Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki fog Márki-Zay Péterre...

Ki fog Márki-Zay Péterre szavazni a mától kezdődő ellenzéki előválasztáson?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan (engem is beleértve) gondolják azt, hogy Orbán egyetlen potenciális ellenfele az Ellenzéki Összefogáson belül Márki-Zay Péter.

Hiszen tudjuk, hogy Dobrev Klára, mint egy bukott elnök felesége nem a legjobb választás. Fegyőr még szerintem tapasztalatlan e titulus betöltéséhez. Jakab Peti számomra inkompetens, és szavahihetetlen, hiszen pl. annak ellenére, hogy fontosnak tartja a korrupcióellenes elszámoltatást, beállt Tóth Csaba mögé, aki köztudottan egy korrupció-gyanús politikus. Karácsony Gergelyben pedig szerintem nincsenek meg azok az alapvető emberi tulajdonságok, amik egy vezetői szerephez elengedhetetlenek.

Márki-Zay Pétert én egy tisztességes, szavahihető, határozott embernek tartom, aki nem mellesleg 5 diplomával rendelkezik, és 3 nyelven tud beszélni, valamint Hódmezővásárhelyen is képes volt leváltani a Fideszes brigádot. Ezenkívül komoly tervekkel rendelkezik, amikhez tartja is a magát, hiszen Vásárhelyen 2 év alatt az ígéreteinek csaknem 75%-a teljesült.

Mindezek ellenére úgy érzem, hogy nagyon alacsony lesz a részvételi arány az előválasztáson, mert szerintem nem lett megfelelően hirdetve, illetve az emberek nem néztek igazán utána a miniszterelnök-jelölteknek. És a kis részvétel egyértelműen a népszerűbb pártoknak (DK, Jobbik, MSZP) kedvez, hiszen ők már kiépítettek egy szavazótábort maguknak, míg MZP-ről eddig nem lehetett túl sokat hallani.

Én úgy gondolom, hogy akik megelégelték már az utóbbi 12 éves Fidesz általi kormányzást, ami (főleg az utóbbi időben) egyre több diktatórikus vonást tartalmaz, illetve szeretnének már egy változást a politikában, azok mindenképp szavazzanak MZP-re!



2021. szept. 18. 02:13
A kérdező szavazást indított:
Fogok szavazni az Ellenzéki Előválasztáson, méghozzá Márki-Zay Péterre.
Fogok szavazni az Ellenzéki Előválasztáson, de más miniszterelnök-jelöltre.
Nem veszek részt a moslékkoalíció/szivárványkoalíció (idk mit találtok még ki) választásán. Hajrá Fidesz!
Az Összefogáson, illetve a Fideszen kívüli egyéb pártra tervezek jövőre szavazni, ezért nem veszek részt az előválasztáson.
Egyáltalán nem tervezek jövőre szavazni.
67 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Bekommentelheted ezt az összes ilyen kérdés alá, akkor se lesz MZP jobb, mint maximum 3., de inkább 4.
2021. szept. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

Tehetségtelen a Marki Zay Péter.

Még a Fideszes Hollik István is lealázta egy nyilvános vitában.

2021. szept. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Remélem az MZP támogatók beállnak majd Gergő mögé a 2. fordulóban.
2021. szept. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Én is MZP-re fogok szavazni, az általad említett okok miatt is.


Viszont annyival egészíteném ki, hogy Karácsony valójában egy határozott, erőskezű politikus, hiába nem mutatja ezt ki az emberek felé.

2021. szept. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
2: szerintem nem egy vitát néztünk.....
2021. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hollik csak Gyurcsányozni tud, semmi mást. Olyan, mint egy tacskó.
2021. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!