Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 25 év alatti SZJA, CSOK,...

25 év alatti SZJA, CSOK, jövőre 200e ft bruttó minimálbér. Magyarország megteheti ezt válság idején?

Figyelt kérdés
Csak felmerült bennem a gondolat így vírus idején, hogy alapból válság van jelenleg, és várhatóan majd megint zárnak be sorra a vállalkozások turisztikai helyek ahogy ez tartott majdnem 1 évig. sok sok pénztől elesett így az ország. még is itt vannak és jönnek a kérdésemben felvetett dolgok. Nos, nekem ez úgy tűnik, hogy választás elött még beakarnak dobni egy ilyen csontot a proli népnek, hogy utoljára megválasszák őket. nekem ez a sok pénz szórás de semmi bevétel a rendszerváltáshoz hasonlít. Szerintem hatalmas válság lesz. Mi a véleményetek erről?( nem szeretnék köcsög orbánozni stb.) érvekre van szükségem és értelmes válaszokra.
2021. szept. 14. 19:40
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%

#40

30 éve volt a rendszerváltás és a mai dolgozók java része már nem a szocializmusban nevelkedett. Még sincsen öngondoskodás. Mit akarsz te átnevelni az embereken és hogyan? Nézd már meg legalább az uniót! Sehol nem hagyják rá az emberekre, mindenütt kötelező a nyugdíjbefizetés.

"Csakhogy egy magánnyugdíjnál ha kevesebb az aktív korú, akkor max kisebb hozamot kapsz a befektetésre, de mikor már nyugdíjas vagy, nem attól függ a nyugdíjad, hogy hány aktív korú van, aki kitermeli."

De bizony, attól függ. A magánpénztárnál is meg az államnál is. Ugyanis ha kevesebb az aktív befizető, akkor a pénztár költségeit bizony a kifizetéseknél emelik meg. A "max kisebb hozamot kapsz" részben mit nem értettél meg eddig, hogy eddig sem tudtak mindenki számára olyan hozamot biztosítani amivel csak elérték volna az infláció követését? Hogy csak egy nagyon kis százaléknak volt több a reálhozama, mintha maradt volna az állami rendszerben? Hogy ha csökken ez a reálhozam, akkor senkinek sem lesz hasznos, csak csináltunk egy hatalmas hiányt az állami költségvetésben?

"Egyébként én egy állami egyéni számlával is kiegyeznék, amit ugye a magánnyugdíj einstandkor megígértek és azóta se teljesítettek."

Mindenkinek megvan az egyéni számlája. Bármikor lekérdezheted a befizetéseidet online is és kérheted a nyugdíjintézettől is a várható nyugdíjad becslését a jelenlegi befizetéseid alapján. Már évek óta működik az egyéni számla rendszere.

"De az átlag ember pont nyugdíj előtt keres a legrosszabbul és 80 éves kora előtt elpatkol."

Nem! Az átlagember a nyugdíja előtt keres a legjobban, ráadásul a nyugdíjszámításnál a teljes befizetési időt veszik figyelembe és a mindenkori bért hozzák jelenkori értékre, bonyolult számításokkal vetik össze az azzal a bérrel ledolgozott idővel, majd a végén kap egy szorzót, a járulékfizetési idő függvényében. nagyon régen volt olyan a nyugdíjszámítás, hogy az utolsó pár év keresetét vették alapul, mert akkor rendkívüli módon megváltozott a keresetek közötti különbség. Nézd meg hogyan változtak az átlagbérek és az infláció.

Ezért kellene végre ELŐBB megnézned mi a valóság! Itt vagy a neten, a gugliba beütöd és 5 perc alatt kiderülne még mielőtt leírsz egy baromságot. Ismét.

"Idei nyugdíjmegállapítás esetén az életpálya átlagkereset számítása során már az 1988-2021 közötti időszak, azaz 33 év keresetét kell figyelembe venni."

[link]

"A Fidesz viszont olyan nyilvánvalóan és arcátlanul lop, hogy az már bicskanyitogató. "

MIT? Mondd már meg nekem MIT lopott el a fidesz, mikor NŐTT az állami vagyon, VISSZAVÁSÁROLTÁK az eladott állami vagyon egy részét! Ne mészárosozz itt nekem ostoba birkakánt visszabégetve a ballib propagandát! Azt mondd meg MIT LOPTAK EL!

Csak szólnék neked, hogy Mészárossal egyszerre minden más magyar nagyvállalkozónak is nőtt a vagyona ebben a 11 évben, még gyurcsányéknak is.

Most van éppen terítéken a nagy momentumos csodalánynak, a Cseh Katalinnak a cégbotránya, ahol lazán kaphattak majdnem 5 milliárdos uniós támogatást és csak most kezd kiderülni, hogy nincs mögötte teljesítés. Legalább minimális szinten várd már el magadtól a valós ismereteket!

2021. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

"30 éve volt a rendszerváltás és a mai dolgozók java része már nem a szocializmusban nevelkedett."


Közel 40 vagyok. Én még épp csak beleférek a rendszerváltás utáni generációba. A dolgozók többsége tőlem idősebb. A politikusaink java része viszont bőven 45 fölötti. Ők még a szocializmusban nevelkedtek és le se tudják vetkőzni azt. Ezért kellenének friss, fiatal fejek a politikába, nem ilyen Orbán meg Gyurcsány féle "vénemberek".


