Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus velejárója az,...

A kapitalizmus velejárója az, hogy az emberek egyre kisebb része juthat saját lakáshoz?

Figyelt kérdés

Az évek előrehaladtával az ingatlanárak egyre feljebb mennek.

Németországban a lakosság mintegy 20%-a lakik csak saját lakásban.

Magyarországon még jobb az arány, de akinek saját lakása van, nagyrészük még a Kádár-rendszerben szerezte vagy pedig örökölte.

És egyre inkább csökken az arány.



2021. szept. 28. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
24%

"akinek saját lakása van, nagyrészük még a Kádár-rendszerben szerezte vagy pedig örökölte."

Vagy hitelre vette, évtizedekig fizeti majd. Egyébként van ennek előnye is, aki bérel, az könnyebben odébbáll, ha egy várossal arrébb kap jobb munkát.

2021. szept. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ezért volt jobb pl. a 30-as évekbeli Svédország politikája, akik először kezdtek panellakásokat építeni a munkásoknak, biztos, állami munkahelyet szolgáltató iparos termelési és üzemi építkezési projektek mellett, Roosevelt New Deal-je Amerikában, ami szintén hasonló sémákra épült, hogy kiemelje a nyomorból a 30-as évek során elszegényedett munkásokat a tranziens életmódból, valamint Hitler Németországában az új lakásprogram, amik során új lakótelepek épültek munkaigényben gazdag területek körül, amik mellé a családok állami támogatásokat kaptak mindhárom államban.


Érdekes módon az 1930-as években összeegyeztethető volt a gazdasági növekedés, a modernizáció, az ipari befektetés, és a családok támogatása egymással, csak manapság lettek olyan kapitalista farkastörvények és zsugori cégigazgatók, amelyek mellett ezt nem lehet kivitelezni.

2021. szept. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
80%

A nemet adat kamu, 60+ szazaleknak van sajat lakasa.


Az ingatlan dragulast az utobbi 10 evben vilagszinten az alacsony kamatu lakashiteleknek koszonhetjuk nagyreszt.


Az ingatlan ar kerdes amugy egyszeruen megoldhato, allami berlakas epitessel es az allami ingyenpenzek csok, babavaro, megvonasaval, az alapkamat normalis szintre emelesevel.


Csak akkor csunyak lesznek a gdp szamok, szoval nem a kapitalizmus hanem az azt kisero folyamatos gdp novekedes hajszolasa ami hajtja az arakat.

2021. szept. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
8%
Vagy tessék jól kereső kétkezi szakmát vagy diplomát szerezni s nem sírni..Jól kereső mérnök vagyok,a 3.befektetésre váró lakást vettük idén..TANULTAM hogy jól éljek..Tanultam..
2021. szept. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

#4

Miért lehetetlenítetek el másokat? A hozzátok hasonlók felnyomják az árakat…

De nehezen is hiszem el.. Egy mérnök sem keres úgy, hogy 3 lakást vegyen. Max egy vállalkozó

2021. szept. 28. 00:45
 6/69 A kérdező kommentje:

Meg nem mondtam, hogy saját lakást szeretnék.

Nekem van, örököltem. Csak közgazdaságtani szempontból érdekel

2021. szept. 28. 00:46
 7/69 anonim ***** válasza:
13%
Senior hálózatmérnők vagyok br.1.800.000 a párom jól kereső jogász.s bocs de én sem szólok bele te hova fektetsz be..Te se szólj bele..Teljesen korrekt árom normális szerződéssel adjuk ki őket.
2021. szept. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
84%

Igen,ez így van.

Nálunk is hamarosan ez lesz.

Hamarosan a gazdagok mulatsága lesz a saját lakás,és nekik nem 1 lesz,hanem mondjuk 11.

Amiből 10-et kiadnak albérletbe,amiből több jövedelem bejön nekik,mint egy mérnöki fizetés,és még dolgoznia sem kell.


És az átlag ember lassan majd még a wc ülőkét is bérelni fogja kis túlzással:)

2021. szept. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
18%
Kedves 5!Kommunizmust akarsz ahol elveszik a tanult,sikeres rétegtől az általa szerzett vagyont s odaadják az iskolázatlan butának?Na a befektetés meg a tőke ezeket az országokat kerüli el..Menj Észak-Koreába akkor.
2021. szept. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
7%
Kedves 9!Valaki fegyvert tart a fejedhez hogy ne végezz el egy jól kereső egyetemet vagy ne legyél villanyszerelő?Asztalos?A szomszédünk egy villanyszerelő vállalkozó..17 milliós Volvoja van..De megdolgozott érte!Heti 6 nap dolgozik reggeltől estig..
2021. szept. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!