Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki az ellenzékre szavaz, az...

Aki az ellenzékre szavaz, az mire számít?

Figyelt kérdés

Az ellenzék egyetlen említésre méltó tulajdonsága, hogy "ők nem Orbán". Ezen túl mit tudnának felmutatni? Mi az ami miatt sokan most úgy örülnek az összefogásank meg MZP-nek, mint a messiás?


Sokan annyira mindenáron le akarják váltani Orbánt, hogy az se érdekeli, kire váltják le.


Azért a negatív dolgok ellenére, aki nem ismeri el, hogy 2010 óta egy viszonylagos jó gazdasági helyzet van Magyarországon, munkalehetőség egyértelműen több, mint korábban, az homokba dugja a fejét. Jelenleg egy jó szakmunkás annyit keres, mint még soha. Úton útfélen azt hallom, hogy lassan már milliós szinten keresnek, rengeteg munkájuk van. Útfelújítások, autópálya szakaszok stb. Lakásépítések, CSOK. Azért elég làtványos beruházások zajlanak, ezeket nem elismerni nagyon nem objektív, még akkor sem, ha valaki egyenesen utálja őket.


Ezzel szemben valaki mégis az ellenzékre szavaz, merthogy korrupció, meg gyűlöletkampány stb. Mintha nem lett volna ugyanez a másik oldalon is.


Meg sokan MHP-ben most a messiást látjátk, csak nem tudom mire számítanak. Ez nem fideszes agymosás, de Gyurcsány áll mögötte, mivel a DK a legerősebb ellenzéki párt. Naív, aki azt gondolja, hogy MZP-nek lesz komolyabb mozgástere. Meg ha egy előválasztáson ment a sárdobálás, akkor mi menne 4 évig a kormányzásuk alatt? Ebbe amúgy belegondol a sok fidesz-ellenes, ellenzéket pártoló szavazó?


Egyszerűen egy hatpárti összefogás együtt nem tudna normális kormányzást folytatni. Állandóak lennének a belviszályok, a pozíciók osztogatásánál is, meg amúgy is. Ezt az előválasztásból le lehetett szűrni. Szerintem ez az ország nem játékszer. Az elmúlt 11 évben láthattuk, hogy hogy azért lehet építeni is az országot, mégha valakinek ez a tempó nem is tetszik, de korábban erre nem volt példa. Melyik kormány idején voltak ekkora beruházások, mint a Fidesz-KDNP kormányzása alatt? Őszintén?


Kérdezem ezeket úgy, hogy korábban ellenzéki szimpatizáns voltam, de mára ha az objektív valóságot nézem, ezerszer inkább a Fidesz jó ennek az országnak, mint ez a hatpárti akármi szerintem.



2021. nov. 1. 14:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

"CSOK"

Azért ehhez érdemes hozzátenni, hogy előtte a lakástakarék-pénztárak állami támogatását megszüntették 24 ÓRA rekordidő alatt, előtte nem is volt róla szó, hogy ez a tervük, nem volt semmi egyeztetés senkivel sem, csak hasraütöttek és pikk-pakk kinyírták ezt a támogatási formát.

Azzal érveltek, hogy gyakran nem új lakást vettek belőle, de az nem merült fel bennük, hogy a már meglévő lakásokat karban is kell tartani, fel is kell őket újítani.


Valahonnan elvettek, hogy máshol adjanak.

2021. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kb. erre számítottam, akkor egy válaszban értékelem az eddigi hozzászólásokat.


"Az orbáni komcsi maffia felszámolására, a szovjetúniónak, és kínának való kiárúsítás megfékezésére."


Ezt te elhiszed? Vagy ha csak ennyit tudnának felmutatni, akkor az màr neked teljesítmény? Az nem zavar, hogy Gyurcsány idején Putyin hányszor volt vendég az Apró-villába, nemtom hányszor jött Magyarországra ugyanúgy ahogy most is?



"Arra,hogy o1g-t elküldik hidegebb éghajlatra.Mondjuk Szibériába.És huzamosabb időre.Mondjuk, úgy örökre."


Mondjuk az érdekes, hogy valakinennyire naív hogy még hisz az elszámoltatásban. Soha nem lesz semmilyen elszámoltatás. Ha megkísérelnék sem jönne össze. Az egyetlen, akit el lehetett volna számoltatni, már csak a hangfelvételben elhangzottak miatt is, még az a személy sem lett elszámoltatva. Naív dolog emiatt szavazni rájuk, de ez is azr mutatja, hogy mást nem is vár el szinte senki tőlük.


"A kormánnyal szemben az Összefogásnak van pl. programja. Arra számítok tőlük. A kormánytól csak arra számíthatok, hogy egyre rosszabb lesz."


