Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunka olyan, mint régen...

A közmunka olyan, mint régen a házon belüli munkanélküliség volt a szocializmusban?

Figyelt kérdés

Kapnak valami pénzt, kapirgálnak az árokparton, de sok értelme nincs annak, amit csinálnak?


Ismertek közmunkásokat? Általában mennyire hasznos munka az, amit csináltatnak velük?


2021. aug. 9. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem tök jó ötlet volt.🙂
2021. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne benne egyfajta ösztönző erő, hogy ne itt ragadjon le az ember, illetve lenne pl.: motiváló emberek, akkor jó is lenne.
2021. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne lenne értelme a közterületek tisztításának?
2021. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából igen.

A közterület tisztítás azért valamilyen szinten hasznos.


De ráéreztél a lényegre. A fontos, hogy nem munkanélküliek.

2021. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Lenne értelme, de állami lehúzás és semmi motiváció, hogy abból kilépjen. A továbbképzés meg kész röhej. Volt itt továbbképzés és szakmunkásoknak állt harmadik osztályos anyagot nyomtak. Na és sok a csalási lehetőség.
2021. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rákerestem, hogy a közmunkások mit mondanak:


– Ilyen feltételekkel pedig miért akarnék úgynevezett normális munkát. Akkor inkább itthon maradok, kevesebb a pénz, de legalább nem az tölti ki az életem, hogyan tudok elmenni dolgozni, majd hogyan jutok haza. Ez kevés pénz, de biztos. Ha megpróbálnék elhelyezkedni, három hónapra csak próbaidőre vennének fel, a végén indoklás nélkül elküldhetnének, viszont a közfoglalkoztatásból is kiesnék – árad a panasz a férfiból, és még hozzáfűzi – Nem kellene variálni: én már elfogadtam, hogy csak ebből tudok megélni. Otthon munka nélkül megőrülnék, s ez is éppen olyan értelmes meló, mint állni a gépsoron. Az államnak is be kellene látnia, mindenkit nem lehet betuszkolni a munkaerőpiacra.


[link]

2021. aug. 9. 20:26
 7/9 BlackSword ***** válasza:
64%
Pedig fel lehet állni onnan... és fel is kell... ez a mellédumálás nagyon megy közmunkásék között... jó pár éve én is voltam, mert úgy jött ki, aztán elvállaltam bármit, csak önbecsülés kérdése... és annak is kell lennie... építem a karrierem, a magamhoz való eszem is megvan, értékelik... de ha valakinek deranzsál a munka nehezebbik végét megfogni, hát maradjon közmókus...
2021. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 peca1000 ***** válasza:
100%

Közmunkás voltam 4 évig, irodai verzióban.


Majd ott hagytam, és pályázat segítségével vállalkozó lettem.


Most 4-5x annyit keresek, ha nem többet, mint akkor.

2021. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezen gondolkoztam a napokban, véletlenül találtam a kérdésedre. Azért a közmunkások egy része dolgozik is, hárman dolgoznak, öt nézi. Nem tudom, utána cserélnek-e. De igen, ezt a munkanélküli segély helyett találták ki annak, akik nem tudnak mást dolgozni. És igen, ennek előtte volt a kapun belüli munkanélküliség.
2021. okt. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!