Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon magzat után is járni...

Vajon magzat után is járni fog SZJA-visszatérítés?

Figyelt kérdés
A baba várhatóan december közepén születik. Apa folyamatos, anya október közepéig dolgozik.

2021. szept. 24. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Persze. Sőt alapjövexelem is jár visszamenőleg öt évre.
2021. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rosszindulatú kommentek nem kellenek.

Ha a már megszületett gyereket nevelőknek jár, akkor jogos lenne, ha a magzat után is visszafizetnék, mert pont ebben az időszakban van nagyon sokban egy gyerek: orvosi vizsgálatok, babakocsi, ruhák, stb gyerekholmik megvétele. Első és egyetlen gyerekről van szó.

2021. szept. 24. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Erre lesz majd az a bizonyos jogszabály. Úgy tudom, hogy abban ez is szabályozva lesz.

Nyugi.

2021. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Még az se járna hogy visszakapja bárki is, meg adómentes kapja a CSOK-ot az én adómból. Én meg egy garzont sem tudok venni.
2021. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak jár majd elvileg, aki kap családi pótlékot. Magzat után pedig még nem jár.

Amugy meg ne haragudj, de senki nem kérte, hogy vállalj gyermeket. Meg sem született, de te már tartanád is a markod..

2021. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!