Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » CSOK-kal mi lesz váláskor?

CSOK-kal mi lesz váláskor?

Figyelt kérdés

Felvettük, mert máshogy nem volt esélyünk saját lakásra a mai ingatlanárak mellett.


Akkor már volt egy lányunk, és aláírtuk, hogy lesz még 2 gyerek.


A fiam meg is született tavaly, viszont pár hónapja kiderült, hogy a férjem megcsalt hónapokon keresztül, így nem bírok vele maradni.


Szinte mindent ő intézett a CSOK-kapcsolatban, szóval tanácstalan vagyok. Harmadik gyerek nem lesz, ráadásul most egyedülállóként nevelhetem a kicsiket is. Mit kell ilyenkor visszafizetni?



2021. okt. 7. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
a 3. gyerekre eső részt
2021. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen régen is volt csak akkor szocpolnak vagy minek hívták. Akkor is meg kellett adni a vállalható gyerekek számát. Anyámék is felvették annó, mert a nagyiék udvarában lévő sertés ólat akarták lakóházzá átalakítani és arra vették fel ha jól tudom, de már jó régen volt.
2021. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ki tud dobni a férjem a lakásból, ha elválunk?


Ő szobafestő 400.000 Ft körüli havi bevétellel, én pedig tanár havi 170.000 ezerért... Szóval látni fogják, hogy rajta múlott, hogy még tudtuk venni a lakást.

2021. okt. 7. 20:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen tulajdoni hányadod van a lakásban?
2021. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Papíron fele. De könnyen tudja bizonyítani, hogy tőle származott a pénz nagy része.
2021. okt. 7. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, a fél lakás a tiéd, ergo nem dobhat ki.
2021. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Házasságban nincs ilyen, hogy kitől származik a pénz, ha a házasság alatt szereztétek. Ha te pl gyesen vagy otthon, a férjed meg 1 milliót keres havonta, akkor is megillet téged a kettőtök keresetének a fele. (A gyerekkel lenni is munka, még ha nem is fizetik meg) A lakás fele ráadásul a neveden van, úgyhogy nem rakhat ki.
2021. okt. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!