Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetnek ennyire kegyetle...

Hogy lehetnek ennyire kegyetlenek az emberek, tényleg a kormány LMBTQ-ellenes megszólalásai miatt romlik ennyire a helyzet?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, van egy 19 éves húgom, mindketten heteroszexuálisak vagyunk, nekem jelenleg is van barátom.


A húgom pánikbeteg és tömegiszonyos, ezért nagyon ritkán megy olyan helyre, ahol sok ember van, tömegközlekedni sem szeret. Tegnap viszont muszáj volt, ezért úgy döntöttem, hogy elkísérem, mert pont reggel ment, amikor amúgy is zsúfoltabb a villamos.


Tudni kell róla, hogy a pánikbetegségének az egyik tünete a szédülés. A villamoson is elkapta a stressz s automatikusan elkezdett kapaszkodni a kezembe. Aztán felszállt egy 3 fős társaság, akik elkezdtek beszólogatni, hogy "leszbikutyák", "degenerált állatok" meg hasonlók és az egyik felénk köpött...


A következő megállónál lerángattam a húgom a villamosról és inkább megvártuk a következőt, azzal mentünk. De nem tudom elhinni azóta sem, hogy ez történt, konkrétan állandóan elsírom magam, ahogy ez eszembe jut.


Tényleg ott tartunk, hogy ekkora bűn már az is, ha az ember a testvére kezét fogja? Nem bírom ezt a gyűlöletet, ami ebben az országban folyik.



2021. jún. 3. 19:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%
"Isten hozott nálunk öcsém, ez a való világ!"
2021. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%

"leszbikutyák"


Hadd találjam ki, C-típusú találkozás volt?

2021. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%
Most nem lett volna egyszerűbb azt mondani, hogy figyeljetek, ő a testvérem és rosszul van? Már az is a kormány hibája, hogy egy ilyen egyszerű szitut nem tudtál lekezelni?
2021. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
72%

Nekem meg fiúként hosszú hajam volt és mindig beszóltak nekem, hogy biztos b*zi vagyok.

Most akkor én is szidjam a kormányt?

2021. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy kisebbségiek lettek volna. Az egyik biztos nem, a másik kettőt arcára nem emlékszem.


Nem tudtam semmit válaszolni nekik, annyira megdöbbentem, meg mikor a testvérednek épp pánikrohama van melletted, akkor épp arra kell figyelni, össze ne essen ott. De max. 10-15 mp. volt ez az egész, mert már állt meg a villamos és leszálltunk ott. Nekem a menekülés az első, ami eszembe jut ilyenkor, nem a visszatámadás.

2021. jún. 3. 19:25
 6/30 anonim ***** válasza:
45%
@3 Nyilván nem 1:1 arányú a felelősség, viszont az is teljesen nyilvánvaló, hogy a szexuális kisebbségek elfogadottsága erőteljesen függ a kormányzati irányvonaltól, ebben meg pont ugyanolyan reakciós drága Pártunk, mint nagyjából minden másban.
2021. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Ez annyira durva volt, ha meleg lennék, én tuti felkötöttem volna már magam :((
2021. jún. 3. 19:29
 8/30 anonim ***** válasza:
16%

Kedves lányok!


Ne ismerkedjetek, ne járjatok jobboldaliakkal, és a problémák egy emberöltő alatt megoldódnak, de már közben is jelentősen javulni fog a helyzet, ha látják, hogy széleskörű megvetés a saját honfitársaik elleni gyűlölködésük fogadtatása. Ezek az emberek lenéznek, megvetnek Titeket, legszívesebben mind visszaküldenének Titeket a konyhába. Nem mindig merik ezt nyíltak kimondani a kriptojobberek, de gyakran kibújik a szög a zsákból.


A telekocsi-megoldások, mint a közösségi közlekedés egyik formája tud segíteni a húgod problémáján. Nem tudom, hogy Budapesten vagy a nagyobb városokban erre vannak-e ilyen kezdeményezések.


Az ilyen "emberek" gyűlölködése komoly probléma, de nem szabad csüggedned, szerveződni kell velük szemben, és egyértelműen elutasítani a társadalomellenes rombolásukat. A mi szolidaritásunk erősebb az ő gyűlöletüknél.

2021. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

8-as, neeee...


Én a tegnapi után teljes mértékben elítélem a homofóbiát, de az az eszmefuttatás, amit itt lenyomtál, az beteg :/

2021. jún. 3. 19:39
 10/30 anonim ***** válasza:
11%

Hát, ha neked ez így jó, ahogy most van, akkor hallgasd továbbra is konzervatív kormányunk agymosottjainak gyűlöletét.


A telekocsi egyébként tényleg jó megoldás, környezetbarátabb, mint a jó öreg "1 autóban 1 ember ül"-féle közlekedés, és a tömegiszonyos emberek számára is jobb, mint a tömött metró meg villamos, amelyeken a csúcsidőben mindig heringparti van.

2021. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!