Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha igaz a vád, hogy fideszes...

Ha igaz a vád, hogy fideszes szavazók is részt vettek az élőválasztáson, akkor nem nagyon kevés az összes szavazat?

Figyelt kérdés

Az első fordulóban 633.000 szavazat jött az élőválasztáson. Ha ebből még le lehet vonni X fideszes szavazót, akkor nagyon kevés az ellenzéki, akit érdekelt a dolog.


2018-ban majdnem 2.825.000 szavazatot kapott a Fidesz, az akkor önálló Jobbik 1.093.000 körüli szavazattal a második.


Nem irtó kevés ez a 633.000, ha ebben még fideszes is szavazott? Ennél mennyivel lehet több a második fordulóban?



2021. okt. 10. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Előválasztásra a rendes választáson résztvevők 8-12%-a megy el általában. Tehát a 600 ezer szavazat nem kevés. Hogy ha fideszesek is szavaztak, akkor nem kevés-e? Nem tudom, mennyi fideszes szavaztott? Pontosan, senki nem tudja hányan szavaztak és azt sem, hogy kire. Ha megoszlott a szavazatuk akkor meg végképp tökmindegy.

Szerintem egyébként a 2. fordulóban többen mennek el, mert aki az elsőben elment, annak fontos maga az előválasztás, így elmegy a másodikban is. Ezen felül a szavazók és a jelöltek is meg tudnak szólítani még több embert ezen felül, szóval én nagyobb réstvételre számítok.

2021. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz mozgósítani az embereket, de mindenképpen több embernek kellene mennie.

Aki anno a Jobbikra szavazott, abból sokan átmentek a Fideszhez és a Mi Hazánkhoz, vagy megkeseredett emberek lettek, akik nem igazán akarnak többé politizálni. A mai Jobbik nem azonos a régivel, legalábbis a tagságot és a támogatókat tekintve.

Gondolom, hogy az előválasztáson is legfeljebb egy kis része jelent meg a fideszeseknek.

2021. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1: "Előválasztásra a rendes választáson résztvevők 8-12%-a megy el általában." - ezt a mondatod mire alapozod?


Ha mondjuk 633.000 az 10% (8-12% között), akkor szerinted kb. 6.330.000 ember szavaz az Összefogásra?

2021. okt. 10. 15:12
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 A nemzetközi statisztikákra alapozom, nézd meg a részvételi adatokat más európai vagy nemzetközi előválasztásokon, vagy a budapesti előválasztásét. A rendes választáson pedig nem csak az ellenzékre szoktak szavazni, hanem a jelenlegi kormánypártokra is. Wikipédia szerint a 2018-as választáson 5,5 millióan szavaztak, tehát a 6 millió reálisnak tűnhet.
2021. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: ezek szerint 2022-ben irtózatos győzelem lehet. Amúgy érdekelne melyik nemzetközi statisztikát nézted. Mostanában sokat elemzem ezeket a számokat. Sokat segítenél.
2021. okt. 10. 15:41
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Miből gondolod hogy irtózatos győzelem lenne?
2021. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6: arra írtam, amit a 4-es írt. Ha ez igaz lehet és bejön. Ezért lennék kíváncsi az említett külföldi előválasztási tendenciákra.
2021. okt. 10. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 De a 6 millió szavazó közül szavazhat 3 a fideszre és 3 az ellenzékre, akkor az nem lesz nagy győzelem. Vagy nem értem a logikádat :D Attól, hogy egy választáson sokan részt vesznek, egyáltalán nem biztos hogy valamelyik fél nagy győzelmet aratna.
2021. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyet felejt el ez a nemzetközi adatos előválasztós kolléga, mégpedig hogy itt most először van efféle banzáj (újdonság ereje nagy kell hogy kegyen) és más típusú (több a tét).Most komolyan az hogy az Usában demokrata térfélen ez az öregember vagy az az öregember hívja ki Trumpot az nem annyira veszettül izgalmas mint az amikor az is tét hogy a" mi kedvenc pártunkból hányan indulhatnak az alkalmi szövetségesben és hányan a másik pártból akiket úgymond hivatalból/megegyezés miatt kell támogatni "
2021. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8: ismétlem magam, arra írtam, amit a 4-es írt. Én tisztában vagyok a számokkal.
2021. okt. 10. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!