Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyiptomi kopt keresztény...

Egyiptomi kopt keresztény migránsokat befogadnál Magyarországra vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Jelenleg Egyiptomban fasiszta iszlám rezsim uralkodik, és sorra menekülnek onnan a koptok, az egyiptomi keresztények.


Tudni kell róluk, hogy ők nem arabok, hanem egyenes ági leszármazottai az ókori egyiptomiaknak és sokkal civilizáltabbak az országban lakó arab többségnél.


Ha ide menekülnének beengednéd őket vagy nem? Miért?



2021. szept. 3. 23:39
A kérdező szavazást indított:
Beengedném őket
Nem
27 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Igen, róluk tényleg el tudom hinni, hogy pl. lehet belőlük tanár az egyiptológia tanszéken, nem utcát gyújtogatni meg lopni jönnek.
2021. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
#1 a koptok nem beszélik a kopt nyelvet, mert ez egy holt nyelv, innentől legfeljebb akkor tudnak tanítani az egyiptológia tanszéken, ha ők maguk is elvégezték... ez nem olyan, mint hogy bármelyik random francia jó lektornak a francia tanszékre :)
2021. szept. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Egyiptomban nem lehet fasiszta iszlám rezsim, a kettő eleve kizárja egymást.
2021. szept. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagyok rasszista,csak nem szeretem ha felrobbantanak,de befogadnám őket, mivel ők keresztények(valószínűleg nem fognak felrobbantani),illetve egyiptom azért kultúrálisan közelebb van hozzánk mint Timbuktu.
2021. szept. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
63%

Migráns alatt bevándorlókat vagy menedékkérőket értesz? A menedékkérőket kötelességünk ideiglenesen befogadni függetlenül vallástól, származástól. Ők nem telepednek le az országban.


A bevándorlás feltételeit viszont mindig az aktuális hatalom szabja meg, de itt sem szerepelt sosem vallási kitétel, csak hogy van-e munkája/pénze a bevándorlónak. Az EU-ból kötelesek vagyunk befogadni bevándorlókat, az EU-n kívülről most sem.

2021. szept. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hypno ***** válasza:
9%

Ez nem így működik.


Az átlag magyarnak aki arabnak néz ki a moszlim. Ha egy jellemzően moszlim vallású országból jön, akkor meg pláne. Akkor is ha keresztény.


Ha ráadásul meghallja, hogy a saját nyelvén nevezi Istent, akkor meg már egyenesíti is a kaszát.

2021. szept. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Mert nem magyarok.
2021. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hypno ***** válasza:

#3


Ez nem teljesen igaz. Hallottál már Amin al-Husseini jeruzsálemi főmuftiról?

[link]

2021. szept. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shenouda Mourad válasza:
Amugy én kopt keresztény egyiptomi vagyok és nem az iszlám miatt jöttünk ide és amugy akinek a válasza nem volt annak azt üzenem hogy nem halunk meg értetek mert ti nem is érdemlitek meg!!!!!
ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Shenouda Mourad válasza:
és amugy nem robbantunk meg senkit vagy semmit és az egyiptomi állam tiszteli a keresztényeket és a muszlimokat még a buddhistákat is de pár ember nem ez meg nem az állam problémája hanem ővéké mint ittis vannak akik rasszisták és homofóbok de mégsem az állam hibája
ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!