Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szabó Tímeáról mi a vélemenyetek?

Szabó Tímeáról mi a vélemenyetek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 14:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%
9 A Párbeszéd támogatottsága jóval nagyobb, csak a baloldal már több ponton "foglalt". Egyébként simán van 25%-os támogatottságuk.
2021. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

11#


Persze.

A Jobbiknak meg van 50 százalék is, csak a Fidesz elfoglalta a helyeket.


Nincs ilyen,hogy "lefoglaljuk" az ideológiát.

A párbeszéd nem jutna be a parlamentbe, ha önállóan indulna.

2021. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Több van 50%-nál a Jobbiknak.
2021. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

De van, mert sokan érzelmi döntést hoznak, amikor szavaznak. Ettől függetlenül más pártokkal is szimpatizálhatnak, és oda is szavaznak, amint az elsődlegesen preferált formáció megszűnik, vagy az adott választókerületben nem indít jelöltet. Egyéni választókerületekben ez teljesen kiviláglik.


A jobbik azért volt más, mert ők úgy voltak a fidesz kistestvére, hogy az ellenzéki oldalon voltak. Ez kapásból behatárolta a lehetőségeiket, mert sok jobboldali értelemszerűen a győzteshez akart tartozni, a nagyhoz akart tartozni, nem a kicsihez. És az ellentétes oldalon vannak, míg egy MSZP-s meg egy DK-s lazán átszavaz a Párbeszédre, ha ők indítanak jelöltet a választókerületben.

2021. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem írom le, mert csupa**** jelet kellene tennem, ha meg anélkül írnám le, tuti törölné a moderátor...
2021. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%

#8 Te írtad eddig a legértelmesebb választ, de több dologban tévedsz.


"Tiborcz-adó sem lett, pedig az önkormányzatok vethetnek ki ingatlanadót."

Csakhogy Orbán a COVID-ra hivatkozva törvényerejű rendeletben megtiltotta az önkormányzatoknak, hogy új adót vezessenek be, emeljenek, bármilyen díjakat emeljenek (akár inflációt követő mértékben is) szerződéseket bontsanak egyoldalúan.

Ennél fogva bármennyire is akarták, nem vezethették be a Tiborcz-adót. Egyébként pont a bevezetés előtt hozta ezt a törvényt Orbán. Ez tehát nem Karácsony, stb. hibája, hiteltelensége, hanem Orbán aljassága.


A Párbeszéd alapjövedelem koncepciója pont egy összetett dolog, nem arról szól, hogy mindenkinek ugyanannyit. Szerintem kevered mással. Itt láthatod az övékét.

[link]


"Lakhatás terén is pangás van, pedig ez volt a fő pontja 2019-ben a győztes kampányuknak."


A Fővárosi lakástársaságot megvalósítása folyamatban van, de lehet, hogy már működik is.


Az Airbnb szabályozása is folyamatban van, ami lejjebb viszi a tartós albérlet árakat.


A Lakásügyi tanács is létrejött, ami a bérleti viszonyokat rendezi


A kollégiumok terén Orbánnál pattog a labda: Fudan vagy diákváros.


Rászoruló családoknak ígért rezsitámogatást, de még szélesebb körben is adja.


A hajléktalanok számát jelentősen csökkentette:

Sok önkormányzati lakást újított fel és adott szociális alapon bérbe


Az elhelyezés nélküli kilakoltatás elleni fellépés is megvalósult - természetesen csak önkormányzati tulajdonú ingatlanok esetei vonatkoznak az ő hatáskörébe.


Tény azonban, hogy közbejött a COVID, ami rendesen megvágta a büdzsét, és erre Orbán is hatalmasat játszott forrásmegvonásokkal, törvény által előírt összegek ki nem fizetésével, és csökkentette a polgármesterek jogkörét is.


Így sajnos sok pozitív dolgot szabotált Orbán.


Valamikor ki kellene fizetnie a törvény által előírt állami költségtérítést a BKK-nak, ami egymagában "csupán" 15 milliárd. De ezen kívül is számos elmaradása van. Ezek után kisebb csodának számít, hogy az ígéreteiből ennyi mindent megvalósított.


Nyilván kormányváltás után Karácsony megszüntetné az önkormányzatok elnyomását, az ellenzéki települések szivatását, és Budapest ismét fellendül, és ha más is, de befejezi azt a programot, amit Karácsony meghirdetett.

2021. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16, én vagyok a 8-as.


Először is, köszönöm a kulturált választ, ritkaság Magyarországon, hogy nem k*rvaanyázással akar valaki vitázni (bár ez igazából nem vita, hanem eszmecsere, mivel egy oldalon állunk). Ezért szerettem mindig progresszív/baloldali közösségekben lenni.


