Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Teljesen le vagyok döbbenve...

Teljesen le vagyok döbbenve az ellenzéki előválasztási vitákon. Ezek hogyan fognak egyáltalán a választásokig együttműködni, ekkora ellentétekkel?

Figyelt kérdés
Szidják egymást kegyetlenül, (nem láttam a vitát, csak amit olvasok, szögezzük le). Ám, ez is épp elég ahhoz, hogy lássam, az utálat eléggé felszínre kerül, és ezek vannak egy szövetségben?

2021. szept. 28. 14:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mindenki a fidesszel jön. Nem ez a lényeg. Hanem, hogy közösen indulnak a választáson, miközben nincs egységes álláspontjuk. Nincs egy egységes ellenzék, mindenki egymást támadja, és ők alkotnak egy koalíciót. Ez a szánalmas. Hogy nem azért álltak össze, mert közös erővel leváltsák a kormányt, hanem hogy csalással váltsák le a kormányt. Amúgy nem vagyok fideszes, de jöhetnek az Orbán ellenesek nyugodtan.
2021. szept. 28. 14:41
 12/21 anonim ***** válasza:
38%

mi köze ennek Orbánhoz.

gyatra válaszok érkeztek

nekem sem szimpi, ahogy egymás torkának esnek, bíztam az ellenzéki összefogásban, de ezek után...

2021. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%

A vita, több szemlétetmód egyeztetése az rámutat a hibákra, fejlődéshez vezet.

Vagyis jó.

Az diktatúrákban nem megengedett a vita, egyeztetés.

Nem is volt ilyen már jó régen.


Bár mitha OV is támogatta volna az egyeztetést, vitázást 30 évvel ezelőtt.

2021. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Én is bíztam, hogy közös erővel egyetértésben egységes ellenfélként fellépnek Orbán ellen. De még erre is képtelenek, el kell ismernem, egyikük sem alkalmas semmire sem, így biztos, hogy én nem szavazok már rájuk jövőre, de fideszre sem.

Valaki meg jön a demokráciával. Azt irigylem a fideszben, hogy ott párton belül megy az összezárás, de az ellenzéki összefogás egy nagy kamu sajnos.

2021. szept. 28. 14:49
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem a vita tényével van gond... hanem, hogy az állítólagos összefogáson belül is hatalmasak az ellentétek.
2021. szept. 28. 14:50
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

"Azt irigylem a fideszben, hogy ott párton belül megy az összezárás"

Igen irigylésre méltó amikor egy parlamenti képviselő megkapja, hogy pofád befogod és nyomod a gombot mert különben jön a bünti.

Gondolom nálatok a családi vasárnapi ebédet is úgy döntitek el hogy itt a velős pacal apa kedvence. Ha nem tetszik nem eszel.

2021. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, te miféle válaszoló vagy, de ne rajtam töltsd ki a mérged. Te jó ég..
2021. szept. 28. 14:57
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Én nem tudom, ki mit vár egy ilyen összefogástól, de ha valaki azt, hogy majd mosolyogva-kézenfogva állnak a pártelnökök egy sokszínű szívárvány alatt, ott azért vannak gondok a fejben szerintem.

Hatalmas ellentétek nincsenek. Ellentétek vannak, de ez abszolút természetes, minden koalíció így néz ki. Nem tudom, melyik összefoglalót olvastad, én néztem az összes vitát, és azt mondanám, hogy néhány kérdést leszámítva eléggé a legtöbb dologban egyertértenek a pártok. Egyébként egy többpárti koalíció kormányra kerülve éppen azért tud erős lenni, mert az általuk hozott törvények több párt erejével vannak szentesítve, valamint garanciát jelent arra, hogy semmilyen szinten nem lesznek szélsőséges intézkedések foganatosítva.

2021. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%
Az a durva, hgy kérdező te nem is láttál még amcsi előválasztást? Vagy hogy a brit pártokon belül micsoda ellentétek vannak az egyes paltfomok között, de mondhatnám még Németországot is, ahol az SPD-n belül vagy a CSU-n hatalmas ellentétek-törése vannak, meglep, hogy mi Magyarok sajnos az "olasz modellhez" szokunk hozzá ott van az, hogy ahány ember annyi párt.
2021. szept. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%

"Hanem, hogy közösen indulnak a választáson, miközben nincs egységes álláspontjuk. Nincs egy egységes ellenzék, mindenki egymást támadja, és ők alkotnak egy koalíciót."


Ahogy írtam, ez a vita lényege, hogy ezeket a témákat még most megvitassák, hogy az előválasztás után az eredményeket ismervén tudjanak egy közös programot kidolgozni, és amellett egységesen kiállni. Ahogy mások is írták, ez rengeteg országban teljesen normális, nem csak a koalíciós partnerek között, hanem a párton belül is. Az amerikai előválasztás jó példa: ott az adott párt jelöltjei folyamatosan vitáznak egymással és kampányolnak, egészen addig, amíg az egyik jelölt meg nem nyeri az előválasztást, és utána a párt egységesen beáll a választott jelölt mögé. Bernie Sanders például 2016-ban és 2020-ban is indult a demokrata elnökjelölti előválasztáson, mindkétszer vesztett, és bizony mindkétszer beállt a választott jelölt mögé a kampányban.


Szerintem az sokkal rosszabb, ha a demokrácia nemhogy a parlamentben nem működik, de már a párton belül sem. Az teljesen egészséges, sőt, szükséges, hogy a párton belül és a pártok között legyen vita, ne csak felső utasítások alapján működjön a párt vagy a koalíció, hanem a fontos kérdéseket valóban vitassák meg, lehetőleg nyilvánosan.

2021. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!