Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem fura hogy 1990-ben pár...

Nem fura hogy 1990-ben pár ezer taxis össze tudta hozni közösségi média, Internet, mobiltelefonok nélkül az egész országot megbénító taxisblokádot, ma meg az információ korában egy nagyobb tüntetést se tud szervezni senki?

Figyelt kérdés

S nekem ne mondja senki hogy nem lenne ok rá, hihetetlen pocsék a megélhetés.


Akkoriban még nem volt ilyen beteg nép a magyar, vitték az emberek a meleg süteményt a taxisoknak meg a meleg teát, hihetetlen szolidaritás volt.


2021. okt. 25. 22:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Na meg ilyen fotelhuszárok sem voltak mint te
2021. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Ebbol is latszik, hogy minden rendben van az orszagban, hiszen a taxisok nem epitik a barikadokat :)
2021. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Már hogy ne tudnának megszervezni. HA van aki el akarna menni rá.

Ott volt szombaton a békemenet, több százezer ember ment el rá.

Nem azért nem tudnak a ballibek nagy tüntetést szervezni mert a szervezéshez bénák, hanem mert nincsen aki támogatná őket és kiállna velük hőzöngeni.

2021. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha akkor nem 12 éves lettem volna, én is vittem volna a házunk előtti forgalmat is megbénító taxisoknak egy kis forró teát... (A képükbe löttyintve!) :D
2021. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Azt ugye tudod a fidesz sztrájktörvényt hozott?


Konkrétan úgy van megfogalmazva szabad sztrájkolni ha a minimális működés biztosított, találd ki ki szabja meg mi a minimális működés? :D


Mára konkrétan törvénytelen sztrájkolni, nem tűnt fel a vasutasok nem sztrájkolnak azóta?

2021. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
#5 A vasutasok nem azért nem sztrájkolnak mert nem tehetnék meg, hanem mert nem akarnak sztrájkolni.
2021. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 árokpart ***** válasza:
48%
Nem törvénytelen ma sem sztrájkolni. Kivétel a rendvédelem, egészségügy, túzoltóság, hadsereg.
2021. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

5#

Az ominózus sztrájktörvény csak a közszolgáltatást végző intézményekre igaz.MÁV, BKV, oktatás,EÜ..s.tb


Ráadásul ilyesmi több nyugat-európai országban is van.Amikor a francia vasutasok sztrájkoltak, napi 3 pár TGV akkor is ment, mint minimális szolgáltatás.

2021. okt. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 árokpart ***** válasza:
31%
Szerintem a Békemenet csak látszat. Ilyesmit az MSZMP-LB is tudott volna szervezni még 1989 szeptemberében is az október 23-ai nagygyűlés előtt is ha akart volna. Lehet még itt bármi szerintem. Ahogyan látom a közhangulat nem tükrözi a Békemenetet mint ahogyan az ellenzékre sem kíbáncsiak már az emberek. Lehet itt még teljesen pártfüggetlen civil megmozdulás szerintem.
2021. okt. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

"Ráadásul ilyesmi több nyugat-európai országban is van.Amikor a francia vasutasok sztrájkoltak, napi 3 pár TGV akkor is ment, mint minimális szolgáltatás"


Jelenleg a minimális szolgáltatás azt jelenti ha egy járat kimarad az már nem a minimális szolgáltatás tehát törvényt sért.


Tényleg ennyire gyöpösek vagytok vagy csak nem akarjátok felfogni nincs megszabva minimum, a kormány dönti el mi a minimum.

2021. okt. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!