Igen, pontosabban fogalmazok, nem mindenkinek ugyanazt az alapjövedelmet adnák, hanem egyes társadalmi csoportokhoz kapcsolnak alapjövedelmi besorolásokat. Ez is jó, de lehet ezt még pontosabban differenciálni (lásd az osztrák szociáldemokraták ötletét, halkan megjegyzem, az én beadványom volt, de hát az érdem mindig a közösségé).


A lakhatás terén örömmel olvasom, hogy van ilyen téren előrelépés. 2019-ben egy XV. kerületi lakossági fórumon én vetettem fel egy lakásügyi hatóság létrehozását, azáltal, hogy minden albérletviszonyt és szerződést regisztrálunk, már a feltételeket, például az árakat is lehet szabályozni. Ebben nagy volt az egyetértés, Karácsonynak tetszett az ötlet, bár abból később kisebb vita alakult ki, hogy mennyire kell szabályozni a szerződéseket. Abban egyetértés volt, hogy a kiadók visszaéléseit, kihágásait, törvénytelenségeit vissza kell szorítani, csökkentve az albérlők kiszolgáltatottságát (lásd új-zélandi modell stb.). Én tovább mentem, és az albérletplafon meghúzását is felvetettem (lásd Párizs). Mivel csak a lakásügyi hatóság felállításával értettek teljesen egyet, örülök, ha ebben történt előrelépés, az albérletplafont nem ígérték meg, így ezt nem tudom rajtuk számon kérni. Ez viszont nem azt jelenti, hogy ne lenne szükség rá. Ráadásul ebből a szempontból szerencséjük is volt, mert a járvány beomlasztotta az árakat. Eddig az volt a neolib jobboldal mantrája/hazugsága, hogy hát nem szabad albérletplafont meghúzni, mert akkor nem adják ki a lakásokat. Hát most bebizonyosodott, hogy nagyon is kiadják, alacsony árakon is. Miért ne adnák ki? Kevesebb pénzért, de miért ne adnák ki? Miért hagynák azt a kevesebb pénzt is elveszni? Persze, hogy kiadják. Szépen lecsökkentek 200.000 forintról 120.000 forintra az árak. A válság még be is húzta azt a vonalat, ahol nyugodtan meg lehet húzni az albérletplafont, mert bebizonyosodott, hogy ezen az áron is kiadják a lakásokat. Még szerencséjük is volt ebből a szempontból. Ezt egy mulasztásnak értékelem, simán be lehetne vezetni az albérletplafont.


Orbán aljasságában teljesen igazad van. Az önkormányzatok kivéreztetését a kormányváltás után abba kell hagyni, és mehet a közösségi költségvetés (is). Orbán aljas rendeletéről nem tudtam, köszönöm az információt, így a Tiborcz-adó elmaradásával kapcsolatos kritikámat visszaszívom.

2021. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
61%

Az alapjövedelemmel kapcsolatosan még annyit, hogy nem arról van szó, hogy a gyermekek x, nagykorúak y, a kismamák z és a dolgozók n összeggel többet kapnak kézhez, hanem hogy az a minimum, amit mindenképpen meg kell kapniuk. Tehát aki ennél kevesebbet kap, annak erre az összegre ki kell egészíteni a jövedelmét.


Bérplafont nem határozhat önkormányzat, ez a parlament hatásköre. Nyilván ez is az oka annak, hogy ilyen ígéretet nem tett Karácsony az főpolgármesteri programjában.

2021. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen törekvés azt a választási programban érdemes hangsúlyozni. Az építőanyagok árainak a terén is be kellett volna előzni a fideszt, mert itt is rendesen bealudtak a neolibek, ahogy az albérletek, gyógyszerárak stb. terén is lehet plafonokat bevezetni egy törvénymódosítás után.
2021. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%

Persze, mindent is meg lehet ígérni, sőt annál is többet, csak akkor meg az lesz a gond... Ha van rajta sapka, az a baj, ha nincs, akkor az a baj.


Karácsony sorra tartja be a program ígéretét annak ellenére, hogy a Fidesz ott tesz keresztbe, ahol csak bír, és a COVID se könnyítette meg a helyzetét.

A Fidesznyikek mégis örjöngenek, hogy nem tartotta be minden ígéretét, holott még a ciklusának a fele se telt el Bezzeg a Fidesz egy plusz három kétharmados cilus alatt sem teljesítette pl. az ügynökakták nyilvánosságra hozását. SEM.

2021. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!