Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 8 órai kijárási tilalom...

A 8 órai kijárási tilalom időszakában a médiában miért nem figyelmeztették az embereket 20 óra előtt?

Figyelt kérdés

Bátyám rendőr, és ő mondta, hogy sokan nem fogták fel, hogy nem korlátozás hanem tilalom. Ő a társával nem nagyon bírságolt, csak figyelmeztetett.

Pl. nagyon sokan vették úgy, hogy a futás kivétel, a tilalom kezdete utáni 2. hétben is. Viszont vannak olyan kollégái más városban, ahol eléggé keményen bírságoltak, egy 8 óra utáni futás 30-50 ezerbe fájt, és tényleg sokan nem fogták fel a súlyát a dolognak. A médiában miért nem figyelmeztették 8 előtt az embereket? Miért nem volt a képünkbe tolva, hogy mik a pontos szabályok?



2021. aug. 29. 18:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%
Én azt hiányoltam h a légvédelmi szirénákból, hangszórókból nem szólt olyan felhívás, mint a Megtisztulás éjszakájában.
2021. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként folyamatosan mentek a kormány információk a tévében, rádióban, újságokban, óriásplakátokon, interneten az aktuális szabályokról, szóval kevesen lehettek akik nem tudtak róla. Budapesten én nem tapasztaltam, hogy mondjuk 8 és 9 között bármiféle ellenőrzés lett volna, több alkalommal is mentem haza munkából tömegközlekedéssel.


Illetve gondolod, aki éppen futni készül annak megy a háttérben valami csatorna, ami ilyen információkat közöl, hogy 8 óra, kezdődik a kijárási tilalom? A külföldről sugározott magyar nyelvű adások esetében pedig nehéz belenyúlni a műsorba vagy egyáltalán érvényre juttatni egy ilyen szabályt. Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy az M1 és egyéb kormányközeli médiumok az első napokban jelezték a tényt.

2021. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Igazad van, de jobb ötlet van:


Működnek ezek a vészjelző szirénák, abból kellett volna üvölteni, hogy:

"Huszat ütött már az óra, térjetek hát nyugovóra!".

2021. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem figyelmeztették? Ettől zengett a média. A képükbe volt tolva, csak hiába ha egyesek értelmi fogyatékosok.
2021. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"vágánykodtak"


:D

2021. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

De, az emberek képébe volt tolva, mindenki tudta, hogy mik a szabályok. Minden nap bemondta az operett törzs, hogy éppen hány embert bírságoltak meg, mert pl. 20:01-re ért haza, vagy 1050m-re merészkedett otthonról kutyasétáltatás közben.


Egyébként meg ez az egész egy rossz vicc volt az üres utcán kötelező maszkviseléssel együtt. Mondjon már valaki egyetlen racionális indokot, hogy mi értelme volt fél évig ennek a kijárási bohóckodásnak? Nem voltak nyitva se a boltok, se a kocsmák, semmi sem, tényleg csak az ment (volna) ki, akinek tényleg fontos volt. Az nem számított, hogy rövidített nyitva tartás miatt a boltokban zárás előtt 2-3x akkora tömeg volt, mint korábban. De este 9-kor az üres utcán sétáló, autózó ember az olyan hatalmas veszély volt, ugye? Abszurdum, értelmetlen korlátozások voltak.

2021. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen ma 15:54, te írtad le egyértelműen jól, a dolog másik odalát is bemutatva, amit egy ország érzett ugyanígy!


A többi válaszoló jó része a propagandát nyomja.

2021. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

És a bátyád meddig lesz rendőr?


Miért nem csinál valami becsületes munkát?

2021. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"De este 9-kor az üres utcán sétáló, autózó ember az olyan hatalmas veszély volt, ugye? Abszurdum, értelmetlen korlátozások voltak."

WHO protokoll, sem Orbánék és a többi ország sem a kisujjából szopta ki.


Én Márciusban napi szinten ingáztam a hétvégi ház és az otthonom között 20 és 21 között, senki sem állított meg. (Beköltözött oda egy rokon átmenetileg és arra alkalmassá kellett tennem, de ezt csak meló után tudtam csinálni)


Srácok, napi 200-300 rendőrségi eljárási volt országos szinten, ez semmi.

Amit a híradókban láttunk, azok nagy része megrendezett volt a kamerának.


Franciáknál mikor 18:00-07:00 volt a kijárási tilalom időszaka, 18:30-kor már tele voltak az utcák rendőrökkel. Kvázi statárium volt, mi még mindig sokkal jobban jártunk. Van él kint közeli rokon Lyon mellett.

2021. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19


Az az idegesítő a példádban, hogy igen! Az ország ketté van szakítva!


Vannak szabályok és kusspofabe, tartsd be, közben pedig azok érvényesülnek és élnek igazán, akik megszegik, meg akik olyan helyen dolgoznak, hogy megtehetik, hogy akár még a munka okán (vagy mondvacsinált okán) is flangáljanak este.


És pont ezek, akik kint lehettek, ezek nyomatták a facen, hogy "Én nem maradhatok otthon. .... vagyok." #TEMARADJOTTHON


Ugye, milyen kétértelmű ez a felszólítás? Nemigen aggodalomból írták, hanem inkább amiatt, hogy te ülj a s#ggeden, énnekem meg milyen jó, hogy az én életemet, szolgálatvégzésemet végül is nem befolyásolja nagyon hátrányosan ez az egész vírushelyzet.

2021. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!