Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A burzsoázián és a felső-közép...

A burzsoázián és a felső-középosztályon kívül mindenki a kapitalizmus vesztesének tekinthető? Tehát a nép kb 95%-a a kapitalizmus vesztese?

Figyelt kérdés

2021. okt. 23. 15:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz a meglévő holmijaidra, legyen az autó, bútor, cipő, műszaki cikk, ruha vagy bármi más, hogy minél tovább jó állapotban maradjanak, jól működjenek.
2021. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
Tévedésben vagy, ha azt gondolod hogyha a csóró visszafogja a fogyasztását akkor majd összedől a rendszer. Eleve az autóját 4-5 évente a jól kereső középosztály tudja lecserélni, ők mennek évente többször is nyaralni-telelni, nekik van kitalálva a fogyasztói társadalom, ők hajtják a gazdaságot. Ha belevesszük a tényleg gazdagokat, kb 20-25% kezében összpontosul a vásárlóerő legalább 80%-a, az ő pénzköltésük a gazdaság motorja. Úgy van kitalálva a rendszer, hogy még Abramovics is el tudja költeni a pénzét ha akarja.
2021. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
12: én nem a szegényekről írtam (nekik nemigen van mit visszafogni a fogyasztásukon), hanem a középosztálybelieknek szántam a tanácsaimat.
2021. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Összességében a középosztály jelenti a legnagyobb vásárlóerőt.
2021. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%
solarGyula: a gazdagok, szupergazdagok fogyasztása csak a termékeknek és szolgáltatásoknak egy viszonylag szűk körét érinti (a luxuscikkekét). Szerinted miből készül sokkal több: Maybach, Rolls-Royce modellekből, vagy a Ford Mondeo, VW Passat és hasonló típusokból?
2021. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
43%
Azért a luxuscikkek piaca is több tízmilliárd dolláros üzlet. Én arra céloztam, hogy egy pénzalapú fogyasztói társadalomban mindenki el tuja verni a pénzét, és ennek megfelelően nagyon széles a paletta. Mi nagyobb üzlet? Abramovics egyedi 600 milliós hajója, vagy 60 millió 10 dolláros gumimatrac a csóróknak? Nincs jelentősége, az a lényeg, hogy senki se üljön a pénzen, hanem körforgásban tartsa, és ehhez a legjobban a középosztály ért. Természetesen ez az erőforrások pazarlásával, és előbb-utóbbi felélésével jár, ami végső soron majd egyszer a rendszer bukását fogja hozni, de amíg szól a zene, addig táncolunk. Feléljük a jövőt, de aki nem áll be ebbe a habzsidőzsi rendszerbe azt a többiek eltapossák, és végleg lemarad.
2021. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hàt én nem álltam bele a habzsidőzsibe és már egyetemistaként többmilliós megtakarításom van, a csoporttársaimnak meg vonatjegyre nem volt pénzük, mert elitták az összeset
2021. okt. 23. 20:54
 18/18 anonim ***** válasza:
34%
solarGyula, te egy másokat (mindenekelőtt a fiatalokat) manipulálni próbáló undorító alak vagy. Mi az, hogy „aki nem áll be ebbe a habzsidőzsi rendszerbe azt a többiek eltapossák, és végleg lemarad”? Mi az, hogy „eltapossák” és „lemarad”? Kitől „marad le”? Azoktól, akik vannak olyan ostobák, hogy belépnek a kapitalista gazdaság (termelés-fogyasztás) mókuskerekébe, jobb is „lemaradni”, és csak röhögni rajtuk.
2021. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!