Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter azt állította,...

Márki-Zay Péter azt állította, Karácsony programjában együttműködésük óta nincs benne az alapjövedelem. Esély sincs rá, hogy ez az ember bármilyen baloldali programot megvalósítana. Van olyan baloldali, aki ezek után szavazna erre az emberre?

Figyelt kérdés
Én Karácsony-szavazóként pont ezért nem Márki-Zay-ra szavaztam az előválasztás második körében, mert tudtam, hogy baloldali programokat ő nem fog megvalósítani. Lehet, hogy Márki-Zay (szokás szerint) megint hazudott, és Karácsony nem mondott le az alapjövedelemről, ám akár lemondott róla, akár nem, Márki-Zay semmilyen baloldali kezdeményezést nem fog végrehajtani.

2021. okt. 13. 18:49
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
67%

#22 vagyok.

Nekem sem a szívem csücske MZP, én is szívesebben szavaznék Karácsonyra (főleg, ha kettő lenne belőle, és az egyik maradhatna főpolgármester), egyáltalán nem állítom, hogy MZP tökéletes. Azt mondom, hogy valóban inkább az ő vezetésével van esély megverni a Fideszt.


Az ő személye százalékokat, így mandátumokat jelent részben EVK-s, részben listás mandátumokat, amivel a meglévő demokratikus pártokat erősíti.


Nekem is vannak kétségeim azzal kapcsolatosan, hogy ő mennyire követné önszántából a saját értékrendjével a közös programot, de egyszerűen nem tehet mást.


A koalíciós pártok lesznek többségben, és kormányváltás esetén nem csak gombnyomók, ahogy Orbánnál, hanem valódi döntéshozók lesznek kormányon, akik kontrollálnák MZP-t, amit ő is tud.


Dobrevnél más a helyzet. Jól mozgósít ellene a Fidesz, sok embert elbizonytalanítana, és nyerne ismét Orbán.

2021. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
66%
#40: MZP többször is elmondta, hogy megtartana baloldali elemeket. Ha akarná sem szedhetné ki mindet a programból, de nem is hiszem, hogy szándékában állna. A kétkulcsos adót sem ellenzi, amennyiben az az alsó kulcs csökkentésével járna és nem a magasabb növelésével. Lehet, hogy te nem ezt szeretnéd, neki ez a javaslata, aztán majd úgyis kiderül. Azt azért ne felejtsd el, hogy nem királyt választunk, hanem miniszterelnök jelöltet.
2021. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
43%

Karácsonyra szavaztam és nekem is ez a bajom MZPvel. Nem tudom hogy szavazzak e egyáltalán.

Egy neoliberális gazdaságpolitikát akarunk leváltani. Tehát én nem akarok neoliberális gazdaságpolitikát. Akkor hogy tudok arra szavazni? Ez nagy dilemma nekem már napok óta.

Megértem azt is ha nem teljesen valósul meg a szocdem program, vannak jobboldaliak liberálisok is a koalícióban, de többségében balos program kell. Szerintem mással nem is lehet megszólítani az embereket. Aki nem a fideszre szavaz annak nem tetszik amit a fidesz csinál. Tehát miért választana egy fideszes gazdaságpolitikát a fideszes gazdaságpolitika helyett????

2021. okt. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:
43) Teljesen egyetértek! 12 év konzervatív, anti-szoc kormányzás után pont nem egy konzervatív, anti-szoc kormányfőre van szükség. Ha ő nyerné a második fordulót, én az Igen Szolidaritásra szavazok. Ha maradna a fideszes, neoliberális irányvonal, legalább az ellenzék maradjon baloldali.
2021. okt. 15. 08:24
 45/56 anonim ***** válasza:
63%

Akkor is hazudsz, amikor kérdezel.

Tény, hogy MZP programjában nincs benne az alapjövedelem, és az is tény, hogy ezzel a többi ellenzéki párt sem ért egyet, így az alapjövedelem nem valósul meg, és ha Karácsony lenne a kormányfő, akkor se valósulna meg, mert pártjával kisebbségbe kerülne, ami ezt a dolgot illeti.


Viszont ez nem jelenti azt, hogy egyedül ez lenne baloldali program. Ez bizony a te hazugságod.

2021. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
63%
A többség dönt, nem a kormányfő... Legalábbis ha kormányváltás lesz. A fideszben van csak az, hogy orbán mondja meg, hogy kell szavazni.
2021. okt. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:
45-46) Hazudsz, mint a vízfolyás. MZP az erősen progresszív adórendszert is elveti, ezt a jelöltek vitájában is egyértelművé tette. Miközben ez a baloldali, progresszív költségvetés alapja. Ha ilyen alapvető államháztartásbeli kérdésben demarkációs vonal húzódik a kormányfő és a kormánypártok között, nem lehet kormányozni. Ez esetben vagy a kormánypártok hátrálnak meg, és az valósul meg, amit írtam, vagy a kormányfő lesz leváltva a kormánypártok által.
2021. okt. 19. 13:03
 48/56 anonim ***** válasza:
73%
Azóta már támogatja. Te hazudsz.
2021. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
Hazudsz. Forrás?
2021. okt. 19. 13:06
 50/56 anonim ***** válasza:
Nincs forrás xd
2021. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!