Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dk-sok, ha Márki-Zay nyeri az...

Dk-sok, ha Márki-Zay nyeri az előválasztást, elmentek majd szavazni rá áprilisban?

Figyelt kérdés
Illetve ennek fordítottja is érdekel: Ha Dobrev Klára nyerm, elmentek szavazni rá ti, akik MZP pártiak vagytok?

2021. okt. 14. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagyok konkrétan DK-s, de Dobrev Klárára szavaztam, mert 12 év konzervatív, anti-szoc kormányzás után pont nem egy konzervatív, anti-szoc vezetésre van szükség.


Így a válasz: nem. Ez esetben az Igen Szolidaritásra szavazok.

2021. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
a DK szavazók elsősorban Orbán Viktor ellen mennek el szavazni. Csak másodsorban vannak oda rajongásig a Gyurcsány klánért. Ha nincs DK leszavaznak egy kecskére is.
2021. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Jó vicc volt. Megy a szavazat Orbánra. Én hittem az összefogásban eleinte de tényleg összefosás lett a vége. A két niemand próbálja kigolyózni a legnépszerűbb jelöltet mindenféle gusztustalan szöveggel. Ezek után remélem kihatrál a DK, mert az lenne az egyetlen vállalható lépés.
2021. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Nekem ez új. Áprilisban miniszterelnököt kell választani?????
2021. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Maximum a listás választáson lesz valamelyikük a listavezető a másik pedig a következő helyen lesz felírva. Na akkor mi értelme van ennek az egész hajtépésnek ?

A körzetekben azokra az elvtársakra szavazhatsz akiket ott indítanak.

2021. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

akármelyikük is győz a dk a legnagyobb ellenzéki párt lesz.

plusz a dk a végletekig elkötelezett az összefogásban.

tehát ha nem megy el a dk szavazó, azzal elárulja az összefogást a dk t és végeredményben orbánra szavaz.


az 1. válaszolót meg nem értem.

ha márki győz, akkor miért következne konzervatív antiszoc kormányzás?

1. eleve a nullához közelítő mozgástere lesz az ellenzéknek jó ideig.

2. hiába lesz márki elől, a döntéseket kénytelenek lesznek a pártok közösen meghozni, akik nem konzervatív antiszocok éppen.

2021. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
6 Pont ezért fölösleges Márki-Zay-ra szavazni. A hatpárti koalíció nagyon sok elképzelésével, alapvetői elképzeléseivel nem ért egyet (lásd az erősen progresszív adórendszerrel). Úgy pedig nem lehet kormányozni, hogy a kormánypártok és a kormányfő között demarkációs vonalak vannak. Spóroljunk meg egy kormányválságot, ami ismét a fidesz malmára hajtaná a vizet.
2021. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a dk erejéhez méltó szerephez jut a koalícióban, akkor igen. Ha megpróbálja kitúrni, vagy kisebbíteni a dk szerepét, akkor nem.
2021. okt. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
4-es: miért, nem áprilisban szoktak lenni a választások?
2021. okt. 14. 23:24
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

9

Egyelőre nem úgy néz ki, hogy lesz választás. A Fidesz most azért nem akar korlátozásokat bevezetni hogy ez a hullám áprilisban tetőzzön és így marad a veszélyhelyzet úgy meg nem lehet választást tartani. Aztán ahogy az ellenzéki összefosás végleg lejáratja magát megtartják a választást és sima 2/3 lesz megint.

2021. okt. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!