Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ilyen sokan fognak...

Tényleg ilyen sokan fognak Dr. Márki-Zay Péter úrra szavazni? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
ahogy nézem a különböző oldalakon szinte mindenki Mzp-re fog voksolni

2021. szept. 18. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Mivel Márki népszerűbbnek tűnik mint Klári. Bár Márki se szimpatikus, se a Jakab. Inkább a Gergő vagy az András
2021. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem fognak, mert Gyurcsány leállította a szervert. :) Csak a megbízható DK-s nyuggerek szavazatait fogják összeszámolni. :)
2021. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Az internetes fórumon kevésbé aktív korosztály úgyis feltornássza Geri meg Klára szavazatszámát
2021. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
A neten nyomul MZP trollhadserege. Nem reprezentatív. Sőt, inkább már ellenszenves, ahogy minden komment-szekciót próbálnak megszállni. És nem is érvelnek, csak annyit mondanak, hogy hajrá MZP, ennyi.
2021. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Ő a legszimpatikusabb a jelöltek közül, neki vannak a legmegvalósíthatóbb ötletei is és talán ő tudja megszólítani a legtöbb bizonytalan szavazót.

Nekem Jakab túl radikális, aki kasztráltatni akarja az embereket meg az első héten bebörtönözné a fél fideszt, az ne mondja nekem hogy néppárti jelölt :D Nincs vele bajom, kellenek ilyen emberek is, de én nem szavazok rá az biztos. Fekete-Győr túl fiatal és tapasztalatnak, olyan dolgokat szeretne, amik közel sem megvalósíthatóak, pl. a 4 napos munkahét. Szépen hangzik, én is örülnék neki, de hogy egy többpárti, ellenzéki győzelem esetén nem ez lenne a legfontosabb feladat, az is biztos. Az lenne jó, ha bekerülne a parlamentbe, kapna valamilyen szerepet és tapasztaaltot gyűjtene, aztán hátha a következő választásokra megkomolyodik.

Dobrev szimpatikus lenne, de nekem túl rideg és tárgyilagos a személyisége, és az sem tesz jót neki hogy Gyurcsány felesége.

Karácsony is szimpatikus, tetszik a programja, a hozzáállása, de a fidesznek köszönhetően már nagyon elutasított, nem hiszem hogy a jelenlegi szavazóin kívül sokmindenkit meg tudna győzni. Neki Budapesten kell bizonyítania hogy alkalmas a város vezetésére, hogy második ciklusban is megválasszák. Van még ideje.

És marad Márki-Zay, akivel szintén nem értek egyet 100%-ban, de nem áll tőlem messze az ő felfogása, személyisége, programja sem. Szívesen szavazok rá, mert úgy gondolom, hogy ő a legkevésbé elutasított jelölt, így talán ő tud több embert megszólítani. Ráadásul volt fideszes, jobboldali, keresztény, tehát nem hozna 180 fokos fordulatot a politikába, ez különösen jó akkor, amikor az emberek megszoktak valamit és félnek a változásoktól.

2021. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Márki-Zayt nagyrészt fiatal, "értelmiségi háttérrel" rendelkező emberek támogatják, akik az interneten nagy számban vannak jelen, ezért nem feltétlenül reprezentatív néhány internetes fórum párszáz-párezer fős közössége.


Ha a facebook-eléréseket, a posztjainak, hirdetéseinek a likearányait veted össze Karácsonyéval vagy Dobrevéval máris más a helyzet, azon a platformon már jobban jelen vannak az idősebbek is, nem is tud versenyezni ott MZP Karácsony vagy Dobrev számaival. És sajnos/nem sajnos a valóságban ez az olló még jobban kinyílik, hiszen rengeteg idős/középkorú van aki még ma sem használ semmilyen közösségi médiát, ezek az emberek nagyrészt konkrétan nem is ismerik MZP-t.


Ettől függetlenül a támogatottsága valószínűleg nagyobb, mint amire az ellenzéki pártok vagy akár ő maga számított szerintem, de a legvalószínűbb forgatókönyv még így is az, hogy Karácsony és Dobrev mellett Jakab jut be a top 3-ba.

De lényegében tökmindegy, hogy ki fog bejutni Karácsony és Dobrev mellé, akár Jakab, akár Márki-Zay, mert a vége úgyis az lesz, hogy az esélytelenebb jelölt lemond Karácsony javára, legalábbis akkor 100 százalék, ha Karácsonynak nagy előnye lesz a 2., netalán az 1. helyen.


Mindenesetre MZP azért most szerzett olyan szintű nyilvánosságot, hogy azt akár hosszú távon is lehessen kamatoztatni, ha most nem is, én 4-8-12 év múlva képesnek látom őt arra, hogy egy Karácsony/Dobrev szintű (ismertségben) karakterré nője ki magát. Kérdés, hogy vannak-e ilyen ambíciói.

2021. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, majdnem mindenben egyetértek veled, de azt nem hinném, hogy Karácsony a Fidesznek köszönhetően nagyon elutasított lenne. Az összes ellene indított lejáratóhadjárat gyakorlatilag azt bizonyította, hogy csak jelentéktelen hülyeségeket képesek felhozni ellene, mostanra annak is szimpatikus, aki tavaly ilyenkor még azt se tudta, ki az.
2021. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!