Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten ingyenes lesz a...

Budapesten ingyenes lesz a tömegközlekedés 14 év alatt. Most akkor megy csődbe a főváros, vagy ilyen populista hülyeségekre is jut a pénzből?

Figyelt kérdés

Tele van plakátolva a főváros ilyen Fidesz színvonalú plakátokkal (99% kampány), illetve azt is hírdetik pénzért, hogy mi mindenre költik a pénzt ("ezt is csináljuk" plakátok, amik beszámolnak a főváros hősies cselekedeteiről)


Egy ellenzéki birka fejében hogy fér össze ez a két forgatókönyv? Hogy Budapestet kivéreztetik, semmire nincs pénz, szándékosan viszik csődbe a fővárost illetve hogy

n+1 tanácsadóra jut pénz, prémiumokra, fizetésemelésre, plakátkampányra, ingyenes tömegközlekedésre 14 év alatt meg álláskeresőknek, közterek felújítására, itató kutakra, méhlegelőkre stb...?



#Budapest #főváros #kivéreztetés #dr. Karácsoly Gergely
2021. aug. 26. 18:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Valaki megfizeti az extra koltseget hogy 14even alauliak ingyen hasznaljak.. mondjuk a 14ev felettiek..
2021. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is pont ez jutott eszembe, amikor olvastam a hírt. KariGeri baromi rosszul áll a felmérésekben a korábbiakhoz képest, és inkább csődbe viszi a várost, pár% + népszerűségért. Ez szánalmas. Pechjére most a helyesírása úgyis elviszi a showt.
2021. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Ugyanúgy, ahogy a Fideszbirka fejébe belefér, hogy utaljuk a komcsikat, közbe meg Belarusz és Kínai kommunista diktátorokkal haverkodunk.
2021. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Mit populista, nem hülyeség, ha ki tudják gazdálkodni.
2021. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3

Nem állítottam, hogy a másik oldalon nincsenek hülyék, ott is vannak ellentmondások, de azokra vannak kiírva más kérdések.

#4

Valóban nem populista, igény nincs rá, nem az emberek kérték, csak úgy kipattant valaki fejéből, hogy miért ne? Csődhelyzetben, az ürességtől kongó kassza mellett, ami őszre kiürül, tényleg ez a legfontosabb dolog?

2021. aug. 26. 18:41
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell a jobboldali hazudozás. Luxemburgbárostól kezdve Kansas City-ig rengeteg városban válik díjmentessé a közösségi közlekedés.


Pénz meg úgy lesz rá, hogy nem kretén stadionokra és baromságokra költik el a pénzt, hanem olyan kezdeményezésekre, amelyek társadalmunk javát szolgálják.


A "populista" szó hadoválásáról meg a jobberek mindig a Brian élete című klasszikust juttatja eszembe, amikor az idióta az értelmes hozzászólásokra csak egy jelzőt tudott elpuffantani. :D

2021. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Luxembourgot kár idekeverni. Európa leggazdagabb fővárosa még Oslot is megelőzve.
2021. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

A BKK éves jegyárbevétele 2019ben 67mrd Forint volt,ebből a tanulók bérletei 7,2mrd Forint bevételt tettek ki. Budapesti költségvetési szinten ez egyáltalán nem kigazdálkodhatatlan.

Ha ehhez hozzáadjuk az országos összes tanulóbérlet árát, amit a MÁVnak, Volánoknak és helyi tömegközlekedési cégeknek kicsengetnek akkor az egész ország tanulóinak bérletvebévete Szerintem nem éri el a 30-35milliárd forintot. Ezt nem tudná kigazdálkodni a magyar költségvetés? Szerintem tudunk mutatni az elmúlt 11 év minden évéből legalább évi 1 olyan ehhez hasonló mértékű egyszeri kiadást, amit baromságra költött az állam.


Ha belegondolunk, hogy egyszeri plakátkampányokra is annyit tapsolt el a kormány, ami összemérhető nagyságú a BKK tanulóbérlet bevételével, néhány példa:

2020:

[link]


2019, itt ez duplája a BKK tanulóbérlet bevételének:

[link]


Igazából ha ilyen hülyeségekre bőven jut lóvé, akkor igazán lehetne legalább a tanulóük számára ingyenes a tömegközlekedés nem? Ez valós családtámogatás lenne...

Akkor én most populista hülyeséget írtam? :D

2021. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
6: ha midnekinek ingyenesé tennék, akkor még lehetne is olyan hatása, hogy sokan átülnek az autóból. De pont nem a 14 év alattiak vezetik az autókat Budapesten.
2021. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%

7 Nem kár, sőt, ez a lényeg. Ha mi szegények vagyunk, miért költik hülyeségekre, például stadionokra a pénzünket, ráadásul miért okádják a mi pénzünkből győzelmi jelentéseinket, ha valójában még erre sincs pénz?


Amúgy könnyen lehetne rá forrást keríteni a Tiborcz-adóval, de az aljas fidesz a COVID-ra hivatkozva törvényerejű rendeletben megtiltotta az önkormányzatoknak, hogy új adót vezessenek be, emeljenek, bármilyen díjakat emeljenek (akár inflációt követő mértékben is).


Szóval érdekes önellentmondás, "mibő mibő mibő", de a források szerzésédt meg megtiltják. Két lábon járó önellentmondás ez a fidesz.

2021. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!