Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakinek van egy diplomája...

Ha valakinek van egy diplomája és alkalmazottként keres kb 500 nettót, ő a kapitalizmus vesztesének vagy nyertesének tekinthető?

Figyelt kérdés
Mert az az 500 nettó elég kevés és még mindig csak egy kizsákmányolt, akit a főnökei ugráltatnak.

2021. szept. 25. 00:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Aki csak ebben a két végletben tud gondolkodni, az minden bizonnyal egy vérkomcsi, aki csak az előbbi választ szeretné hallani.


A valóság az, hogy az adott helyzettől függ.


Ha 24 éves egyedülállóként, a szülők által vett lakásban élve keres valaki ennyit, akkor szuper fizetés.


Ha 3 gyerekkel, háztartásbeli anyával 47 évesen teszi ezt, akkor már kevésbé.

2021. szept. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szerintem a nő dolgozzon, én nem fogok eltartani egy háztartásbelit, rajtam ne élősködjenek.
2021. szept. 25. 01:21
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az atlag ember 250 netto ALATT keres. Az 500 netto egy alom fizetes itthon. Nyugaton mas a szitu ott keves.
2021. szept. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen, az átlag ember ma létminimum alatt él. De ettől még én is ugyan úgy az alsó társadalmi osztályokhoz tartozok. Nem vagyok középosztálybeli. Csak egy kiszolgáltatott alkalmazott vagyok, aki bérből és fizetésből él.
2021. szept. 25. 01:29
 5/26 anonim ***** válasza:

Netto 500 ezer az felsokozeposztaly Magyarorszagon vagy kozeposztaly. (atlagber median 220 ezer akkor netto 500 nem lehet kozep alatt)


De.... NYUGATON EZ A NETTO 500 KISEMBERNEK SZAMIT.


Ha a milliardosokat nezzek akkor meg ez semmi.


Erted biztos :)

2021. szept. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
A 3-ast tudom ismételni, hatalmas a különbség, nagyon nem mindegy hogy itthon keresel ennyit, ahol ez már kirívóan jó fizetésnek számít, pláne kezdőként vagy a keleti országrészben, vagy nyugaton, míg ott ez kb. a legalja csóró kategória, egy takarító többet keres kinn.
2021. szept. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a felső középrétegbe azok tartoznak,akik nem csak munkából élnek,tehát tőkéjük,befektetésük,passzív jövedelmük is van,tehát nem szorulnak arra,hogy egész életükben másoknak ki legyenek szolgáltatva.


Sokan,amint jobban keresnek,többet is költenek,így nagy részük soha nem is kerül fentebb,de az illúzió megmarad,és az érzés is,hogy többnek érezhetik magukat az alattuk lévőknél,boldogítja őket:)

2021. szept. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk amúgy pont nincs középréteg,hanem vannak nagyon gazdagok,és a dolgozók.


A dolgozók között pedig van aki azért dolgozik,hogy biológiailag fenntartsa magát,egy részük pedig megvehet pár vackot pluszban,amitől többnek érezheti magát,de gyakorlatilag ők is a szolga rétegbe tartoznak.

2021. szept. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
És azért keresek ilyen rosszul, mert kizsákmányolnak, a kapitalisták lefölözik a hasznot az én fizetésemből. A burzsoázia abból él, hogy én dolgozok.
2021. szept. 25. 04:05
 10/26 A kérdező kommentje:
A burzsoáziát mi, a dolgozók tartjuk el. Azért élünk rosszul, mert a gazdagok rajtunk élősködnek.
2021. szept. 25. 04:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!