Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter azt állította,...

Márki-Zay Péter azt állította, Karácsony programjában együttműködésük óta nincs benne az alapjövedelem. Esély sincs rá, hogy ez az ember bármilyen baloldali programot megvalósítana. Van olyan baloldali, aki ezek után szavazna erre az emberre?

Figyelt kérdés
Én Karácsony-szavazóként pont ezért nem Márki-Zay-ra szavaztam az előválasztás második körében, mert tudtam, hogy baloldali programokat ő nem fog megvalósítani. Lehet, hogy Márki-Zay (szokás szerint) megint hazudott, és Karácsony nem mondott le az alapjövedelemről, ám akár lemondott róla, akár nem, Márki-Zay semmilyen baloldali kezdeményezést nem fog végrehajtani.

2021. okt. 13. 18:49
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

Az alapjövedelemmel nem csak a szegények járnának jól, hanem a társadalom elsöprő többsége. A legjobban kereső 1% a társadalom összjövedelmének 17%-át teszi zsebre, a legjobban kereső 10% pedig több mint az egyharmadát. A társadalom elsöprő többsége nem érdekelt a jelenlegi elosztásban, így egy másodlagos jövedelem nem csak a szegények számára lenne kedvező, hanem a társadalom széles tömegeinek. Az pedig a hazugság netovábbja, ha valaki azt állítja, hogy az átlagos és átlag alatti jövedelműen lusták és nem dolgoznak. A hazug jobboldal mindig ebbe a klisébe próbál belekapaszkodni, hazafiatlanul lustának hazudva a magyarok többségét.


A jelenlegi elosztás megy a többség rovására, ami a társadalom többségét kifosztja. A regresszív adózás meg már a diliház-kategória. :D És bizonyítja is vele a jobboldal, hogy szó nincs arról, hogy a szorgalmasokat támogatnák, a francokat, a társadalom többségét az eleve igazságtalan elsődleges elosztás mellett még regresszív adóval is szívatnák. :D Beteg. Beteg társadalom-ellenes, anti-szoc banda. Szerencsésebb országban ilyen, mint a regresszív adó, egy díjmentes elhelyezést jelentene egy diliházban. :D


Így van, a pénz a munkánk gyümölcse, éppen ezért fontos, hogy minél nagyobb és igazságosabb részt kapjanak az emberek az általuk megtermelt jövedelemből, ahelyett, hogy egy szűk réteg azt kisajátítaná. Mivel az elsődleges jövedelem-elosztás nem igazságos, éppen ezért van szükség egy másodlagos jövedelem-elosztásra.


"aki nem dolgozik ne is egyék!", helyes, más munkájából élő, osztalékból élő nagyrészvényesek ne is kapjanak semmit.


Mókás, hogy a jobboldal mennyire fordítva ül a lovon. Számukra az átlagos és átlag alatt kereső, keményen dolgozó emberek tömegei a lusták, a mások munkájából élő szupergazdagok meg a szorgalmasok. :D Idióta...

2021. okt. 14. 12:50
 32/56 anonim ***** válasza:
59%
azt megkérdezhetem hogy hány apától lett ennyi eszed teee, tutti valami bölcsész vagy, valami főállású gondolkodó!
2021. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:
Micsoda érvek. :D Jellemző a jobboldalra. Megcáfolják, aztán fröcsögve vagdalózik össze-vissza. ^^
2021. okt. 14. 13:10
 34/56 anonim ***** válasza:
59%
te meg nézzél mónikasót, tutti szobakutyád is van...nyomi városi proli
2021. okt. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:
Mondom én. :D Még alá is támaszt.
2021. okt. 14. 14:01
 36/56 anonim ***** válasza:

Kérdező, most mit akarsz ebből az egészből kihozni? Láthatod, hogy a többség nem támogatja ezt, hogy miért, azt meg is indokolták. Te ezzel nem értesz egyet, nincs ezzel semmi gond, szavazz a neked tetsző jelöltre. Őszintén szólva kötve hiszem, hogy Dobrev Klára bevezetné, de ha szerinted igen, akkor szavazz rá, vagy majd tavasszal valamilyen baloldali pártra.

Fölösleges ezen civakodni szerintem.

2021. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

36) Mit nem támogat a többség? Az előválasztás első fordulójában az derült ki, hogy a változást akarók majdnem kétharmada baloldali fordulatot szeretne. Mivel ez egy szinte 100%-ig jobboldali platform - semennyire nem reprezentatív -, ezért tettem fel a kérdést, de nem kaptam rá választ, csak megerősítést. Indoklást nem láttam, csak hazudozást, mely szerint az átlagos és átlag alatti fizetéssel rendelkező emberek lusták és nem dolgoznak (hozzáteszem, szerencsésebb helyeken, pl Párizsban vagy Seattle-ben ilyen pofátlan, társadalom-ellenes, hazug kijelentésért az illető háza már kb aznap lángokban állna), gyalázva keményen dolgozó magyarok millióit.


Civakodás? A személyeskedést pont nem én toltam. :) Kérdést feltettem, választ explicite nem kaptam, megerősítést igen. Nem szavazhatunk Márki-Zay-ra, ha valami csoda folytán ő nyerné az előválasztást, e hozzászólások pedig ékes bizonyítékai lennének ennek, amit a jóval nagyobb közösségi média-platfomokon természetesen lehetne majd kommunikálni.

2021. okt. 14. 14:29
 38/56 anonim ***** válasza:
29%
HAJRÁ FIDESZ!! Hajrá VITYA! :)
2021. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

#37: Egyrészt, szerinted a változást akarók kétharmada (már amelyik elment egyáltalán szavazni) az összlakosság többségét jelenti? Másrészt, aki az említett két jelöltre szavazott, egyáltalán nem biztos, hogy az alapjövedelem miatt tette. Sokaknak például szimpatikus volt Karácsony zöldpolitikája, vagy csak szimplám a személye. Harmadrészt a baloldali fordulatot akarók közül sem ért egyet mindenki az alapjövedelemmel.

Egyébként várjuk ki a végét a második fordulónak, kétlem, hogy a választók kétharmada Dobrevre szavazna. Szerintem a felét se fogja megkapni, de térjünk erre vissza a második forduló után.

2021. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:

Nem állítottam olyasmit, hogy a változást akaró 60+ százaléka az összlakosság többségét jelenti. Azt állítottam, hogy a változást akarók többségét jelenti. Ha mi nem megyünk el szavazni, vagy egy alternatív pátra - például az Igen Szolidaritásra - szavazunk, nincs kormányváltás.


Nem állítottam, hogy biztosan az alapjövedelem miatt tették. Ez csak egy példa volt, írhattam volna az erősen progresszív jövedelemadó-rendszert is. A kérdésem arra irányult egy szinte teljes egészében jobboldali közösség felé, hogy ha valami csoda folytán Márki-Zay nyerné az előválasztást, érdemes lenne-e rá szavaznunk, vagy semmi esély nem lenne semmiféle baloldali elképzelés megvalósítására, ha ő a kormányfő. A kérdést más közösségekben megértették, sajnálom, hogy itt néhány ember egy szóra úgy ugrott, mint Pavlov kutyája.


De túl van tárgyalva. Feltettem egy kérdést, és az itteni publikum még magát a kérdést sem értette. :D

2021. okt. 14. 16:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!