Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki az ellenzékre szavaz, az...

Aki az ellenzékre szavaz, az mire számít?

Figyelt kérdés

Az ellenzék egyetlen említésre méltó tulajdonsága, hogy "ők nem Orbán". Ezen túl mit tudnának felmutatni? Mi az ami miatt sokan most úgy örülnek az összefogásank meg MZP-nek, mint a messiás?


Sokan annyira mindenáron le akarják váltani Orbánt, hogy az se érdekeli, kire váltják le.


Azért a negatív dolgok ellenére, aki nem ismeri el, hogy 2010 óta egy viszonylagos jó gazdasági helyzet van Magyarországon, munkalehetőség egyértelműen több, mint korábban, az homokba dugja a fejét. Jelenleg egy jó szakmunkás annyit keres, mint még soha. Úton útfélen azt hallom, hogy lassan már milliós szinten keresnek, rengeteg munkájuk van. Útfelújítások, autópálya szakaszok stb. Lakásépítések, CSOK. Azért elég làtványos beruházások zajlanak, ezeket nem elismerni nagyon nem objektív, még akkor sem, ha valaki egyenesen utálja őket.


Ezzel szemben valaki mégis az ellenzékre szavaz, merthogy korrupció, meg gyűlöletkampány stb. Mintha nem lett volna ugyanez a másik oldalon is.


Meg sokan MHP-ben most a messiást látjátk, csak nem tudom mire számítanak. Ez nem fideszes agymosás, de Gyurcsány áll mögötte, mivel a DK a legerősebb ellenzéki párt. Naív, aki azt gondolja, hogy MZP-nek lesz komolyabb mozgástere. Meg ha egy előválasztáson ment a sárdobálás, akkor mi menne 4 évig a kormányzásuk alatt? Ebbe amúgy belegondol a sok fidesz-ellenes, ellenzéket pártoló szavazó?


Egyszerűen egy hatpárti összefogás együtt nem tudna normális kormányzást folytatni. Állandóak lennének a belviszályok, a pozíciók osztogatásánál is, meg amúgy is. Ezt az előválasztásból le lehetett szűrni. Szerintem ez az ország nem játékszer. Az elmúlt 11 évben láthattuk, hogy hogy azért lehet építeni is az országot, mégha valakinek ez a tempó nem is tetszik, de korábban erre nem volt példa. Melyik kormány idején voltak ekkora beruházások, mint a Fidesz-KDNP kormányzása alatt? Őszintén?


Kérdezem ezeket úgy, hogy korábban ellenzéki szimpatizáns voltam, de mára ha az objektív valóságot nézem, ezerszer inkább a Fidesz jó ennek az országnak, mint ez a hatpárti akármi szerintem.



2021. nov. 1. 14:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Az orbáni komcsi maffia felszámolására, a szovjetúniónak, és kínának való kiárúsítás megfékezésére.
2021. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Arra,hogy o1g-t elküldik hidegebb éghajlatra.Mondjuk Szibériába.És huzamosabb időre.Mondjuk, úgy örökre.
2021. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 molnarmarcell21 ***** válasza:
75%

A kormánnyal szemben az Összefogásnak van pl. programja. Arra számítok tőlük. A kormánytól csak arra számíthatok, hogy egyre rosszabb lesz.


Ha az objektív valóságot nézem, ezerszer inkább az Összefogás jó ennek az országnak, mint ez a kormánypárti akármi szerintem.

2021. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%
Ellenkezni jo ezert ellenkezni erdmes ... miert fogadod el a jelent, amikor var az ismeretlen jovo ... akar meg jobb is lehet!!! ... de ha nem, majd visszajon a mult? :)))
2021. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Ha túl korán jönnek ki a programjukkal akkor latorék lenyúlják őket mint ahogy korábban is tették.de ne aggódj, meglesz a program.
2021. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

"Ezen túl mit tudnának felmutatni?"


Viccen kívül: Mit szeretnél? Mi az, ami meggyőzne?

A szokásos kultúrharcos dolgokon kívül én is csak annyit tudok, hogy MZP egy több nyelven folyékonyan beszélő, középvezetői tapasztalattal rendelkező vidéki polgármester, akit fölényesen újra is választottak polgármesternek és akinek az előválasztáson ez volt a programja:

https://www.youtube.com/watch?v=-AAhGRrlLVs&t

2021. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 steven95 ***** válasza:
85%
Minden, ami az emberi értékeimet illeti az Orbán-kormány nem opció semmilyen körülmények között. Olyan személy vagyok, akinek nincsenek éles politikai nézetei, de azt remélem tudom mi az alapvetően helyes és helytelen. Ezenfelül szimpatizálok MZP személyével. Bizonyos programpontokkal és azzal az áhított politikai, közéleti vízió lehetőségével, ami egy igazán sötét korszak után jöhetne el.
2021. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Latszik, hogy tajekozatlan vagy, mert ha megneztel volna legalabb egy elovalasztasi vitat, nemmortad volna ki ezt a kerdest. Rengeteg programpont van, ami mas orbantol, sot jobb, akar gondoljunk a zoldebb politikara. Meg soha nem ertem, hogy akik ezeket a kerdeseket kiirjak, hogy feltunt, hogy nem az ellenzek van kormanyon es egy 2/3-os tobbseg eseten semmilyen mozgasteruk nincsen? Mit tudnanak ugy megis bazmeg?
2021. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Arra számítok, hogy eltakarodik az a mocskos banda, ami közpénz billiókat lopott el, undorító mocskos álkeresztény propagandát tol, miközben egy bűnös banda.
2021. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

A CSOK-ot a társadalom nagyon apró hányada vette csak igénybe, a többség szenved az egekbe emelkedett lakásárak miatt. Sokkal több kárt okozott, mint pozitívumot. A milliós fizetésekről való ábrándozás (miközben a medián nettó fizetés havi 220 ezer forint) pedig arra utal, hogy te dugod a homokba a fejedet.


Azzal viszont egyetértek, hogy az ellenzéki formáció katasztrofális. 12 év konzervatív, anti-szoc kormányzás után képesek voltak egy konzervatív kormányfő-jelöltet választani, ez egészen elképesztő és szürreális. Gyakorlatilag két neoliberális tömb áll egymással szemben, és fura látni, hogy még az "ellenzéki" oldalon is csak az alacsony színvonalú komcsizás zajlik, sőt, komcsizásban talán már verik is az egyébként teljesen neoliberális fideszt.


Tartalmi különbség a két tömb között nincs, ez való igaz.

2021. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!