Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy az...

Támogatnátok azt, hogy az iskolában technika vagy tesi órán minden gyereknek tanítsanak ilyen alap túlélési technikákat vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

-Hogyan kell tűzszerszámmal, valamint bottal tüzet gyújtani


-Hogyan kell elfogni, levágni, megnyúzni, kibelezni, egy pontyot, fácánt, és nyulat. Nyúl esetén hogyan kell a bőrét kikészíteni, valamint hogyan kell kesztyűt vagy sapkát csinálni belőle


-Melyik erdei növény, gomba ehető, hogyan kell felismerni a mérgezőeket


-Mely erdei növényeknek, gombáknak van gyógyító, antibakteriális hatása és hogyan kell gyógyításra használni őket


-Hogyan lehet kőbaltát és kalapácsot készíteni


-Hogyan kell építeni egy éjszakai menedéket, kiskunyhót az erdőben


-Hogyan kell dárdát, dárdahajítót, íjat, parittyát, csúzlit készíteni



2021. okt. 27. 01:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatnám, de inkább nyári tábor, vagy hasonló keretében, ahol sokkal könnyebb lenne az oktatása.
2021. okt. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
58%

#10

A kultúra a társadalom alapja, és mi a francot vársz az élettől, ha még egy csonka gúla térfogatát semmtudod kiszámolni?

Egyébként ha nem tanítanák meg az ilyen alapokat az iskolában, szerinted hány év lenne egy mérnöki képzés, úgy hogy még ezt sem tudja az ember?

8-10?

2021. okt. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
32%

#12


Ilyen erővel a naptömeggel és fényévekkel való számolást is kellene tudnom, hátha űrhajós leszek? Idióta.


Tanulja az, akit ez érdekel! Ez olyan tudás, ami 100-ból 1 embert érint, amiket én soroltam, az 100-ból 95-öt. Máskor, ha belepofázol valamibe, legalább érvelni tudj...

2021. okt. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 hypno ***** válasza:
56%

#13


Aki már első osztályban is tudja magáról, hogy tufa agyú és a gumicsellóban ganyézás a neki való munka, annak persze fölösleges, ahogy a művészetek is.

De azért a nagy többségről több osztály teljesítése után derül csak ki, hogy mihez akar kezdeni az életével. És kicsit sem baj, ha egy viszonylag széles alap ismeretanyag birtokában léphet tovább.

2021. okt. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
22%
14) ezt úgy írod mintha nem lennének a diákok funkcionális analfabéták.még azt sem tudják hogy ami mondatot elolvastak mit jelent,nem egy kimutatás készült erről.majd pont egy csonkagúla fogja érdekelni őket.
2021. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
67%

A 12-13-14 párharcához hozzászólva:


Imádom a végleteket amit képviseltek. Mindkettőtöknek igaza van, és még sincs.


Én mérnök vagyok, és halvány lila fingom nincs róla már, hogy hogyan kell a csonkagúla térfogatát kiszámolni, nem is érdekel és soha nem is érdekelt :) A 14-es analógiáján elindulva, nekem akkor gumicsizmában kéne ganéznom? :D

2021. okt. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
54%
Tesiórára inkább önvédelmi oktatást tudnék elképzelni.
2021. okt. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
81%
Halihó! Én csak annyit szeretnék mondani, hogy szerintem szabadon választható sportoknak kéne lennie tesiórán. Pl. :Vízilabda, floorball, kézilabda stb.
2021. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
41%
18, jaja aztán ha csak 3-an jönnek össze kézilabdára, akkor annyian játsszák? :DDD
2021. okt. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
65%

Nem támogatnám. Mert nincs aki ért hozzá. Aki tanítaná. Ebből csak baj lenne.


Amúgy lenne értelme. Senki nem tudja mi áll még előttünk, előttük. Nem tudhatjuk lesz-e háború, más probléma amikor épp a lakott területeket kellene kerülni.


Amennyi nap elmegy semmittevéssel, haszontalan ismeretek elsajátításával, pár nap lehetne erre is.

2021. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!