Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincsenek...

Magyarországon miért nincsenek páneurópai, nyugattal azonosuló nézeteket valló szélsőjobbos pártok, politikusok? Ti támogatnátok egy magyar páneurópai szélsőjobbos pártot vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Nálunk rendszerint az a jellemző egy szélsőjobbos politikustól, hogy az ázsiai, sztyeppi ősökre hivatkozik, Koppány pogányságát élteti, törökökkel barátkozik, illetve ott a másik ág, akik Szálasi hungarizmusát éltetik, a magyart felsőbbrendűnek gondolják más európai népektől, és a szkítákkal, sumérokkal keresnek rokoni kapcsolatot.


Ezzel szemben nemrég olvastam valamelyik holland szélsőjobbos miniszterelnök-jelöltről. Ő pl. latinul tartotta egy beszédét, európai összefogásról tárgyal, öltönyben jár, Mozartot, Beethovent, és Wagnert hallgat, bort iszik, jár templomba, és azt vallja, hogy az egész bolygót nézve, valójában csak egy egységes "Európai életforma" létezik, az európai nemzetek közti különbségek nem olyan fontosak, és Európának veszélyt jelentenek a más civilizációk, akikkel szemben összefogva meg kell védenünk magunkat.



2021. szept. 23. 23:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10-es vagyok

Folytatva a gondolatmenetet, nagyon sztereotíp vagy a szélsőjobboldallal kapcsolatban. Vannak az ultranacionalista turanisták, meg az ál-hungarista okkultisták és ezzel el van intézve. A nemzeti radikálisoknak mindkettő együtt sem teszi ki 5%-át, nem ezek a jellemző irányzatok (nem zárom ki, hogy valamikor tényleg ezek voltak).

De hadd fejtsem ki amiket írtál! A "ázsiai, sztyeppi ősökre hivatkozik, Koppány pogányságát élteti, törökökkel barátkozik". Vannak sztyeppei őseink, a szellemi örökségük máig él a magyar néplélekben. Koppány nem pogány volt, hanem bizánci keresztény. Viszonylag kevés jobbert ismerek, aki Koppányra hivatkozva keresztényellenes lenne. Törökökkel barátkozás nem tudom, mennyire jellemző, de senki sem őket tartja az első számú testvér népnek.

"Szálasi hungarizmusát éltetik, a magyart felsőbbrendűnek gondolják más európai népektől, és a szkítákkal, sumérokkal keresnek rokoni kapcsolatot" A hungarizmus egy kereszténységre nagy mértékben épülő eszmerendszer. Aki VALÓBAN hungarista, az keresztény. Azt gondolom, a nemzeti felsőbbrendűség gondolata (sovinizmus) nem egyezethető össze a kereszténységgel. Egyébként Szálasi sem volt soviniszta, ha nem hiszed, olvasd el a világnézeti könyveit!...

A szkíta, sumér rokoni kapcsolat elméletét én személy szerint részben elfogadom - ésszerű mértékben. Szerintem az, hogy ki mit gondol a magyarság eredetéről, nem függ szorosan az ideológiától, amit vall.

2021. szept. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek hogy az állítólagos török rokonságra hivatkozni borzasztó baklövés, egyben ostobaság, taktikai öngyilkosság. Az észtekkel, finnekkel való rokonsag jóval elegánsabb, vallalhatóbb, ezt kéne erőltetni, nem azt hogy a szíriuszról jöttünk meg hasonló badarságokat. Azt kétlem hogy a nyugatiaknak rólunk sztyeppék jutnak eszükbe, ugyanis ennyire nem ismerik a történelmünket... simán csak bugyuta, elnyomott, degenerált komcsiknak tartanak bennünket.

Én nem szeretném egy halott kultúrához tartozni, a németek, franciák sgét nyalni. Nekik hamarosan úgyis befellegzett. Sokkal inkább gondolkodnék egy önalló közép-európai irányban, identitásban a v4 ekkel, baltiakkal.

2021. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
25%

Senki, akinek van agya, sem erőlteti a szíriuszi baromságot, szóval minek említeni?

A v4-ek közül egyedül a lengyeleknek van pozitív véleménye rólunk, a csehszlovákok identitásának egyik alappillére a magyarellenesség.

2021. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
13. Nincsenek csehszlovákok. A cseheknek nincs erős véleménye a magyarokról. Sőt, olyanról szoktam hallani, hogy azzal heccelik a szlovákokat, hogy szlávosodott magyarok.
2021. szept. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor miért hangolták ellenünk a szlotákokat, miért vették részt boldogan a magyar irtásban?
2021. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15. Milyen magyar irtásban?
2021. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!