Milyen peogram? Ellenzékben könnyű bármit összehordani a sikerért, más kérdés, hogy kormányon mit mutatnának fel belőle. Az a program, hogy feles többséggel alkotmányoznának? Ez nem lehetséges, beláthatatlan viszályokhoz vezetne. A kormánytól mi lehetne rosszabb? Netán mégtöbb adókedvezmény? Esetleg újabb családtámogatási intézkedések? Ne nyomasd már ezt az ordas nagy demagógot. Épp elég 4 évente ezt hallani, hogy "jaj de rosszabb lesz", aztán valahogy mégis mindig jön valami újabb kedvezmény.



"A szokásos kultúrharcos dolgokon kívül én is csak annyit tudok, hogy MZP egy több nyelven folyékonyan beszélő, középvezetői tapasztalattal rendelkező vidéki polgármester, akit fölényesen újra is választottak polgármesternek"


A polgármesteri sikkek és a miniszterelnöki pozícióhoz szükséges skillek különböző dolgok. Az nem érv, hogy 2x újraválaszották egy kb. 40 ezres városban.



"Minden, ami az emberi értékeimet illeti az Orbán-kormány nem opció semmilyen körülmények között. Olyan személy vagyok, akinek nincsenek éles politikai nézetei, de azt remélem tudom mi az alapvetően helyes és helytelen. Ezenfelül szimpatizálok MZP személyével."


Mármint a keresztény értékek és a család fontossága nem tartotik az értékrendedbe? Ne azt nézd, hogy néhány fideszes politikus, akit amúgy kitettek azóta a pártból, mit tett, ami megcáfolja az értékrendüket, meg ne is azt, hogy a mésia mit mond róluk, hanem azt, hogy amúgy a valóságban tesznek-e valamit annak érdekében, amit hirdetnek, vagy csak beszélnek róla. Azért az egyházak és a családok támogatása egyértelműen elvitathatatlan érdemük. MZP meg nem tudom miért szimpatikus. Hont András konkrétan baromnak nevezte az Öt című műsorban. Az elején én is azt hittem, hogy végre jön egy új politikus, aki normális, de sajna már hamar kezdem látni a negatív oldalát. Először is egy összefüggő normális, jól időzített beszédet nem hallottam még tőle, állandóan túlnyújtja a mondandóját és elkalandozik felesleges irányba. Másodszor sokszor nevetséges már az a sok konteó, amiket mond, pl. most legutóbb a pártállami lehallgatás. Kb. kiröhögte mindenki a facebook oldalán, wikipedias cikkek meg médiában bejátszott dolgok voltak leírva azokban a doksikban, amit közzétett. Ez lenne a nagy megfigyelés, amit a DK-nak átadott a Fidesz? Meg hogy gondolta, hogy a Kutyapártot rábeszéli, hogy ne induljon, cserébe kap egy listás helyet? Ennyire nem érti a demokrácia lényegét? Pont ők hangoztatják folyton a szabad választásokat, meg hogy ne füstös szobákban dőljön el a politika, erre ő akarja a szabad választásokat korlátozni azzal, hogy bizniszelne egy hellyel, csak hogy ne induljanak ellene, meg füstös szobában egyezkedne erről?


Meg nekem ez a nyomulása sem tetszik, amit művel, tipikus törtető karrierpolitikusi hozzáállás, hogy "most mindenkinek az az érdeke, hogy rám szavazzon, juttassàtok el mindenkinek az igazságot, beszéljétek rá a fideszes rokonaitokat, hogy rám szavazzanak" stb. Ez nekem egyenesen visszataszító. El tudom dönteni, hogy nekem mi az érdekem, nem kell ez a furakodó, erőltetett stílus.

2021. nov. 1. 15:24
 13/23 anonim ***** válasza:
68%
Ez mostanában a Fideszes szavazók kedvenc érve. Mint ha Orbán nem azért kapott volna 2/3-ot 2010-ben, mert Gyurcsány elxrta... Ha nem kerül ki az őszödi beszéd, akkor vagy nyer a Fidesz, vagy nem, kétesélyes. Rohadtul nem a remek programjuk miatt nyertek sem akkor, se később.
2021. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"A milliós fizetésekről való ábrándozás (miközben a medián nettó fizetés havi 220 ezer forint) pedig arra utal, hogy te dugod a homokba a fejedet"


Most már csak erre az egyre van energiám reagálni, a többi álomvilágban élőre, aki azt hiszi, hogy egy ellenzéki győzelem esetén másnap Nyugat-Európa, vagy USA leszünk, arra már nem.


