Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP konzervatív és hangsúlyozo...

MZP konzervatív és hangsúlyozottan vallásos. Véget fog vetni vajon a keresztény kurzusnak?

Figyelt kérdés
Az orbán rezsim egyik legnagyobb bűne a vallásos agymosás pénzelése volt. Egyházi iskolák mindenütt. MZP is ilyen környezetből jött, vajon rá tudják venni a baloldali szövetségesei hogy elszámoltassa az egyházat a bűneiért?

2021. okt. 17. 20:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Ja a magadfajta konzervatívnak már az is feltünösködés, ha egy lány befesti hupikékre a haját, sőt az ilyennek mint neked az is feltünösködés, ha mondjuk a kétfarkúak saját kezüleg felújítanak valamit, vagy az is feltünösködésnek veszed, hogy ha én mondjuk pusztán kiállok magamért, pl én ha engem leb*ziznak, akkor szembefordulok az illetővel, és elmondom, hogy igen az vagyok és????????


Szüleimtől szedtem a magunkért való kiállását, anyám is 80-as évek elején mikor sorban állt és kért 3 kiló banánt, úgy hogy sógornőjével és apámmal vásárolt és nem úgy kérte, hogy 1-1-1 kilót, akkor az eladónő kötekedett majd bosszúból bele tett rohadt banánt is, ezt anyám észrevette és visszavitte és beírt a panaszkönyvbe..


Egyébként gondolom ha rajtad múlt volna, most édesanyád nem dolgozhatna, nem szavazhatna, mert milyen felforgató lehetett az is, amikor a nők elkezdtek dolgozni vagy szavazati jogot akarni, meg milyen szörnyű volt mikor egy Svájcban orvostudományt tanuló nő, hazajött és megpróbálta elismertetni a kinti diplomáját és emellett még cikkkeket is írt a női egyenjogúságról.


Egyébként meg nem értek egyet a PINK-WASHING kampánnyal, kb az a véleményem mint Green-Washingról, hogy lehet fancyn mutatni, hogy környezetbarát és meleg-barát vagy, de ennek több árnyoldala volt, egyrészt ezek a cégek ritkán csinálnak hasonló kampányokat más nem toleránsabb országokban.


Másrészt azokra a vidéki LMBTQI személyek életkörülményeire nincsen hatással, ugyanis az LMBTQI emberek szegényebb része lakhatási válsággal is küszködik, lehet a sorozatos iskolai bullying miatt kimarad az oktatásból, és így egy multinál se fog dolgozni, hanem ott marad a falujában vagy kisvárosában, vagy megyeszékhelyén és nem élvezi azt amit mondjuk egy felső középosztálybeli meleg élvezhet...

2021. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#9

WTF???

Az miért baj, hogy pénzt kap az egyház? Én is vallásos iskolába jártam, de senkit nem rángattak el és keresztelték meg akarata ellenére. Ha valaki meg akar keresztelkedni akkor meg szíve joga.

2021. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Nekem mondjuk az a feltűnősködès, amit ha akarok sem tudok nem èszre venni. Pèldául, hogy kb egèsz nyáron nem lehet úgy közössègi mèdiát fogyasztani, hogy a prideról ne halljak. Most biztos jönne az a szöveg, hogy jajj mit zavar az engem, meg nem tudok továbbgörgetni, meg ilyenek. De tudok, de soha nem bántottam senkit, soha nem szóltam be senkinek a nemi hovatartozása miatt, de magamban, a nègy fal(meg az anonim oldalakon :D) között had zavarjon már az, ami szerintem zavaró, ès had bosszankodjak miatta.

Amúgy tök jól tudsz szemèlyeskedni úgy, hogy semmit sem tudsz rólam.

Ha rajtam múlna anyám továbbra is kutatóorvos lenne, ès mivel ez rajtam múlik, èn is biológus kutatónő leszek. :)

Na pont az ilyen agresszív fellèpèsek miatt nem szívlelik sokan a társadalom azon rèszèt.

Elhiszem, hogy neked ez fájó pont, lehet, hogy bántottak miatta, lehet, hogy igazságtalanok voltak veled ok nélkül. Ès ki akarsz állni magadèrt, ès a hozzád hasonlókèrt.

