Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbán régen az oroszok...

Ha Orbán régen az oroszok ellen volt, akkor most miért közeledik feléjük?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, nem nagyon értek a politikához, úgyhogy nem mocskolódni szeretnék, csak tényleg nem értem, hogy van ez. Nincs sok információm erről, és nem tudom, hol keressem, segítsetek! Kérlek ne személyeskedjetek és segítő szándékkal írjatok!


Szóval csak mint egy egyszerű ember egyszerű logikával kérdezem, hogy hogy van ez? Nem az volt a lényeg, hogy a rendszerváltással elvágtuk magunkat az oroszoktól, hogy függetlenek lehessünk? Most meg állandóan Putyinnal találkozunk meg közeledünk az oroszok felé? Nem értem én ezt.



2021. okt. 13. 00:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Mert nem kell az olyan embereknek, akik a demokráciában hisznek. A néppárt is kitette, mint macskát sz.ni Itthon meg azt kamuzta: kilépett.

:D


Mindig harcol valamivel. Senkinek sem gyanús ez a retorika?

2021. okt. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

1. Ne keverd a modern Oroszországot a kommunista Szovjetunióval.

2. Oroszország fontos kereskedelmi és energetikai partnerünk, és az is marad, ez a realitás, célszerű jóba lenni velük, bárki is a magyar vagy orosz kormányfő.

3. Putyinba ránézésre több ész szorult, mint mondjuk Bidenbe, Junckerbe meg Ursulába együttvéve, és hasznos partner ehet más területeken is.

2021. okt. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Ne keverd a modern Oroszországot a kommunista Szovjetunióval." Milyen lényeges különbségek vannak, amit nem vettem észre? El akarnak nyomni bennünket és ennyi, nem? 30 év alatt tud gyökereiben megváltozni egy ország? Az is elég segítség, ha linkelsz, ha hosszú lenne leírni.

A 2-es pontot belátom, elfogadom.

De igazából akkor csak névleg vagyunk "függetlenek", nem?

2021. okt. 13. 01:08
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
" El akarnak nyomni bennünket és ennyi, nem?" Nem. Honnan veszed ezt az elnyomást? Oroszországnak sokkal komolyabb gondjai vannak egy csomó más országgal, eszük ágában sincs velünk oktalanul ellenségeskedni. A nemzeti függetlenségünket ezerszer jobban fenyegeti most Brüsszel és Washington. Mikor szólt bele Oroszország abba, milyen gyermekvédelmi törvényük van? Vagy bármi hasonlóba?
2021. okt. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

"Mikor szólt bele Oroszország abba, milyen gyermekvédelmi törvényük van?"

Konkrétan az orosz propaganda törvényt másoltuk le és korlátozzuk vele saját állampolgáraink szólásszabadságát és egyéb jogait.

2021. okt. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Orbán nem bánná ha a demokráciát lecserélhetné diktatúrára, sőt inkább királyságra, Putyin komája meg még szívesen segítene is neki ebben.
2021. okt. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

"Ha Orbán régen az oroszok ellen volt, akkor most miért közeledik feléjük?"


Mert világéletében egy szélkakas volt.

2021. okt. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Az oroszok nagyon törekvő népség és ha tehetnék megszállnának mindent. Oda kell figyelnünk, hogy reggel mikor fel kelünk ne ők legyenek a szomszédban.
2021. okt. 13. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Salx Narval ***** válasza:
39%
Sokunknak valóban a függetlenség volt a célja, akkor még lett volna esély egy semleges Magyarország felépítésére de az ország többsége az Uniót választotta, mert járhatóbb útnak ítélték. Gyakorlatilag Magyarország Orosz gyarmat volt és KGST keretein belül kereskedtünk egymás között, megszabták ki mit csinálhat, mennyit, mikor és mennyiért ill miért cserébe. Gondolhatod, hogy minden Moszkvában dőlt el. Most Magyarország a saját érdekeit szem előtt tartva tárgyalhat és nem kötelezhet bennünket a másik fél egy számunkra előnytelen szerződés megkötésére, vagyis nem kiszolgáltatott helyzetben tárgyalunk. Nagyon lesarkítva kb ennyi. Én is osztom azt a véleményt, hogy nekünk nem áll érdekünkben Oroszországgal megszakítani a kölcsönös kapcsolatainkat. Rendszerváltáskor idején sem kellett volna felrúgni mindent, csak akkor elhomályosított minket a szabadságérzet és az Európához tartozás reménye.
2021. okt. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A Törökök is megszálltak minket jó pár évig most meg keblünkre öleljük őket. Magyarország mindig is egy befogadó ország volt mindegy hogy barátként vagy ellenségként érkezett egy népcsoport.
2021. okt. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!