Szóval: én az oeszág egyik leglepukkantabb, legelmaradottabb térségében élek, de mulrkor kiröhögtek, amikor egy beszélgetésben közöltem, hogy az egyik rokonom itt milyen jól keres, hogy nettó 250 ezer ft-ot hazavisz egyszerű munkásként. Erre egyből rávágták, hogy jól át van verve, mert már egy ilyen putri térségben is egy àtlag vállalkozó 300-at kiad, ha nem többet. Ennyit erről. Ne nekem magyarázz! Kezdd el valakinek mondani, hogy milyen csórók a munkások, egyből kiröhögnek. Minden kocamai beszélgetés is arról szól, hogy valaki 15, valaki 20 ezer napszámot keres, valaki meg rálicitál, hogy ő kőművesként napi 50 ezret eltesz. Ennyit erről. Ha valaki minimálbéren van, akkor annak vagy a munkája ér annyit, vagy a vállalkozó szemét. Sorry de ez van.


S

2021. nov. 1. 15:30
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

"Az nem zavar, hogy Gyurcsány idején"

Elő is húztad a "Mert Gyurcsány jobb volt?" kártyát.

Sokakat igenis zavart ez, épp ezért sem az ő jelöltje, a felesége nyert az ellenzéki miniszterelnökjelölt választáson, hanem MZP.


Gyurcsány 10 évre titkosította volna az oroszokkal való szerződést, Orbán ez ellen akkor fel is szólalt elég hevesen.

Most Orbán 30 évre titkosította... Sok különbség nincs köztük.

2021. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 steven95 ***** válasza:
74%

Nézz tükörbe.


Nekem nem kell a 2012-ben lecserélt "alkotmány".


Nem kell 800 milliárd kínai hitel 2400 év megtérüléssel, melynek felhasználását titkosították, sőt még azt is, hogy miért titkosították. Ugyanez pepitában, az 500 milliárdos Fudan-hitelről, ami elitegyetem lehet külföldi gazdagoknak, olyan helyen ahol eredetileg a fővárosi egyetemisták Mekkája lehetett volna.


Nem kérek a járvány közepén 17 milliárdra tervezett majd 70 millárdossá vált vadászati kiállításból.


Nem kérek a közpénzen finanszírozott kormány-propagandasajtó országos lefedettségű hálózatából. Láttál már egy Ripost újságcikket? Hányadék. És úgy a kormánybarát média álfüggetlenségéből és a siralmas közbeszédformáló nyelvezetéből.


A melegek elleni uszításból. A cirkuszi sajtótájékoztatókból, ahol senki sem a kérdésre válaszol. Az önkritika teljes hiányáról. Az ellenségkép megállás nélküli kereséséről.


A választási rendszer torzításáról, ahol ha a választók 2/3-a megy el szavazni és csak annak is a fele szavaz egy pártra mégis 2/3-a lehet annak a pártnak.


A oktatás és a egészségügy végtelenül elborzasztó állapotáról. Az ápolók/orvosok lehetetlen helyzetbe való kényszerítéséről egy szerződéssel, amit ha nem írnak alá mehetnek Isten hírével.


Aki nem Fidesz az "hazaáruló", meg "nemzetellenes", meg már tényleg nem lehet kifüggeszteni a magyar zászlót a nélkül, hogy ne egy náci homofób fehér gyökérnek nézzenek.


A halálom napjáig az olyanok ellen leszek, mint Orbán.

2021. nov. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 molnarmarcell21 ***** válasza:
79%

"Milyen peogram? Ellenzékben könnyű bármit összehordani a sikerért, más kérdés, hogy kormányon mit mutatnának fel belőle. Az a program, hogy feles többséggel alkotmányoznának? Ez nem lehetséges, beláthatatlan viszályokhoz vezetne. A kormánytól mi lehetne rosszabb? Netán mégtöbb adókedvezmény? Esetleg újabb családtámogatási intézkedések? Ne nyomasd már ezt az ordas nagy demagógot. Épp elég 4 évente ezt hallani, hogy "jaj de rosszabb lesz", aztán valahogy mégis mindig jön valami újabb kedvezmény."


1) A program számonkérhető. A Fideszen nem tudom számonkérni, mert fogalmam sincs, mire számíthatok.


2) Mi lehetne rosszabb a kormánytól? Tendenciózusan romlik a demokrácia- és korrupciós indexünk, a gazdasági teljesítményünk érdemben nem változik és még sorolhatnánk, de ezekkel a kritikákkal nyilván tisztában vagy.

2021. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"Elő is húztad a "Mert Gyurcsány jobb volt?" kártyát.