"csak egy nagyon kis százaléknak volt több a reálhozama, mintha maradt volna az állami rendszerben"

Én pl. a teljes befizetett összeg 10%-át kaptam meg, mint reálhozam. És ez csak 6 évnyi befizetés volt. Namost ha ugyanilyen hozammal és a mostani fizetésemmel számolom, akkor mai áron nagyjából 25 millió lenne a nyugdíjszámlán 65 éves koromra. A felmenőim élettartama alapján nem számítok rá, hogy 70-72 évnél többet fogok élni, szóval kb havi 300-at kellene majd kapnom nyugdíjat. Namármost az államival kapni fogok kb 100-at, tehát a maradékot nekem kell összeszednem a már leadózott, járulékolt pénzemből.


"Mindenkinek megvan az egyéni számlája. Bármikor lekérdezheted a befizetéseidet online is és kérheted a nyugdíjintézettől is a várható nyugdíjad becslését a jelenlegi befizetéseid alapján."

Erre kérlek adj egy linket, mert szegény anyám sem tudta, mennyi lesz a nyugdíja, ha igénybe veszi a nők 40-et...


"Azt mondd meg MIT LOPTAK EL!"

Pl rengeteg szállodát, az összes helyi napilapot, rádiót, sorra vásárolják fel a közműcégeket, nemrég ugye a Digi is Pénztáros kezébe került, de a Telenort is meg akarták venni, csak az nem sikerült.

Pénztáros meg nem vállalkozó, hanem stróman. Rajta keresztül folyatják át az ellopott közpénzt, hogy tisztára mossák. Mészáros amúgy egy senkiházi dilettáns barom, semmihez sem ért, csak Orbán haverja.

A közbeszerzéseket mindig direkt úgy írják ki, hogy csak az ő érdekeltségükbe tartozó cégek nyerhessenek. Na így lopnak.


A MOL-t meg ilyeneket meg fölösleges volt visszavásárolni, mert a MOL egy hulladék cég. Az alkalmazottait sem becsüli meg és nevetségesen drága. Mint ahogy általában az összes állami cég: MÁV, Posta, stb, mind drága és kritikán aluli szolgáltatást nyújt.

2021. szept. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

#42 Itt van a neten, vedd a fáradtségot és keresd meg azt a linket magadnak! Segítek azért kicsit, google a barátod, a kulcsszavak: "nyugdíj" "egyéni számla" "lekérdezés".

Ahogy nem ártana utána néznél a magyar szavak jelentésének, mert láthatólag nagy gondjaid vannak.

Tudod a lopás és a megvásárlás nem szinonimák!

A MOL-ról meg csak egy apróság, mielőtt végleg elsüllyedsz abban a mély tudáshiányban amiben vagy: "A világ egyik legjelentősebb energetikai információs szolgálatának vállalatokat rangsoroló listáján jelentőset lépett előre a MOL: az október 23-án nyilvánosságra hozott, a teljesítményük alapján a legjobb 250 energetikai vállalatot összegyűjtő Platts Top 250 Global Energy Company Rankings rangsorban – az elmúlt évhez képest több mint 40 helyet előrelépve - a MOL idén a 93. helyen végzett. A MOL-csoport működési régióiban, azaz Európában, Közel-Keleten és Afrikában a MOL a 15. legjelentősebb integrált olaj- és gázipari vállalat, míg az összes vállalkozást tekintve 33. a rangsorban ugyanebben a régióban."

Ha azt mondják neked nem ciki hülyének lenni, ne hidd el! Mert ciki. És szánalmas.

[link]

2021. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

#43: Magasról teszek arra, hogy a forgalma alapján hanyadik a MOL akármilyen rangsorban. Az csak a befektetőket érdekli. Amit viszont látok, hogy a MOL az alkalmazottakat szívatja (van ismerősöm aki MOL kúton dolgozott 16 évig) és mindenhol a MOL a legdrágább, akár az üzemanyagot, akár a shop termékeket nézzük. És csak azért nem fogok pl. a MOL-nál tankolni, mert az magyar, nekem attól nem lesz jobb. Inkább pl Lukoil, mert az olcsóbb.


"Tudod a lopás és a megvásárlás nem szinonimák!"

A politikusok esetében amikor közpénzeket játszanak át a saját embereiknek, aztán abból veszik meg a cégeket, az igenis lopás.

Belenéztem pár közbeszerzésbe. Olyan nyilvánvaló lopás volt mind, hogy csak na. Pl. meghatározott típusú laptopok, amiknek a piaci ára 300 ezer körül mozgott a közbeszerzést elnyerő (NER tulajdonú) cég 650 ezerért adta...

2021. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

nincs válság, csak maffia kormány. arra pedig hogy megteheti-e annyi a válasz hogy az EU 2. legszegényebb országa vagyunk, és mindehhez a rengeteg júdáspénz kifizetéshez több hitelt kellett felvenni mint a gazdasági világválság alatt felvettünk, de legalább majd nyöghetjük 30-40 évig ezt is.

nézd emg mennyire növelték meg 12 év alatt az ország adósságát, és mennyire tették tönkre a Forintot, egészen szörnyű hogy még mindig létezik fideszes szavazó..

2022. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!