Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van garancia arra, hogy aki...

Van garancia arra, hogy aki majd megnyeri az ellenzéki miniszterelnöki választást, valóban ő is lesz tavasszal a miniszterelnök?

Figyelt kérdés
Természetesen ellenzéki parlamenti többség esetére értem. Van garancia erre?
2021. okt. 8. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Mindenképpen Dobrev Klárának kell nyernie, mert a 3 esélyes közül egyedül ő fehér
2021. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Látom nem értetted a kérdést. Sebaj.
2021. okt. 8. 22:38
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Ő lesz a listavezető, így vele fog megalakulni a kormáy.


Ugyanakkor erre nincs garancia de attól még próbából tuti nem fogják egyből megpuccsolni.


MZP esetében érdekesebb ez, hogy vagy megpróbál ő okoskodni és emiatt megbuktatják vagy belesimul az ellenzékbe és azt fogja csinálni amit mondanak neki. Mert megszavazni egyedül semmit se tud, kell neki a DK, MSZP, Momentum, Jobbik ... támogatása.

2021. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3-as a miniszterelnököt a parlamenti többség választotta meg eddig. Most meg az komoly hogy mi a választok szavazunk előre az összefogás miniszterelnökéröl? Az ellenzéki parlamenti pártok összetétele nem fog számítani? Pl MZP nyeri az előválasztást de ellenzékben a Dk lesz többségben. Akkor is majd matad az hogy jó legyen MZP mert a nép őt akarta Dobrev helyett? Vagy szépen jelölik Dobrevet. Tehát mire garancia ez a minelnöki előválasztás a minelnök személyét tekintve?
2021. okt. 8. 22:44
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem lesz ellenzéki győzelem.

Ha dobrev lesz a listavezető akkor nem mennek el az emberek szavazni.

MZP-t a pártok fogják megpuccsolni. Nem kell nekik párton kívüli.

2021. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem esélyes az ellenzéki többség a parlamentben, bár ha össze is fog jönni, nagy vidéki küzdelmek árán, mert vidéken kell minél több helyen győznie az ellenzéknek. Az azért kemény dió lesz.
2021. okt. 8. 22:50
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Igen, Márki azért esélytelen hosszú távon ( 1-2 év), mert két lehetősége lenne, vagy különutas programot akarna, amit persze nem támogatna az ellenzék ( DK, Jobbik, LMP, MSZP), vagy béna kacsaként a parlament erős frakciójának programját kell végrehajtania....ha még nem megpuccsolják, elég egy bizalmi szavazás, aztán maguk választhatják ki az új miniszterelnököt....Na kit is??
2021. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én részemről értelmetlennek tartom ezt a ki legyen az ellenzéki minelnök mivel ahogy írtam mi arra a garancia hogy a többség valóban őt is fogja jelölni a köztársasági elnöknek?
2021. okt. 8. 22:55
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

#7

Érdekes teória és van benne ráció. MZP megnyeri a választást az ellenzéknek aztán félreállítják és a DK Dobrevet ülteti a miniszterelnöki székbe. A választók meg szokás szerint bekaphatják. Most is csak addig a két percig számítottak amíg behúzták az ikszet.

2021. okt. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es ha a Dk lenne ellenzéki többségben, eleve miért is akarnák Dobrev helyett Mzp-t? Mzp mögött hány párt áll? A Dk viszont koalícióra is fog lépni más pártokkal.
2021. okt. 8. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!