Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Gyurcsány és bandája...

Ha Gyurcsány és bandája teljesen eltűnne a politikából valóban sokkal nagyobb esélye lenne az ellenzéknek mint most?

Figyelt kérdés
2021. okt. 20. 15:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Így is tökéletesek az esélyek, lásd az önkormányzati választások eredményeit.
2021. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
18%

Nem. Rosszul gondolkodsz, ha azt hiszed, a DK szavazói automatikusan átpártolnak egy másik párthoz. Ez esetben több százezerrel nőne a bizonytalanok és függetlenek tábora. Nem lenne több szavazója a maradék ellenzéki pártoknak, mert egyik sem képviseli mindazt, amit a DK.

DK nélkül nincs váltás, ezt emésztgessétek fél évig, és az utána következő 4 évre. Egyébként Feri sem olyan fontos ebben a kérdésben. Ő annál sokkal demokratikusabb ember, hogy acsarkodjon a többséggel szemben, de a többségnek azt is látnia kell, hogy az ellenzéki szavazók egy jelentős részét CSAK Ő képes megszólítani.

Remélem segíthettem.

2021. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%

"az ellenzéki szavazók egy jelentős részét CSAK Ő képes megszólítani."


És legalább 2x annyian vannak, akik Feri miatt nem szavaznak az ellenzékre.

2021. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

#13 amennyiben neked van igazad (amit én készséggel elfogadok), akkor a jövő évi választásra az ellenzéki miniszterelnök-jelölt meg fogja tudni szólítani azt a körülbelül 30%-ot, aki ezért, vagy azért nem szokott elmenni szavazni. Ő ugyanis azt mondta, képes megszólítani őket.

Elméleti kérdés következik. Ha mondjuk Feri, a szavazóival együtt elvonul, MZP pedig behívja azokat, akik Feri miatt nem szavaznak az ellenzékre, de nélküle már igen. Mi lesz a kimaradtakkal? Ők kit válasszanak? Tegyük őket a társadalom peremére, mint "megtűrt" személyek? Szerintem ki is kéne toloncolni akkor már, nem?


Ha az a válaszod, hogy a demokráciában a többség szava a mérvadó, akkor igazad van, csakhogy nehogy már azok mondják meg, mit csináljak én, vagy akár egy DK-s, akik évek óta hatalomban tartották Orbánt a szavazástól való távolmaradásuk miatt, holott egy nyamvadék X-et kellett volna csak odakXrni a lapra!

Feri most is benne lesz az összefogásban, akkor most mitől lángoltak fel hirtelen olyan sokan? Most felém ugyanaz az elvárás, szavazzak MZP-re akitől vagy kétszer lehányom majd a szavazólapot, de megteszem, ahogy eddig 4 évente megpróbáltam a magamét megtenni minden választáson. De nehogy már az eddig távolmaradottak dirigáljanak, mit kéne nekem csinálni, akik évtizedes távlatban semmit nem tettek, mert "jaj a Gyurcsány...."

2021. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat javulna az esélyük.
2021. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
40%
Gyerekek, mi baloldaliak csak azért fogunk szavazni a xaros márkira, hogy ezzel a dk-t erősítsük, nem pedig szívjóságból. És azt ne felejtsétek el, hogy márki csak 56 százalékkal győzött. És mindezt fideszes hátszéllel. A dk pedig a legerősebb ellenzéki párt, ami 4 év múlva még sokkal erősebb lesz. Lehet hisztizni.
2021. okt. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#14


"Ha mondjuk Feri, a szavazóival együtt elvonul, MZP pedig behívja azokat, akik Feri miatt nem szavaznak az ellenzékre, de nélküle már igen. Mi lesz a kimaradtakkal? Ők kit válasszanak? Tegyük őket a társadalom peremére, mint "megtűrt" személyek? Szerintem ki is kéne toloncolni akkor már, nem?"


A kimaradottak vagy MZP-re fognak szavazni, vagy valamelyik baloldali pártra (MSZP, Párbeszéd, LMP), esetleg a Jobbikra, vagy éppen senkire. Egyébként a DK mint párt nyugodtan működhetne tovább, sőt, nyugodtan lehet másik pártot is alapítani.


"Feri most is benne lesz az összefogásban, akkor most mitől lángoltak fel hirtelen olyan sokan?"


Attól, hogy Karácsony visszalépett. Karácsonynak egyrészt igenis van köze Gyurcsányhoz (még ha nem is 99%-ban Gyurcsány), másrészt baloldali. Nagyon sokan nem akarnak baloldali jelöltre szavazni.

Karácsony visszalépésével megcsillant a remény, hogy esetleg lehet normális jobboldali ellenzéki a miniszterelnök.


"De nehogy már az eddig távolmaradottak dirigáljanak, mit kéne nekem csinálni"


Elég hülye felfogásod van egyébként, mi az hogy a távollévők dirigálnak? Szíve joga mindenkinek szavazni vagy nem szavazni, és mindenkinek lehet erről véleménye. Szerintem egyébként teljesen érthető, ha valaki eddig nem akart Gyurcsányra szavazni.

2021. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!