Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz adórendszerében...

A Fidesz adórendszerében jobban jár aki jól keres mint aki átlag alatt keres, ezt tudjak az emberek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Aki keres 1 milliot 3 gyermekre sokkal tobbet kap mint aki 200 ezret keres 3 gyerekre.


A minimalbert megadoztattak.


Ha csokken 1%ot az SZJA akkor aki 150 ezret keres megtakarit 1500 ftot aki 1 milliot az 10 ezer ftot.



Igazsagtalan.



2021. szept. 23. 22:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
36%

Alig egy órája hallottam panaszkodni egy nőt, hogy jaj, most felemelik a minimálbért 200 ezerre és az akkor is alig valamennyi pénz lesz. Ki fog megélni annyiból? Meg hogy képzelik hogy majd még abból is elvon az állam "adóba" hetvenezret.

Aztán kiderült hogy takarítónő a szentem az egyik iskolában. Gondolom hasonló kvalitásokkal, mint a kérdező. Álljak neki elmagyarázni az adórendszert, hogy mi a különbség az adó és járulék között, hogy a nyugdíja azért lesz mert ezt is levonják most tőle? Hogy mit is jelent a minimálbér emelése 200 ezerre? Hogy a minimálbért csak a legkevesebb pénz amit fizetésre lehet adni, de nem kellene senkinek ennyit keresnie? Hogy bármikor megtehette volna hogy másik állást keres és nem egy iskolában takarít, hanem elmegy egy nagyobb céghez, akkor nem ennyit keresne még takarítással sem?

Értene belőle bármit?

2021. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

10es


Ezt a lekezelo hangot. :(


Nem arrol van szo hogy tanul e, hanem hogy helytelen hogy az allam jobban segiti a gazdagot mint a kisembert. Ez tanulastol fuggetlen.

2021. szept. 24. 14:46
 13/27 A kérdező kommentje:

11es.


Ha tevedek elnezest, de a fideszesek remelem nem ilyen lenezo lekezelo emberekbol allnak.


Nem kene szemelyeskedni.


Te ember es ember kozott teszel kulonbseget ami hogy finoman fogalmazzak ronda dolog.

2021. szept. 24. 14:49
 14/27 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne takaritono nem lenne tiszta a wc.


Ha nem lenne elado a boltba nem szolgalni ki senki.


Ha nem lenne pek nem sutni a pekarut es nem z@balnank.


Csupan ennyi.

2021. szept. 24. 14:51
 15/27 A kérdező kommentje:
A Fidesz adorendszerevel egy 3 gyerekes gazdag jobban jar minz egy 3 gyerekes kiskeresetu vagy ATLAGEMBER. Ez a lenyeg. A kerdes ez a tema volt nem mas. Ne masrol beszeljunk.
2021. szept. 24. 14:54
 16/27 anonim ***** válasza:
60%

10-es: én annak a felét várom az államtól, mint amennyit az állam vár tőlem!

Ne kend a sz@rt a kisemberre, mer visszacsapódik rád!

Orbánék is a Soros pénzén tanultak, pedig akkor még valóban ingyenes volt a közoktatás!

Az állam azért szerveződött, hogy az állampolgárainak az érdekét szolgálja, érvényesítse és biztosítsa!

Az orbáni illiberalizmus mindenre jó, csak államépítésre nem!

2021. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
44%

Lol figyeldmár ketten is belém álltak :D

No kedves érzékenylelkű prüntyőkéim...

Van egy lufact nem érő szakmám, amiben egy percet nem dolgoztam.

Minimálbérről indulva eljutottam egy korrekt gyárimelós bérre de kevés volt.

Csináltam egy gyorstalpaló asztalosképzést, és vállalkozni kezdtem egészen a válságig.

Mikor minden a földbe állt, ismét minibérért dolgoztam pár hétig, amig belföldi árufuvarozó/ tir vizsgát szereztem.

8 évig dolgoztam kisfurgonon nemzetköziben de megcsömörlöttem a zuhanó színvonaltól , ezért fatornyos kisfalum négykarikás gyárába mentem dolgozni.

Car is volt ,a pénz is kevés volt, ezért 33évesen ismét tanulni kezdtem, megcsináltam a papírokat kamionra, amiben most is dolgozom és elégedett vagyok az anyagi helyzetemmel.

#12 #16 leereszkedő vagyok ? Egy francit, csak tapasztalt. Nemtetszett a helyzet, nem piccsogtam,nem a kormányra vártam, hanem változtattam a sorsomon önerőből, többször is.

Se szép se okos nem vagyok, szóval ha nekem sikerült akkor bárkinek.


#10 voltam uff..

2021. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

17: "Se szép se okos nem vagyok, szóval ha nekem sikerült akkor bárkinek."

Az, hogy szép nem vagy, az nem látszik.

Az, hogy okos nem vagy, az egyből lejött...

2021. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

18as.


Zold jelzest akartam adni veletlen rosszra nyomtam. Elnezest kerek toled.

2021. szept. 24. 17:34
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

19 - túlélem...:)

Én nem ebből élek!:)))

2021. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!