Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzék nyeri a választ...

Ha az ellenzék nyeri a választásokat fognak új alkotmányt megszavazni?

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 18:25
A kérdező szavazást indított:
Összefogás párti vagyok, fogunk alkotmányozni akkor is ha nincs meg a kétharmad.
Összefogás párti vagyok, csak akkor fogunk alkotmányozni ha megvan a kétharmad.
Fideszes vagyok, ezek egyszerű többséggel is alkotmányozni fognak.
Fideszes vagyok, egyszerű többséggel nem fognak alkotmányozni.
Más pártot támogatok/pártsemleges vagyok, szerintem fognak egyszerű többséggel is alkotmányozni.
Más pártot támogatok/pártsemleges vagyok, szerintem nem fognak egyszerű többséggel alkotmányozni.
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nagyobb a valószínűsége annak, hogy népszavazás fogja eldönteni, mi történjen. Amennyiben felhatalmazást kapnak, ezt a barkácsolt alkotmányt kidobják és írnak egy elfogadható normális alkotmányt.
2021. okt. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
1) Mégis milyen felhatalmazással ja´rn egy olyen népszavazás, aminél max 30% résztvétel várható?
2021. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
A lónak a f..át fogjátok ti csinálni.
2021. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Jövőbe látó és intelligens. Két Fidesz fan!
2021. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát,ezt pont nem fideszes 'lóbálta'.
2021. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az elképzelhető, hogy a jogsértő törvényeket stb. hatályon kívül helyezik még akkor is, ha azok kétharmardosak. Onnantól kezdve, hogy az Alkotmánybíróság nem működhetett érdemben, így nem vizsgálhatott bizonyos törvényeket, beleértve az alaptörvényt, és az ellenzék nem vehetett érdemben részt, ráadásul a nép se szavazta meg, simán lehet, hogy hatályon kívül helyezik azt. Hogy ezt alkotmánymódosításnak, vagy alkotmány visszaállításnak gondoljuk, az más kérdés. Akármire szerintem azonban nem módosíthatják felesen az alkotmányt.
2021. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 18:01

De ki szerint jogsértő? Mert ha el lett fogadva akkor az alkotmánybíróság szerint egy törvény se jogsértő. Akkor meg milyen alapon választunk ki bizonyos 2/3-os törvényeket amiket megváltoztatunk?

2021. okt. 19. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Mivel mindenhol a Fidesz emberei ülnek, nehéz lesz azt mondani, hogy legitim az alkotmánybíróság döntése!?

Ez vonatkozik a többi állami szervezet döntéseire is!

2021. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!