Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz azokkal a településekk...

Mi lesz azokkal a településekkel, országgal, ahonnan elmennek az értelmes fiatalok? A baloldal kormányváltás után visszaviszi őket?

Figyelt kérdés
Például Ózd, Edelény, Komló is hanyatlik, elcigányosodik. De sorolhatnánk sok egyéb települést is. Aki értelmes, az elmegy, tanul, máshol jobban boldogul. A maradékkal, alsó rétegekkel aztán már sokkal nehezebb boldogulni az iskolákban, fejleszteni a helyi vállalkozásoknál. De országos szinten is kivetíthető egy ilyen. Ma már sok fiatal tehetség külföldre megy továbbtanulni, alapképzés vagy mesterképzés, doktori, aztán már ők jellemzően nem térnek haza. Az USA, Németország, Ausztria, Svájc, Egyesült Királyság, Hollandia, Svédország fejlődik általuk, az ottani cégek fognak profitálni a tudásukból, munkájukból.

2021. okt. 24. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
4%
Sajnos a fideszsújtotta térségekre jellemző az elnéptelenedés. Reméljük a rendszerváltás után visszavándorolnak.
2021. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%

A baloldal idején szökött magadra munkanélküliség, és utána volt nagy kivándorlási hullám. Most visszavándorlási hullám van.

Ha a baloldal ismét hatalomra kerülne, jöhetne újabb kivándorlási hullám.


"Folytatódott az elmúlt évek kedvező tendenciája a nemzetközi vándorlásban, 2020-ban is többen tértek haza a korábban elvándoroltak közül, mint ahányan elmentek – derül ki a KSH friss demográfiai kiadványából. "


[link]

2021. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz, én budapesti voltam, de ezek a területek nagy eséllyel elnéptelenednek majd. Miért maradna bárki ezeken a helyeken, ha talál jobbat (akár országon belül is)? Mivel a helyzet romlik, egyre kisebb az esélye, hogy ezeken a helyeken pozitív változás menjen végbe.


Három éve jöttem ki külföldre, nincs az a pénz, hogy visszamenjek Magyarországra, ugyanis messze nem (csak) anyagi okok miatt költöztem el. A legtöbb velem egykorú ismerősöm, vagy szintén így tett, vagy Budapesten, esetleg Debrecenben maradt. Ezek azok a helyek, ahol el tud helyezkedni az ember, vidéken jóval kevesebb a lehetőség, miért menne így bárki oda?

26/N

2021. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!