Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha te lennél az ország miniszt...

Ha te lennél az ország miniszterelnöke mondjuk 8 éve és kétharmados többségben lenne a pártod hogyan és miket csináltál volna ezalatt az idő alatt?

Figyelt kérdés
2021. okt. 30. 16:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen az ország érdekében mit és hogyan csináltál volna. Nem arra gondolok, hogy szórnád a lóvét a buliba, piálnál stb stb :D
2021. okt. 30. 16:20
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
elloptam volna mindent ami mozgatható és ráfogtam volna Sorosra
2021. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Felturbóztam volna a rendőrséget, és olyan rendet vágnék a Rikárdók között, hogy azt el ne felejtsék. Lehet egyeseknek kínos, de egyre kevésbé éri meg vidéken gazdálkodni MIATTUK. De nem csak gazdálkodni, hanem kb élni is. Aki ez ellen szót emel, azt erőszakkal letelepítettem volna közéjük.


Ha közbiztonság van, minden van :)

2021. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Külpolitikai téren: kiharcoltam volna minimum egy kárpátaljai autómiát.

Belpolitikailag: elszámoltattam volna mindenkit, főleg, akik a rendszerváltás idején privatizáció címén loptak.

Gazdaságilag: az oligarchák nagybirtokai helyett támogattam volna a skandináv típusú szövetkezeteket. Megszüntettem volna az államháztartási hiányt - nem csináltam volna semmilyen állami megaprojektet, semmilyen felelőtlen költekezést.

A magyar vállalkozásokat támogattam volna a külföldi multik helyett.

Létrehoztam volna egy támogatási rendszert a magyar feltalálóknak és tudósoknak.

Nem vettem volna fel a kínai hiteleket, egyáltalán nem a kínai kapcsolatokat erősítettem volna, hanem a japánt.

Paks 2-t végigcittem volna és nem mutyiztam volna el.

2021. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

- Átalakítottam volna az egészségügyet és az oktatást. Remélhetőleg jó irányba, nyilván vannak elképzeléseim, bár sztem a jelenleginél csak jobb lehet.

- Leépítettem volna az állami bürokráciát, digitalizáltam és automatizáltam volna mindent amit csak lehet.

- Bevezettem volna a 4 napos munkahetet

- Autóösszeszerelő ország helyett egy Mini-Szilíciumvölgyet hoztam volna létre itt Európa közepén. Komoly adókedvezményekkel IT startupoknak. Persze amint kinőnek a startupságból és elkezdenek ténylegesen pénzt termelni, már jobban megadóztatnám őket. Nagyvonalakban valami hasonló terv, persze ezt jobban ki kellene gondolni. Ebből lenne pénze is az országnak hogy finanszírozza az első 3 pontot amit írtam.

2021. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Pontosan azt a két szektort tömtem volna tele pénzzel, amit a Fidesz elhanyagolt: egészségügy és oktatás. A cél, hogy kiemelkedő tudással bíró szakembereink legyenek, akik meg tudnak teremteni egy oylan gazdsági mutatót, ami kitermel annyi pénzt, hogy normális fizetést tudjunk adni. Nagyon törekednék rá, hogy az állami munkahelyek kiemelkedően jó fizetést adjanak, de cserébe csak a legjobbakat alkalmaznánk benne.
2021. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Víz, gáz, fűtés, villany állami kézbe, háztartásra és személyekre bontva X fogyasztásig ingyenes használat (épp csak annyi, hogy senki ne fagyjon vagy száradjon halálra). Többkulcsos adórendszer bevezetése, amiben a legszegényebb réteg 10%-ot adózik, míg a leggazdagabb 40-et. A medián béresek 20%-nál lennének. A dohányt, az alkoholt, a kávét, és az energiaitalokat keményen adóztatnám, és 19 éves kor alatt egyiket sem lehetne megvásárolni. A drogra pedig még szigorúbb tiltás vonatkozna.


Ezen felül keményen rámennék a korrupciós ügyekre, aki nem tud valamiről tökéletesen hiteles és szabályos elszámolást adni, attól repül is a kérdéses tárgy, ingatlan, vagy összeg. Plusz minden 100.000 Ft után egy év börtön, amiben vagy dolgozik, vagy éhen hal. Ugyanez a visszaeső, vagy súlyos bűncselekményt elkövetők esetében is. A korrupciós esetben annyi lenne a könnyítés, hogy aki önként bevallja, az nem kap börtönt.


Megszűnne a mentelmi jog, mivel nincs az a helyzet amiben jogos lenne az ilyesmi.


Az iskolákban kötelező főtárgy lenne a KRESZ, a jogosítványt pedig 18 éves kor alatt nem lehetne megszerezni semmire, kivéve a kerékpárt és a rollert (ezek is jogosítványkötelessé válnának). Minden jogosítványt mentális kivizsgáláshoz kötnék, és aki ez után is szándékosan megszeg olyan szabályt, ami életveszélyes is lehet, attól egy életre elvenném a jogosítványt. Értsd: Azért nem venném el, ha kanyarodás közben épp csak érinted a záróvonalat, de ha átmész a szembesávba a zebránál, hogy ne kelljen elengedni a gyalogost, akkor jön a kúposztás.


Amennyi maradna az így befolyt plusz bevételekből, azt elosztanám a hiteltörlesztés, az egészségügy, és az oktatás között.


Ezen felül még rendbeszedném a hivatalokat (ezúton is puszilom az NKH-t), meg még sok mást is akarnék, de ugye ez nem ilyen egyszerű, az is csoda lenne, ha a fentiek többsége beleférne 8 évbe.

2021. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Nos én nem vagyok olyan okos és bölcs mint az előttem szólók, ezért felkutattam volna minden terület legnagyobb koponyáit, és rájuk bíztam volna a rendcsinálást.
2021. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

@ 4, 5, 6, és 7-es válaszoló, úgy tűnik, közületek akárki jobban vezette volna az országot, mint a FIDESz. És a 8 - as válaszoló is megoldotta volna azokat a problémákat is, amikhez nem ért. És ez teljesen helyén valo dolog. Egy államfő nem kell mindenhez tökéletesen értsen, nem kell minden téren a legokosabb legyen az országban. Mint Ceausescu Romániában.

Ha tudja, mit akar elérni, a témákban a legjobb szakértőkre bizza a részletek kivitelezését. És az eredmény nem maradna el.

2022. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!