Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek miért nem gondoln...

A Fideszesek miért nem gondolnak bele, milyen érzés lehet az a tömegjelenség, hogy elvégzel egy egyetemet, majd nem tudsz vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Végül kuli munkát kell vállalnod vele, semmi pénzért, 0 karrier és előrelépési lehetőséggel. Már pedig csak ilyen lehetőségek vannak szinte már az országban. Olcsó munkaerő amihez 8 általános kell, alacsony hozzáadott értékkel, külföldi rabszolgagyárnak.

Diplomás pályakezdőként már a mérnöki szakokkal is nagyon nehéz itthon elhelyezkedni, hát még a sok-sok büfészakkal amik fel sem érnek a mérnöki nehézséghez.

A Fidesz miért nem fogja fel, hogy nem csak szalaggyár és közmunka a munka, hanem másra is lenne igény? No meg a felfújt építőipar ami ki fog durranni az építőanyagárak emelkedésével és a hitelmoratórium feloldásával.

Nem lehet mindenki építőipari, szalag vagy közmunkás. Másra is van igény. Továbbá nem gondolnak bele milyen érzés az, hogy az ember egy fél élet munkáját, energiáját és idejét fekteti a tanulmányaiba, aztán 25 évesen pont ott tart mint egy 15 éves kis taknyos aki dolgozik suli mellett vagy leszarja a sulit.

Én nem vagyok ebben a cipőben, de borzalmas érzés lehet. Miért nem tesz ez ellen semmit a Fidesz? Miért nem tud valódi munkahelyeket teremteni? Már Budapesten is képtelenség értelmiségi munkát kapni, hát még olyat amit meg is fizetnek. Haverom jogi diplomával keleres 160 ezret, hurrá.



2021. aug. 26. 15:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Mi köze ennek ahhoz, hogy valaki fideszes vagy sem? A te bénázásodnak mi köze az én pártszimpátiámhoz? Amúgy csupa hülyeséget beszélsz, baromi könnyű elhelyezkedni egy mérnököknek akár az én munkahelyem is várja őket, akár családban végzett mérnököknél is könnyű volt.
2021. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
2%
Én diplomásoknak kuli munkát se adnék, menjenek legelni. Többségüknek még a lapát sem áll jól a kezében.
2021. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Miért nem tud érdemi munkahelyeket teremteni a Fidesz?

Miért csak olcsó bérmunkát Nyugatról (amik maguktól jönnek, nem kell tenni érte semmit), vagy közmunkát képes?

2021. aug. 26. 15:28
 4/23 anonim ***** válasza:
31%

A diplomás álláslehetőségek már nagyon is telítődtek Magyarországon. Magyarán mondva már nincs szükség több ügyvédre, közgazdászra meg hasonlókra.

Csak hát persze, ebben az országban mindenki diplomát akar, mert olyan ciki kőművesnek lenni, pedig azok is lassan röhögve megkeresik a félmilliót ha értik a dolgukat.

De hát nem, itt mindenki diplomát akar, hisz az évi többezer diplomást olyan könnyen felszívják a több milliót fizető munkáltatók.

2021. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
#3 Talán mert nincs szükség minden utcában 8 ügyvédre meg 26 gépészmérnökre....
2021. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5-ös

Ööö... Miért nincs? A fejlett országokban miért van szükség rengeteg mérnökre például? Ott miért van ennyi munkahely, magas bérekért?

Hát ez a szégyen... hogy itt nem tud az impotens Fidesz valódi, valamire való munkahelyet teremteni. Csak az ami magától és qrva könnyen jön, a szar szalagmunka olcsón.

Hát ez a baj látod.

2021. aug. 26. 15:35
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Ne is menjenek dolgozni kétkezi munkahelyre a diplomások,mert így amikor hívnak egy szakit,hogy ez meg az rossz,meg kell javítani,és mivel szakmunkás hiány van,akkor én olyan árat mondok, amit nem szégyellek,még az apró piti dolgokért is,,hála nekik,így én is jobban járok....
2021. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
Erről beszéltem. Ki kell őket hajtani legelészni. Ha már nem voltak képesek juhásznak tanulni.
2021. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

Amit írsz, az a zsákfalvakra igaz meg a rosszabb régiókra.


Budapesten egy műszaki,gazdasági,jogi diplomával kapsz rendes állást,rendes fizetéssel.


Mellesleg, ennek nem sok köze van a politikához.Egyik Kelet-Európai ország sem tudott kijönni ebből, tök mindegy, milyen a kormány.

2021. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%

"Miért nem tud érdemi munkahelyeket teremteni a Fidesz?"

Mert nem kommunista párt.

2021. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!