Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj? A DK üzent Karácsony...

Mi a baj? A DK üzent Karácsonynak és Márki Zaynak!

Figyelt kérdés

Szerintem az okozza a problémát, az Összefogásban a DK- Jobbik összefogás nem tetszik a nem Dobrevre szavazóknak. Ketten bàrkinél erősebbek az ellenzéki oldalon

Íme, elég kemény!!!

A DK alelnöke szerint az, hogy Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter bejelentették, hogy mindketten szakértői kormányt fognak felállítani, ha esetleg miniszterelnök lesz belőlük, azt is jelenti, hogy „”a koalíciós kormány vezetőjeként egymaguk szeretnének dönteni a miniszterek személyéről.”


„Nem lesz ez így jó, urak!” – kezdi Molnár Facebook-bejegyzését.


Mint írja: szerinte „a parlamentáris demokrácia lényegi eleme, hogy a minisztereket a koalíciós pártok delegálják a koalíciós kormányba, a pártok parlamenti súlyának - vagyis a választásokon kifejezett népakaratnak - megfelelően.”


„Antall József, Horn Gyula, Gyurcsány Ferenc, de még első kormánya idején Orbán Viktor is természetesnek vette, hogy csak azokat a minisztereket válogathatja ki maga, akik azokat a tárcákat vezetik, amelyeket az ő pártjuk kapott a koalíciós alkuban. A többit meg elfogadták másoktól” – áll a bejegyzésben.


Molnár Csaba hozzáteszi: „ha most bármelyik miniszterelnök-jelölt kijelenti, hogy szakértői kormányt akar, akkor ezt a legalapvetőbb parlamenti demokratikus alapszabályt rúgja fel.”



#DK fenyegetés #Karácsony- Márki
2021. okt. 2. 15:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha a választások előtt nyilvánvaló lesz a DK-jobbik dominancia az összefogásban akkor garantálható a fideszes kétharmad. Ez a legroszabb forgatókönyv, mert csak a két párt törzsszavazóira számíthatnak ami édes kevés a győzelemhez. A pártfüggeltenek és az esetleges átszavazók le fogják utasítani ezt a felállást.
2021. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 hypno ***** válasza:
47%

#9


Mondjuk te arról az idealizált állapotról beszélsz, hogy mindenki nyeri az egyéni körzeteket.

Olyan biztos nem lesz - mert pl Bács-Kiskunban mindíg jobboldali képviselőt választanak maguknak abszolút többséggel és három körzetben is DK-s áll ki a fideszes ellen -, így semmi nem biztos.

2021. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

#10 Úgy, hogy a győzelem még időben is messze van, fölösleges

1) előre inni a medve bőrére;

2) már most személyes konfliktusokat kirobbantani.

A miniszterek kiválasztásához valóban nem kapcsolódik, de nem alkalmas a választói bizalom növelésére.

2021. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

A DK a baloldali Fidesz.

Tele vannak impotens idióta f*szkalapokkal,akiket majd miniszterekké vagy egyéb más vezetőkké fognak kinevezni.

2021. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

#14

Tömören összefoglaltad a tényeket :))))))

2021. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

Molnár Csaba ezzel két dolgot mondott el.


1. Nincsnek szakértőik a kormányban.

Miért aggódna a szakrétői kormány miatt, ha fel tudnának mutatni olyan embereket, aki alkalmasak miniszternek?


2. Megüzente, hogy semmi értelme folytatniuk (Karácsonynak és MZP-nek) a kampányt és az előválasztósdit, mert úgyis az lesz, amit ők mondanak. Pontosabban a KariGeri és MZP választóinak üzent. Elmondta nekik azt, amit jobboldalon már hónapok óta mondanak.

2021. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%

A DK kimutatta a foga fehérjét. Ha nem gyurcsány dirigálhat akkor nincs koalíció.

Talán mégis igaz amit a fidesz mond ?

2021. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%
szeretnétek elhitetni, ugye? :)
2021. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%
Tudom a DK szavazók számára egyértelmű, hogy ennek így kell történnie. Ugyan olyanok mint a fidesz szavazók. Addig demokraták amig gyurcsány oszthatja az észt.
2021. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

El vagyok keseredve.

Úgy tűnik, hogy a Fidesznek lesz igaza, Gyurcsányék a Jobbikkal összefogva akkor is a legnagyobbak akarnak lenni az ellenzéki oldalon, ha erre fog rámenni a kormányváltás.

A DK ezzel tulajdonképpen megfenyegette az összefogás másik szárnyát.

Ha még nem az lesz, amit Gyurcsány akár, jelen állás szerint keresztbe tesz.

A Jobbik eladta magát, nekem az az érzésem.

Így meg Márkinak, vagy Karácsonynak nem sok esélye.

Ha valahogy legyőznék Dobrevet, ismét jön a zsarolás.

Ezt csak azért vezettem le, mert egy DK s aktivistával beszélgettem az esélyekről, leginkább Karácsony esélyeiről.

Ő végül azt mondta, hogy Karácsonyt még támogatni tudnák , mármint a DK- Jobbik, de csak akkor, ha nem köt nekik nem tetsző megállapodást Márkival.

Akkor mindenképpen Dobrev marad a fő jelölt.

Ez csúnyán néz ki.

Nekem már az sem tetszett korábban,hogy a DK és a Jobbik ennyire összeborult...tudom, a két legerősebb ellenzéki párt, de akkor is.

Elkeserítő!

2021. okt. 2. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!