Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan főle az...

Miért mondják sokan főle az 50 felettiek hogy jobb volt az élet az -átkos-ban amikor ez nem igaz? Hiányzik nekik a rendőrállam?

Figyelt kérdés
szoci,állam,magyar

2021. nov. 9. 08:34
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
A szocializmus hívei jobban érezték magukat és elhitték, hogy minden baj okozója a kapitalisták. Először 1986 május elején néztek ki bambán a fejükből (Csernobil), aztán 1990 októberében a taxisblokád idején. Pedig 1988-ban még boldogan rohantak Gorenje hűtőládát venni a Mariahilfer Straße-ra.
2021. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
70%
10# neked aztán jó nagy igényeid vannak. Nagyon sokan nem keresnek ennyit mégsem éheznek. Kicsit eltúloztad.
2021. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
88%

Ha 400-ból éhezel akkor valamit rosszul csinálsz


Gondolom fizu fele megy azért kacatokra + függőségekre

2021. nov. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
12%
Ugyanezek azt is mondják, hogy Gyurcsány jobb volt.
2021. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
"ma Pesten egy átlag ember 3-400 ezret keres" - Bruttóban. ;-)
2021. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
85%

#7 nagy igazságot ír.

Az első fejezet pl tökéletesen illik a mai cégek mai kis dolgozóinak életére.


"Mindenkinek megvolt a maga kis munkahelye. Mindegy mi volt az, a lényeg hogy volt. Rengeteg 1 emberes munkára voltak a cégben négyen, nem számított csak "dolgozzon" az ember (az a munkavégzés ma kb éhenhalásra lenne elég). Egyszerűen érd be azzal, hogy te vagy a kisember, cserébe lesz (KVA SOK HITELBŐL) anyagi biztonságod. Ki azért ne akarj lógni. Ha lehet akkor önálló gondolatod ne legyen, mert azt nem kamázzuk. Érd be azzal, hogy te egy kis porszem vagy a gépezetben, tedd a dolgod, cserébe egy minimum szinten garantáltan el fogsz tudni tengődni."


Ma a dolgozók 60% pont annyit keres hogy kijön belőle a következő fizuig.

Most is kva sok hitelből élnek pl. elég csak a devizahitelesekre gondolni, a különböző mai csodahitelekről nem beszélve. Gondolj bele a csok és társai mit tettek az ingatlan árakkal. Most is egy porszem vagy a gépezetben ráadásul még a munkahelyed sem biztos, ha nagy a szád hoznak helyetted ukránokat. Gondolkodni a mai meloknál sem kell, nem is vennék jó néven az audinál ha megmondanád hogy ezt vagy azt másképp is lehetne csinálni.


Második bekezdésed egy kissé ellentmondásos.


" Volt nekünk 20 évig működő TV, 25 évig eldöcögő mosógép"


"Mindenből volt 1-2 féle, leginkább gagyi minőség."


Szerintem ha valami 20-15 évig elműködik akkor nem gagyi minőségű.

Értem én hogy te mire gondolsz, nem volt az egy csúcsminőség de ha belegondolsz hogy egy mai csúcstechnikáról milyen véleményed lenne 20-25 év múlva a mai felgyorsult technikai fejlődés mellett .....


Sokan azt hozzák fel példának hogy a kommunizmusban nem mehettél külföldre. Akik nekem ezt felhozták azoknál rákérdeztem hogy most mész? Többnyire nemleges volt a válasz mert nem telik rá.

Nem azt a rendszert akarom védeni félreértés ne essék, de aki akkoriban akart egyről kettőre jutni (pl én) az jutott is, és ez ebben a rendszerben is így van. Akkor is kijutottam nyugatra és most is.

2021. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban azért mondják ezt, mert stabilabb megélhetésük, munkájuk volt, mint manapság, persze, más kérdés, mennyire lehetett karriert építeni, ha valaki nem elégedett meg azzal, hogy egy volt a tucatból. Könnyebb volt lakáshoz jutni.

Amit itt valamelyik hozzászóló írt, hogy nem tudták elverni a pénzüket olyan dolgokra, amik ma vannak, hát én ma sem szóróm ilyenekre a pénzemet. Fogászatra muszáj költenem, és ott horror költségek vannak, azon nem tudok spórolni, csak úgy, ha nem egyszerre csinálnak meg mindent, hanem halogatom (nem hanyagolom el a fogápolást, csak gyerekkoromban volt egy rossz kezeléssorozatom, a szüleim nem tudták, hogy rossz emberhez vittek, nem értettek hozzá, most ennek a levét iszom), minden másban spórolok.

2021. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
86%

16/17 anonim ***** válasza:


7es vagyok

Kicsit férleérthetően fogalmaztam valóban. A gagyi minőség alatt azt értettem, hogy mindenből egy céleszköz volt. A mosógép mosott és pont. Nem jött ki 1-2 évente egy új "generáció" mindenből amibe 22 új funkciót raktak, aminek a feléről amúgy az átlag felhasználó azt sem tudja mi csak veszi mert fogyasztani kell hogy pörögjön a gazdaság mint majom fa*zán a banán. A másik fele meg nem működik 2 év után, a terezett amortizáció miatt meg gari utáni 2. napon kezd rohadni szét.

Ma meg ott tartunk hogy már okos is a mosógép, olyan fejlesztésekkel hogy ruha súlyának függvényében adagolja magától a mosószert, így arra sem kell neked figyelni. WTF?? (biztos sokáig üzemképes lesz :D )


Igazából pont azért működött minden 20on évekig, mert minden nagyjából egy faék volt. Lényegében nem is igen volt ami el tudott ugye romlani bennük.

Nekünk a pincében még megvan egy régi fajta keverőtárcsás mosógép, persze nem használjuk már, el kéne majd valamikor vitti a vastelepre. Tavaly bedugtuk és működött, 80as évekből van. Rohad a dohos pincében, de jó.

2021. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
77%
Pesten ma egy átlag apa anya keres, 7-800 nettót hozz össze, de nem ritkák az olyan család ahol megkeresik az 1 milla nettót havonta, hol van a kiskereset? Hol van? Pesten hatalmas jólét van, soha nem kerestek ennyit még az emberek Budapesten.
2021. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
80%
#4 Mert most nem mondják meg tényleg hogy mit csináljál igaz...? Nem csak már dolgozni se mehetsz, munkanélkülit csinálnak belőled, családokat tesznek tönkre a propagandaszarságukkal... Nyomorék 21. század.
2021. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!