Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van garancia arra, hogy aki...

Van garancia arra, hogy aki majd megnyeri az ellenzéki miniszterelnöki választást, valóban ő is lesz tavasszal a miniszterelnök?

Figyelt kérdés
Természetesen ellenzéki parlamenti többség esetére értem. Van garancia erre?
2021. okt. 8. 22:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
9-es milyen választást nyer meg MZP az ellenzéknek? Mi van?
2021. okt. 8. 23:04
 12/18 anonim ***** válasza:
30%
Dobrevvel nem lehet választást nyerni. Nem kell a szavazóknak. Főleg nem kell a bizonytalanoknak akiknek nincs pártpreferenciája. Őket csak MZP tudja az urnákhoz hívni. És ez az a tömeg amely át tudja billenteni a mérleg nyelvét.
2021. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

ma 22:44

A parlamenti többség a legerősebb párt listáján bejutó első embert szokta megválasztani. Ő a fővezér. Nyilván ez csak szokásjog és lehetne az utolsó helyen bejutót is megszavazni vagy épp egy másik párt képviselőjét de mivel az adott emberrel, esetünkben MZP-vel nyerne a közös lista így az lenne a normális, hogy őt is válasszák meg miniszterelnöknek.


Sőt mondok durvábbat, mivel az ellenzék nagyon akarja bizonyítani a kormányzó képességét és mivel egy listán indulnak így még a választások előtt ki lesz hirdetve, hogy kik lennének a kormánytagok a ők nyernek.


Szóval szerintem már csak emiatt se kéne aggódni azon, hogy a választások után ebben vagy a miniszterelnök személyében változás állna be.

Az már más kérdés hogy mi lesz fél-1 év múlva.

2021. okt. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

ma 23:06

Szerinted egy baloldali érzelmű embernek aki több szociális juttatásra vágyik, ingyenes felsőoktatásra, jobb egészségügyre majd lesz kedve leszavazni MZP-re aki azt mondja, hogy ők a Fidesz lesznek akik nem lopnak?


Nyilván nagy az elutasítottsága Dobrevnek, de pár MZP-s aranyköpést kiplakától a Fidesz és máris világos lesz a balosoknak is, hogy MZP nem az ő elképzelésük szerint akar majd kormányozni.

2021. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
Az ellenzéki szavazók jó része nem balos. Ők egy polgári magyarországot, szociális piacgazdaságot akarnak fideszes lopás nélkül. Az általad leírt elvárások a szociális juttatások, ingyenes felsőoktatás, jobb egészségügy inkább belefér egy konzervativ értékrendet képviselő politikus programjába mint az internacionálét éneklő liberális baloldal elképzelései közé.
2021. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%
Sem jogi, sem politikai garancia nincs erre. Konkrétan kizártnak tartom, hogy a két állva maradt bohóc közül bármelyiknek adna kormányalakítási megbízást a köztárssági elnök, ahogy ezek nyilatkoztak az alkotmányról és az alkotmányos rendről. Ha valahogy mégis MZP kormányt alakítana, biztos nem húzná ki 4 évig.
2021. okt. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
11%
Áder megsodorja híres bajuszát és azt mondja. Figyelj Viktor, igaz hogy ti nyertétek a választást, 2/3-os többségetek van a parlamentben, de én inkább a kétfarkú kutyapártnak adok kormányalakítási megbízást. Miért ? Mert megtehetem. Mert én vagyok az elnök.
2021. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Semmilyen garancia nincs.

A köztársasági elnök annak a frakciónak ad kormányalakítási megbízást, amelyiknek a legnagyobb esélye van a 100 szavazat leszállítására.

Az a DK lesz, ha győznek.


HA felteszik a listajukra Márkit, akkor neki is lesz 1 szavazata.

2021. okt. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!