Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valószínű hogy a Márki-Zay,...

Valószínű hogy a Márki-Zay, Jakab, Dobrev hármas jut a második fordulóba. Melyik jelöltre szavazol majd?

Figyelt kérdés
Előválasztás.

2021. szept. 22. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Márki-Zaj Péter
Jakab Péter
Dobrev Klára
Valószínű nem fogok szavazni.
37 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

A leadott ajánlások más képet mutatnak.


[link]

2021. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Előbb tanuld meg helyesen leírni a jelöltek neveit.
2021. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony most már majdnem napi 4 millió Forintot költ (a mi pénzünkből) a kampányára csak a FB-on. MZP pedig nullát. Még Dobrev is csak napi 1-2 milliót szokott költeni. Kizárt dolog, hogy MZP bejusson és Karácsony ne.
2021. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom honnan veszed ezt, hogy ől jutnak be a második fordulóba, én örülnék neki, de kétlem, hogy Karácsony kiesne. Ha ő nem lesz ott, akkor nem tudom ki. Alkalmasnak nem mondanám én sem, meg nem kedvelem, de van háttere, és tud költeni kampányra. MZP mögött egy nagyob csekély támogatással bíró párt áll, bár tény és való, hogy ő lenne a legalkalmasabb ellenzéki jelölt.
2021. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, majd Márki Zay meg Jakab megelőzik Budapest főpolgármesterét, aki 100-szor ismertebb mindkettjüknél, és Budapesten neki van a legkönnyebb dolga a mozgósításban.

Dobrev és Karácsony biztos továbbjutók, hatalmas meglepetésként érne, ha valamelyikük nem érne oda a második fordulóba. A kérdés az, hogy Jakab és Márki Zay közül kinek lesz több szavazata.

2021. szept. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
#5 egyébként benne van a pakliban, hogy lesz egy kevésbé várt jó szereplés. Karácsony szerintem is tuti továbbjutó, és szerintem Jakab is. Én Dobrev vs MZP 3. helyen zajló küzdelmet várok, és bár a DK nagy párt, sokakat tudnak mozgósítani, én nem tartom kizártnak, hogy Dobrev miatt sokan tartanak Gyurcsánytól, illetve a fiatalabb korosztályt olyan 18-40 közt meggyőzi MZP hozzáállása, és a vártnál jobban fog szerepelni. Amikor internetes szavazásokat csinálnak, mint pl Osváth Zsolt is, ott messze MZP nyeri az ilyeneket. Nincs kizárva, hogy az ott rászavazók, az előválasztáson is aktivizálják magukat.
2021. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Érdekes meglátás, ez is előfordulhat. Bár úgy tudom online nehézkes a szavazás, kevés már az időpont, stb. Nem tudom menyire fogja befolyásolni az online szavazás az eredményeket. Én Dobrevet azért látom biztosnak, mert bár sokan nem szavaznak rá Gyurcsány miatt, azért a DK-nak van egy nagyon erős, "keménymag" szavazótábora, akik biztos leszavaznak most is. Ha ők elég sokan vannak, akkor nagyot tudnak tolni Dobrev szereplésén, hiába maradnak távol a bizonytalanabbak. Jakab népszerű lehet, én is erősnek tartom, de inkább vidéken, a politikájukban is a vidéki "parasztembert" vagy munkásembert képviselik. Viszont vidéken nagyon nehéz mozgósítani, rengeteg kistelepülésen nem is lesz szavazó sátor, nehéz az információkat eljuttatni elmaradottabb térségekbe. Ezért mondtam azt, hogy Karácsonynak Budapesten sokkal könnyebb dolga van ilyen szempontból.
2021. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, elnézést, persze Márki-Zay Péter.
2021. szept. 22. 20:06
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Karácsony vagy Dobrev lesz az első helyen, utánuk Jakab. MZP és Fegyőr utolsók lesznek.
2021. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Hiába szerepel jól MZP egy-két netes felmérésben, FB like-ok tekintetében így állnak:

Jakab - 294k

KariGeri - 288k

Dobrev - 123k

MZP - 76k

FeGyőr - 50k


Mi következik ezekből?

Dobrev még a FB-on is népszerűbb, mint MZP, pedig a DK szavazóinak egy része nyugdíjas. Az is igaz, hogy ma már a nyugdíjasok is neteznek, de nem mindegyikük és nem is aktívak annyira, mint a fiatalok. Tehát Dobrevnek jóval több tartaléka van a like-jaihoz képest. És még meg sem említettem a legnépszerűbb ballib politikust, a maga 315k like-jával! Ki lehet ő? Igen, ő Gyurcsány Ferenc.


FeGyőr totál esélytelen. A pártja sem őt reklámozza már, hanem magát a pártot. MZP mögött nincsen párt, nincsen pénz és kellemetlen is lenne az egész baloldalnak, ha ő nyerne. De a második fordulóban tényleg nem lenne semmi esélye.

Elkezdődött az őszi ülésszak, tehát Jakabnak lesz szereplési lehetősége. Biztos bejutó. Karácsony eszméletlen mennyiségű pénzt tol a kampányába. Dobrev mögött pedig van pénz és párt is.

Nagyon durva lenne, ha a nagy ellenzéki, de valójában ballib összefogás 2 legnépszerűbb vezető politikus jobboldali lenne! (Az más kérdés, hogy a Jobbik már nem jobboldali, de folyamatosan azt mondják, hogy még azok.)

2021. szept. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!