni és iszonyatosan felsült.


Ugyanez volt 90 környékén a számtech (informatika) tanárokkal. A mi tanárunkról kiderült, hogy pár órával jár előttünk az egyetemen, de elakadt...

2021. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Sokan oroszok tanítottak oroszt, az itt szolgáló orosz katonák családtagjai közül. Az egyik kolléganőm most ment nyugdíjba, ő a rendszerváltásig oroszt tanult, ő oroszként érkezett ebbe az országba és itt is maradt végleg. Megtanult magyarul hogy tudjon tanítani, majd a rendszerváltáskor megtanult angolul is, hogy tovább tudjon tanítani amikor az oroszra már nem volt szükség az iskolában.

2021. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

Gyorsan elkezdték képezni őket és beállították. Nagymamám mesélte, mert ő már pont tanult oroszul egy vagy két évet, mert akkor vezették be. Mesélte, hogy a tanár csak 3-4 órával járt előttük a tananyagban.

De ez az eleje. Nyilván mondjuk a 70-es években már tanárszakon elvégezhette valaki az oroszt, szóval akkor már nem ilyen gyorstalpaló volt.

2021. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Engem orosz anyanyelvű tanár tanított a középiskolában. A felsége a Szovjetúnióban tanult, ott ismerkedtek meg, Magyarországra költöztek. 30 év Magyarországon élés után kb azon a szinten tudott magyarul, mint mi oroszul.
2021. aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hány akkor végzett embernek van használható orosztudása. Ez a válasz a kérdésedre. Azok a tanárok gondolom, olyanok is voltak.
2021. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16 Ez baromság. Nekem fantasztikusan jó orosztanárom volt, mai napig szeretem is az orosz nyelv hangzását és az iskolában a többi diák is szerette. Abból éltem meg még az egyetemen is az orosz vizsgámon amit még tőle tanultam meg általánosban.

Szimplán a diplomám idejében az oroszt már éppen felváltotta az angol és szinte sehol senkinek nem kellett és nem is lehetett az oroszt használnia. Ha nem használsz egy tanult nyelvet akkor pillanatok alatt elfelejted, ráadásul az oroszt már a rendszerváltás előtt is alig valaki használta, én is csak egy akkori orosz mesefilmben találkoztam vele ami vetítőgépre megvolt nekünk otthon, meg pár kabarészövegben volt néhány kifejezés oroszul, mint ahogy most az angolt néha használják amikor olyan a téma.

2021. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!