Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy az...

Támogatnátok azt, hogy az iskolában technika vagy tesi órán minden gyereknek tanítsanak ilyen alap túlélési technikákat vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

-Hogyan kell tűzszerszámmal, valamint bottal tüzet gyújtani


-Hogyan kell elfogni, levágni, megnyúzni, kibelezni, egy pontyot, fácánt, és nyulat. Nyúl esetén hogyan kell a bőrét kikészíteni, valamint hogyan kell kesztyűt vagy sapkát csinálni belőle


-Melyik erdei növény, gomba ehető, hogyan kell felismerni a mérgezőeket


-Mely erdei növényeknek, gombáknak van gyógyító, antibakteriális hatása és hogyan kell gyógyításra használni őket


-Hogyan lehet kőbaltát és kalapácsot készíteni


-Hogyan kell építeni egy éjszakai menedéket, kiskunyhót az erdőben


-Hogyan kell dárdát, dárdahajítót, íjat, parittyát, csúzlit készíteni



2021. okt. 27. 01:51
1 2 3 4
 21/31 hypno ***** válasza:
41%

#15-16

Szakadjatok már le a csonkagúláról. Az csak egy példa volt és nem is én hoztam fel.


Ha tanultatok a felsőoktatásban, akkor nyilván volt olyan alsóbb szintű tananyag, aminek jó hasznát vettétek, de sok más ember számára meg teljesen érdektelenek. És nyilvánvaló, hogy amikor tanultátok, még nem tudtátok hogy szükségetek lesz rá, mert bár mindenki űrhajós és mozdonyvezető akar lenni gyerekkorában, de mégis viszonylag kevesen lesznek azok.

2021. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
61%
"Mert én semmire nem mentem eddig verselemzéssel" - Pedig ha figyeltél volna, akkor most tudtad volna értelmezni a kérdést, hogy miről szól, így meg indítottál egy teljesen fölösleges vitát. :-)
2021. okt. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
88%

Az iskolában azért tanítanak annyi "felesleges" dolgot, hogy a gyerekeknek legalább halvány rálátásuk legyen, hogy merre is akarjanak eljutni.


De nem csak erről van szó, az alapvető logikai kézségeket is fejlesztik, és megadják az alapműveltséget, hogy ráláss a világra.


Ezekre a tudásra szükségünk van, mégha a közvetlen hasznát nem is látjuk.

2021. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
28%

Az iskolában azért tanítanak felesleges dolgokat, mert akik ott tanítanak ezekhez értenek. Olyanokat nem tudnak felvenni akik hasznos dolgokhoz értenek, mert azokból ott is hiány van ahol jelenleg dolgoznak.


Mindig azt mondták azért kell felesleges, használhatatlan dolgokat tanulnunk, hogy fejlesztjük a memóriánk, meg a tanulási képességeinket.


Én erre azt mondom, hogy ha hasznos dolgokkal fejlesztenénk a képességeink akkor nem csak egy sokmindenre képes, alkalmas valakik jönnének ki az iskolákból akikből majd egyszer ha valami hasznosat is megtanulnak akkor akár lehet hogy még valaki lesz, hanem olyanok akik már értenek valamihez.


Legjobb példa amikor két évet tanultunk informatikát a főiskolán és az AND, NOR, OR stb. kapuk belső felépítéséből szigorlatoztunk. Hol lehet ezt használni? Két év ment el erre. Az elején azt hittem ez annyira jól meg van alapozva ez a tudás, hogy innen indítottuk, mekkora szakemberek leszünk... aztán nem. Ezzel ment el két év. Soha nem írtunk egy sor programot, soha nem kötöttünk össze még csak két gépet se hálózatba, semmi. Most már tudom, hogy akit az iskola fel tudott venni, annak ez a tananyag volt meg, valaki ezt jóváhagyta aki semmit nem értett ehhez a területhez, mi sok-sok órán át tanultuk a semmire nem való ismereteket.

2021. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
66%

#24

Oké az informatika óra az ilyen speciális egyén.

Ott valóban le van maradva a kortól az oktatás, ...bár a word, excel használata legalább hasznos, de a többi órának van haszna.

Képet ad a gyereknek a világról ami körbeveszi, és támpontot ad hogy merre induljon el, vagy hogy mi érdekelheti.

2021. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Köszi, két év a semmire. Kár, hogy az ember nem él ezer évig mint a tölgyfa, de még akkor is sajnálnám a hülyeségre elvesztegetni.


Sajnos semmit nem ad a gyerekeknek. Megtanulnak írni, olvasni, számolni, jó esetben valamilyen idegen nyelvet és a többi már csak rajtuk meg a szülőkön múlik. Mert ha valaki az iskolára vár, hogy az majd valamit csinál a gyerekből, valamivé válik általa a nagyot fog csalódni.

2021. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 hypno ***** válasza:
57%

#26


Elmentél egyetemre informatikát tanulni.

Gondold végig kikkel jártál együtt. Volt ott humán gimiből, szakközépből, fizika szakos gimiből, sőt lehet hogy még olyan is, aki mondjuk egészségügyi pályán indult, csak meggondolta magát.

Ezek mind más alapot vittek magukkal, amit valamiképpen nagyjából azonos szintre kellett hozni. Mire végeztél, egy csomóan kibuktak, visszabuktak. És mind más ok miatt.


Te elvesztegetett időnek érezted, mert más szinten voltál, más meg lehet hogy kezet csókolt volna ugyanazért a két évért.

2021. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem rossz ötlet! DE... nem kötelező iskolai tantárgyként, hanem maximum fakultatív tárgyként, vagy szakkör keretén belül.

USA-ban van ilyesmi ehhez hasonló, ezek konkrétan a cserkésztáborok.

2021. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Cserkészet Magyarországon is van most is.
2021. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Van még manapság is cserkészet? Jól le vagyok maradva. Anno régen (90'-es évek) az úttörő mozgalom volt ilyen. Voltam kisiskolásként én is úttörő (még meg is van az úttörő sípom :D), az úttörő táborokban volt olyan, amikor megmutatták nekünk hogy kell tüzet rakni, építettünk ágakból kunyhót, szedtünk gyümölcsöt, kaptunk iránytűt, gyalogtúra erdőben..stb.


Nem tudok róla, hogy manapság is van a gyerekek számára ilyen cserkészet.

2021. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!