Biztos vagyok benne, hogyha ismernènk egymást, találnánk közös pontot. Úgy gondolom, az èn válaszom nem volt se goromba, se támadó jellegű, ès sajnálom, ha annak èrezted. Ezek mellett úgy gondolom, hogy nem ilyen hangnemben kéne kommunikálni azzal, aki próbálja megèrteni az álláspontodat ès èrtelmesen beszèlni veled.

Ès ha lehet mèg egy meglátásom: Aki meg se próbálja megèrteni ès elfogadni mások álláspontját, az ne várja, hogy az övét megèrtsèk.

2021. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Bocs, csak elegem van, hogy valaki a média alapján akar megélni, a média egy kétélű fegyver. Nekem is van pozitív és negatív véleményem pl Osváthról, Lakatosról, meg stb. Viszont úgy gondolom, hogy a láthatóság az fontos, minden téren...


Több fajta ilyen kampányt tudnék, itt van a környezetvédelem, ezt is felkapta a média, melegséget is, rokkantakat is, mozgáskorlátozottakról is, szegényeket is, választási csalásokról is beszéltek eleget, hogy hány magyarul nem is beszélő ukránt költöztettek be házakba.


Gondolom neked ez is sok?


Amikor gyerek voltam, vagyis diák már akkor is kitüntem, hogy felnőttesen gondolkodtam, pl érdekeltek olyan kérdések, amelyet egy átlag vidéki kisvárosban élőt nem. Környezetvédelem érdekelt, történelem, kitüntem azzal is, hogy lengyel vagyok félig, azzal is, hogy anyum 4. gyerekként későn szült.

2021. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Tudtam èn, hogy lehet veled így is beszèlni :)

Mivel nem igazán vannak LMBTQ ismerőseim, ezért csak a mèdiából tudok tájékozódni, onnan meg aztán folyik minden.

Èn egy nagyon konzervatív, keresztyén családból kerültem ki, de sosem volt meg az az "idilli" èlet, ami az emberek ilyenkor kèpzelnek.

Alapvetően jobboldalinak mondom magam, de sok dologról magammal sem jutok dűlőre, hogy mit kène gondolnom,mi lenne a helyes válasz, mivel nem akarom, hogy valaki másnak, mondjuk a mèdiában látott valakinek a vèlemènyèt hangoztassam anèlkül, hogy átgondoltam volna. Sokszor nem fèlek elmondani a vèlemènyem(persze csak finoman tálalva), ès hogy milyen èrtèkrendet kèpviselek. Emiatt rengetegszer náciztak le. Pedig soha nem mondtam semmi olyat, de ahogy azt hallja valaki, hogy jobboldali keresztyèn, máris jön a N-betűs szó :/ pedig akkor mèg semmi mást nem is mondtam.

Persze ez gondolom nem hasonlítható ahhoz, ha valakit folyton a nemi identitása miatt szekálnak, de sokszor az èn èrzèkeny pontjaimmal is viccelődtek, mondjuk az osztálytársaim.

Pont emiatt gondolom, hogy meg kell ismerni a másik álláspontját, ès nem rögtön magának a gonosz elkárhozott szolgájának vagy melegverő nácinak kiáltani. (Sajnos ezek valós megnevezèsek voltak, amiket hallottam valaki szájából)

2021. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb egyházi iskola diákjai kiemelkedő eredményeket érnek el, az átlag iskolához képest. Nyilván azokra gondolok, ahol papok/szerzetesek tanítanak, nem a kamu egyházi iskolákra. Szóval kivételesen az oktatásra is szánt pénzt a Fidesz, ezt nem venném el tőlük. Nagyot tévedsz ha azt hiszed, hogy ezekből az iskolákból csak elbutult Fidesz szavazók jönnek ki, épp ellenkezőleg. Én is ilyen iskolából jöttem, és az egész közösségüknek körülbelül csak a 10%-a Fideszes.
2021. okt. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ne vegyél minden fideszest egy kalap alá. Én fideszes vagyok, de nem vagyok vallásos.
2021. okt. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem fog véget vetni. Valaki lehet, de nem ő. MZP egy szimpatikus, intelligens ember, de semmi több. Olyan mint Medgyessy Péter volt. A meghatározó politikai hatalom a legerősebb ellenzéki párté lesz. Már ha egyáltalán győz jövőre az ellenzék.
2021. okt. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#18 Az valószínűleg a DK lesz. Gyurcsány Ferenc le fog számolni az egyházzal.
2021. okt. 19. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!