Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatandó lenne egy életszín...

Támogatandó lenne egy életszínvonalcsökkentés, magas infláció az EU-ban, Magyarországon a környezetvédelem, klímavédelem érdekében?

Figyelt kérdés

Az EU-ban sok ember és a magyar kormány is vonakodik, de a környezetvédelem és a klímavédelem egyre inkább felértékelődik. Ennek viszont költségei vannak, megnőnek az árak, csökkenhet a vásárlóerő, életszínvonal.


- Például át kellene állni megújuló energiaforrásokra, be kellene zárni a fosszilis erőműveket, illetve jobban kellene adóztatni őket. Például Németország is halad ezen az ösvényen, ott a villanyáram már háromszor drágább, mint Magyarországon vagy Bulgáriában.


- A belsőégésű motorokat is be kellene tiltani, illetve egyre szigorúbb emissziós normákat bevezetni. A jövő az elektromos autóké. Ott is szigorítani kellene az előírásokon, hogy jobban újrahasznosíthatók legyenek az elektromos autók, akkuk is. A drágább technológiák, miatt az új autók ára már 10-15 millió forint körül lehetne, így kevesebben engedhetnék meg maguknak az autóvásárlást. Hogy a régi szennyező autók használata is kiszoruljon, visszaszoruljon, itt zöld politika esetén az üzemagyag magasabb adójával kellene megfizetni a szennyezőknek. Lenne egy liter benzin, gázolaj 1500-2000 Ft körül. Ezen az árszinten már a második generációs bioetanol és a szintetikus üzemanyagok gyártása is versenyképes lehetne, ami segítené a technológiaváltást, átállást a fosszilis üzemanyagokról. A villannyal tankolás, elektromos autók versenyképessége ezzel is javulna. Az éves futásteljesítmény is valószínűleg csökkenne, kevesebben, kevesebbet autóznának, visszaszorulna a mobilitás. A karbonadó, drága üzemanyag, magas költségek a repülést is visszaszorítanák, kevesebbet tudnának utazgatni az emberek. Visszatérnénk a '70-es, '80-as évek életszínvonalára, amikor még nem volt ilyen elterjedt, a nagy tömegek számára is könnyen elérhető a repülés Kelet-Európában, de Nyugaton sem.


- A lakossági gázárba is beépítenénk a karbonadót, így ösztönözve a takarékoskodást, átállást megújuló, klímasemleges techológiákra. Például fatüzelés, hőszivattyú.


- A mezőgazdaságban is előtérbe kerülne a környezetvédelem. A nagyüzemi, intenzív termelés tiltásával, környezetbarátabb, vegyszermentesebb, ökobarát termelést kellene inkább folytatni Európában. A sok szántóföld helyett az erdőket növelnénk, melyek CO2-t kötnek meg. Ezzel csökkennének a terméshozamok, termésmennyiség, kevesebb élelmiszer jutna az európaiaknak, nőnének az élelmiszerárak, ösztönözve lenne a nagyobb spórolás. Hogy az európai gazdák a környezetbarát termeléssel ne kerüljenek versenyhátrányba (csődbe) a nagyüzemi, modern technológiákat, vegyszereket, GMO-kat használó észak- és dél-amerikai gazdákkal szemben az importot is magas adókkal sújtanának, így az import élelmiszer is drága lenne az EU-ban. Véget vetnénk a dömpingárú, olcsó élelmiszerek korszakának.



2021. aug. 29. 00:25
A kérdező szavazást indított:
Igen támogatandó, ezt meg kell lépni az EU-nak, példát kell mutatnunk az egész világnak környezetvédelemben, klímavédelemben.
Nem, meg kell védeni az életszínvonalat, csak olyan dolgokat kellene támogatni, ami nem okoz nagy drágulást.
Többsebességes Európára van szükség, a gazdag országok lépjék meg ezeket, a szegényebb országok kapjanak mentességet, haladékot.
Ne az EU döntsön, nemzetközi összefogásra van szükség. Csak akkor lépjünk, ha az ENSZ dönt erről és minden tagállam megteszi, vállalják a terheket.
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Persze, éljünk aszkéta életmódot,hogy kompenzáljuk a világ túl oldalán élő szennyezőket...
2021. aug. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
19%
Vagy az életszínvonal fog csökkenni vagy az élet, lehet választani :)
2021. aug. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

“Véget vetnénk a dömpingárú, olcsó élelmiszerek korszakának.“

Magyarul a szegények hajlanak éhen?

A többit amúgy tudnám támogatni, zöld vagyok. Fokozatosan kell bevezetni, hogy hozzászokjon a lakosság és ne lázadjon fel.

Az alapelv a karbon- és a többi szennyezés adónál az legyen, hogy annyi legyen az adó, amennyibe a szennyezés helyrehozatala kerül. Ez egy külön alapba kerülne, ahol például a szén-dioxid kivonására fordítanák, így szennyezésmentes lenne a gazdaság.

2021. aug. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Ez full baromság.a legnagyobb károsanyagkibocsájtók az usa,kína oroszo,japán.rájuk semmilyen terheket nem szabnál ki,de európában csökkenjen az életszínvonal.ott az amasonas írtása,erre sem tértél ki.és amiről keveset beszélnek európában az a világ óceánjainak a túlhalászása.ma már rendszeresen vannak dokumentumfilmek amelyekben bemutatják hogy eltűntek a halak a tengerekből,sok helyen már megszűnt a halászat.egyszóval itt európában hiába is akarsz további szigorításokat,ez csepp lenne a tengerben.
2021. aug. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Én elmenekülnék akkor. A belső égésű motort nem vagyok hajlandó engedni. Ennél még egy Orosz panelben megrohadni is jobb, sőt egy Patagóniai faluban is.
2021. aug. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez olyan, mint ha mi a medence nem belevizelős felében vígan uszkálnánk abban a tudatban, hogy tiszta a víz, mert a medence másik felébe vizelnek csak bele, nem ide. Szóval ezt csak globálisan lehet megoldani, és főként a nagy szennyezőkkel kezdve, nem a lakosságot szivatva, ami a szennyezés igen kis töredékét adja csak.
2021. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A brüsszeli politikusoknak csak az EU-ra van nagy befolyásuk, hatalmuk, elsősorban itt tudnánk lépni. A zöld politika, mozgalom máshol nem ilyen erős a világban.

Például a svéd példakép, Greta Thunberg nekünk meghatározza az utat, viszont a hasonló dolgokért küzdő orosz, kínai, indonéziai, kolumbiai, venezuelai, marokkói, kongói, algériai... fiatalokkal nem foglalkoznak, ott nem csinálnak sztárt belőlük, figyelmen kívül maradnak.

2021. aug. 29. 11:40
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
#7: Példakép? Mindenki egy hiszis beteg gyereknek nézi, akinek halvány lila gőze sincs a valódi dolgokról, csak jól nyomják.
2021. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most pontosan ezt csinálja az EU:

- az új autóknak egyre szigorúbb károsanyagkibocsátási normáknak kell megfelelniük, emiatt egyre drágábbak egyre kevesebb ember engedheti meg magának

- betiltották idén a műanyagdobozos ételkiszállítàst, csak a meglévő készleteket lehet felhasználni, egyre drágább az étldoboz emiatt

- Németországban sorra zárják be az atomerőműveket, helyettük "megújuló" energiatermelés zajlik, ezért drágul az áram.

2021. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!