Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ekkora tragédia a mai...

Miért ekkora tragédia a mai magyaroknak Trianon? Meg Mohács? Ha ezek nincsenek, nem is élnénk most.

Figyelt kérdés

Trianon nem történik meg, ha nincs első vh, vagy ha a központi hatalmak megnyerik. Ebben az esetben annyira máshogy alakult volna Magyarorszag történelme, hogy a mai magyarok nem is élnének, helyettünk más magyarok lennének. Úgyhogy mi nem is élnénk, meg sem születtünk volna.

Mohács (török hódoltság) ugyan ez. Lényegében azért vagyunk most itt mert ezek megtörténtek. Ennek köszönhetjük az életünket.



2021. szept. 11. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Akkor is élnének magyarok, sőt lehet, hogy többen is mint most.
2021. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es: az rendben van, nem is ezt vitatom. Hanem azt hogy a mai magyarok közül senki nem élne mert teljesen máshogy alakult volna Magyarorszag történelme. Helyettünk más magyarok élnének. Lehet lennének vagy 30 millióan, de te vagy én sosem születünk meg.
2021. szept. 11. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ne menj történésznek! Kb. a dumád olyan, mintha öreganyádnak kereke lett volna akkor te villamos lennél.
2021. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Ez filozófiai kérdés


legközelebb oda légy kedves

2021. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem kérdezd meg a zsidóktól is, hogy mi a gond Auschwitz-cal!(?)


Hiszen ha nem lett volna holokauszt most nem lennének azok a zsidók akik vannak és Izrael sem lehetne

2021. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én így is, úgy is meglettem volna, mivel a családfámat mindkét oldalon visszatudom vezetni Mátyás királyig, és bizony mind magyarok/szászok voltak, akik már akkor Magyarország területén (egészen pontosan Erdélyben) éltek.
2021. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem elébe is lehetne menni az eseményeknek.


Kezdjünk népirtásba és ha valaki méltatlankodik, akkor megmondjuk, hogy nincs itt semmi látnivaló kérem, csak megteremtjük annak a lehetőségét, hogy azok születhessenek meg akik meg fognak születni és akkor azok hálásak lesznek érte

2021. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon érdekes dolgot vetett fel a kérdező. Bár inkább filozófia kérdéskörébe tartozik.A pillangó hatás figyelembevételével szemléli a jelent. Azaz ha bármi másképp történt volna akkor lehet, hogy a ma élő emberek nem élnének. Még a Mátyás koráig visszavezethető családfával rendelkező sem. Aki érti az elméletet az ezt nem vitatja.
2021. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!