Sokakat igenis zavart ez, épp ezért sem az ő jelöltje, a felesége nyert az ellenzéki miniszterelnökjelölt választáson, hanem MZP."


Ja, aha, egyéni körzetekben meg a DK jelöltjei nyertek a legtöbb helyen, a legnagyobb frakció az övék, az elnökük Gyurcsány, MZP meg párt nélküli. Sztem nem nehéz összerakni, hogy ki kivel hányadán van.



"Nem kell 800 milliárd kínai hitel 2400 év megtérüléssel, melynek felhasználását titkosították, sőt még azt is, hogy miért titkosították. Ugyanez pepitában, az 500 milliárdos Fudan-hitelről, ami elitegyetem lehet külföldi gazdagoknak, olyan helyen ahol eredetileg a fővárosi egyetemisták Mekkája lehetett volna."


Ja igen, az IMF hitelek jobbak voltak, meg abban az időben a sok másik hitel. Figyelj! Mondhat bárki bármit, mi szerintem a gazdasághoz nem értünk. Nem látunk olyan adatokat, amiket ők, ezért mi csak azt tudjuk erről a kérdésről mantrázni, amit a médiában olvasunk róla, így ebbe én nem mennék nagyon bele.


Kormányzati média ugyanúgy volt a baloldali kormányok idején is, azok meg a Fideszt szidták mindenütt.


"A választási rendszer torzításáról, ahol ha a választók 2/3-a megy el szavazni és csak annak is a fele szavaz egy pártra mégis 2/3-a lehet annak a pártnak."


Azt ugye vágod, hogy 2010-ben a rendes rendszerben szereztek 2/3-ot? És azt vágod, hogy hogy működik a választás? Ha egyéni körzetekben akár csak egy 40% szavazattal első helyen álla fideszes jelölt, akkornelvitte a körzetet, ha a többieknek nem volt ennél nagyobb arányú szavazatmennyisége. Ja és az megvan, hogy Horn Gyuláék anno 30%-al szereztek abszolút többséget, ami az SzDSz-el öszefogva 2/3 lett? Az nem zavart?


Az meg ugye megvan, hogy Dobrev nagyapja ki volt, és mit tett? Most ezekkel a Dobrevékkel áll össze az ellenzék összes pártja.

2021. nov. 1. 16:53
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

14) Pont ez a gond, hogy kocsmai beszélgetésekből indulsz ki. A kocsmai beszélgetések nagyotmondásaiba még Háry János is belepirulna. A KSH-statisztikák önmagukért beszélnek. Nincs semmiféle milliós átlagfizetés. A havi nettó mediánbér 220 ezer forint, 2019-ben a legjobban kereső 10% havi nettó 406 ezer forinttól kezdődött. Ez a lényeg, nem a hiteltelen kocsmai emberkedés.


"Minden kocamai beszélgetés is arról szól"


... hogy Háry Jánost megszégyenítve mondanak nagyokat az emberek, próbálva elhitetni a többiekkel, hogy mekkora májerek, és még véletlenül sem szerencsétlen csórók.


Arról meg szó nincs, hogy az ember fizetése egy az egyben tükrözné az illető munkájának társadalmi hasznosságát. Sőt, a legnagyobb társadalmi haszna általában pont a non-profit szervezeteknek van, a legtöbb közszolgáltatásban dolgozó ember fizetése meg még véletlenül sem az illető munkájának hasznosságát fejezi ki.

2021. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Pont ez a gond, hogy kocsmai beszélgetésekből indulsz ki. A kocsmai beszélgetések nagyotmondásaiba még Háry János is belepirulna"


Ez csak egy példa volt, de hiába erőlködsz, egy szakmunkás körbe fog röhögni, ha megpróbálod megmagyarázni neki, hogy márpedig ő csóró. Amilyen autókkal járnak, amilyen házaik vannak, ahogy bevásárolnak, ez mind ellent mond annak, amit te próbálsz elmagyarázni.


"A KSH-statisztikák önmagukért beszélnek."


A KSH statisztikákról csak annyit, hogy dolgoztam olyan helyen, ahol láttam olyan statisztikát, amit mi készítettünk, a valós itteni helyzetet felmérve települési szinten, meg láttam, hogy a ksh mit mért ugyanerre vonatkozóan, a kettő köszönőviszonyban nem volt egymással, és a valóság nem a ksh felé billentette a mérleget. Szóval az ilyen statisztikákat se kezeld készpénzként. Van aminek van alapja, de nem mindennek. Nekem ne magyarázd be, hogy egy szakmunkás csóró, amikor nálunk több kőműves ismerős elmondta, hogy itt vidéken is 20 ezer ft napszám alatt a lábát nem teszi ki otthonról.

2021. nov. 1. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!