Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan főle az...

Miért mondják sokan főle az 50 felettiek hogy jobb volt az élet az -átkos-ban amikor ez nem igaz? Hiányzik nekik a rendőrállam?

Figyelt kérdés
szoci,állam,magyar

2021. nov. 9. 08:34
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
75%

"Könnyebb volt lakáshoz jutni."


Igen, ebbe döglött majdnem bele az ország. A panel lakótelepek tanácsi kiutalású lakásaiba. A munkásosztály tagjainak ingyen osztogatták, akik egy minimális összegű lakbért fizettek.

2021. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

#13


Tulajdonképpen havi 10 millából is lehet egyik hónapról a másikra élni.


Pénzügyi analfabéták akármennyi pénzt el tudnak verni havi szinten

2021. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
64%
21-es, lehet, de ez az egyszerű gondolkodású embereket nem érdekelte soha, ahogy most sem érdekli a CSOK és babaváró hitel kockázata azok jelentős részét, akik élnek ezzel. Nekik az számít, hogy MOST fedél van a fejük fölött.
2021. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

23:

Van azért egy kis különbség. A minimális lakbér mellett a HKI tartotta karban a tanácsi bérlakásokat. Bármi elromlott a házban, jöttek ingyen kijavítani. Ha javíthatatlanná vált, kicserélték a gáztűzhelyet, a gázbojlert, új parkettát raktak le. Javítottak lifteket, szigetelték a tetőszerkezeteket. A bérlakások lakóinak ingyen. Másképpen nevezve, a főbérlőknek.

2021. nov. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van különbség, de az emberek gondolkodásmódja nem változik abban, hogy ha neki megvan a stabil lakhatás, nem érdekli, hogy másoknak rosszabb, vagy hogy hosszú távon borul a bili.

Aki előre gondolkodik, az más kategória.

2021. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
27%
Végig olvastam a hozzászólásokat. Gondolom, nem azok írták, akik mondjuk 1960-tól végig élték. Inkább olyanok, akik hallottak róla mesét:)))
2021. nov. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
#16 vagyok. Én éltem és pár évet még dolgoztam is abban az átkosnak nevezett rendszerben. Pár apróságtól eltekintve nekem nem volt semmi bajom ott sem. Néha elvertek a rendőrök de azt megérdemeltem, néha a nagyvállalat (ma is létezik) politikai nyomozója rám akart fogni valamit amit nem követtem el (most itt lakik a telephelyemmel szemben). Max ennyi kellemetlenség ért.
2021. nov. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert bár sokkal kötöttebb volt az ember és sokkal kevesebb dolgot lehetett kapni, de mindenkinek volt munkahelye, a munkanélküliség gyakorlatilag nem létezett és mindenkinek kijárt egy kádárkocka vagy panellakás meg egy Trabant. Az átlagos fizetés bőven elég volt a megélhetéshez, bár ha előre akartál jutni, azért nem ártott maszekolni.


Manapság egyre kevesebben tudnak lakást venni (már ha nem csinálnak 3 gyereket), sok a munkanélküli és sokszor két munkahellyel sem lehet rendesen megélni.

2021. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
46%
Ha egy amerikai film jött a mozikba, akkor több órás sorban állás után tudtál jegyet venni, ha kaptál:)
2021. nov. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
85%

"Akkoriban ha vettünk valamit azt addig használtuk amíg tönkre nem ment."

Igen, mert nem volt 2 évente teljesen új generáció és nem vált elavulttá minden készülék. Továbbá akkoriban javíthatóak voltak a cuccok, ma meg direkt úgy terveznek mindent, hogy ha egy részegysége meghibásodik, ne lehessen külön cserélni, hanem újat kelljen venni.


"leginkább gagyi minőség"

Ez nem mindig volt igaz. Voltak ott elég jó minőségű dolgok is. Kajából meg pláne. Nem úgy, mint most, hogy van a tűrhető áru, de szemét kaja, meg a normális, de egetverően drága.


"nem 300 ezres TV-re, 200 ezres telefonra, erőn felüli használtautóra, 20 ezres adidas felsőre, 40 ezres cipőre cseszték el az emberek a pénzt"

Akinek van esze az most sem. TV-ből fölösleges 4K-t venni, mert nincs 4K adás, meg eleve ugyanaz a kaka adás megy benne, mint a sima HD-ben. És az átlag paraszt úgyis 2m-ről nézi, ott meg semmi különbség nem látszik.

Telefonból is bőven jó egy 100 ezer körüli középkategória és lehet 3 évig használni. A 200 ezresben max a kamera jobb, de jórészt csak parasztvakítás. Cipőre meg megint csak baromság 40-et kiadni, mikor ott 10 ezer a cipő, 30 ezer az Adidas logó. Én büszke vagyok rá, hogy lábbeliért még soha nem adtam 5 jegyű összeget.


"török nyaralás hitelre"

Aki hitelből megy nyaralni, az nem normális!


"ma Pesten egy átlag ember 3-400 ezret keres, jól él."

Nem tudom, te hol élsz, de egyrészt 300 és 400 ezer között elég nagy különbség van, másrészt ez BRUTTÓ és nem nettó, harmadrészt ennyiből mondjuk egy vidéki városban éppen el lehet lenni, de Budapesten már nem mondhatni, hogy ennyiből "jól él" valaki.

Egy albérlet 120 ezer, a rezsi 40, a kaja egy emberre 70, egy bérlet 10 ezer, havi egyéb kiadások 20, ez már összesen 260 és akkor még nem tett félre, nem szórakozott és nem ment nyaralni az ember. 400 ezer nettója 266 ezer, azaz el is ment az összeg. Ebből hogy lehet "jól élni"?

2021. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!