Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert nem szigorítanak már?

Miert nem szigorítanak már?

Figyelt kérdés
Ennyire nem érdeklik az ember élet, csak a k.b.sz.ott gazdasaga? Legyen mit lopni? Ma is 123 halott, +500 korházi áplot...

2021. nov. 9. 09:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
76%
#17: Ha az embereknek lenne esze és világszerte odafigyeltek volna, akkor nem lenne negyedik hullám, hanem szépen elhalt volna a járvány. Így viszont újabb és újabb hullámok lesznek, míg végül olyan szezonális betegség lesz, mint az influenza.
2021. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
32%
#20: A gazdaság köszöni szépen kibírná a beltéri maszkhasználatot és az online oktatást.
2021. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Egyebkent igen. Középiskolában és egyetemen a tavoktatás, miért ártana a gazdaságnak??


Ott nem kell a szülőnek otthon maradnia a "gyerekkel."

2021. nov. 9. 12:21
 24/33 anonim ***** válasza:
32%
20: csak azért, mert a fejlődő országokban nincs jobb, mint egy állatoknak kifejlesztett féregirtó, az nem jelenti azt, hogy egészséges volna ezt a sz*rt bevenni. NEM humán célú készítmény az, amiről beszélsz!
2021. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
76%

#23: Szerintem még általános felső tagozatban sem. Legalább is engem 12 évesen már simán otthon tudtak hagyni, de egyedül fel is mentem a városba, ha kellett, pedig akkor még mobiltelefon sem vol.

Vagy a mai (de)generáció ennyire agyhalott, hogy ha nincs otthon a szülő akkor felgyújtja a házat?

Szánalmas nézni azt is, hogy reggelente azért van dugó, mert a sok hülyegyereket kocsival kell vinni a suliba és pontosan az iskola előtt letenni. Én anno simán elmentem suliba busszal meg biciklivel.

2021. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
67%

22: A beltéri, sőt a kültéri maszkviselésen is már túl vagyunk, semmi értelme nem volt, felesleges újra bohóckodni vele.

Aki meg online oktatást akar, elég szegényes szociális élete lehet.

2021. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
64%

"Aki meg online oktatást akar, elég szegényes szociális élete lehet."

Én értem, hogy a suli az nem csak a tanulás színhelye, hanem a közösségépítés és a baráti/szerelmi kapcsolatok építésének a helye is, de nem állandó jelleggel kell online oktatás, csak amíg az újabb hullám le nem fut.

Azon kívül a probléma a nagyobb csoportok tömörülésével van, nem azzal, ha suli után összefutsz egy haverral.


Nem mellesleg egyéntől is függ a dolog. Én középsuliban örültem volna az online oktatásnak (csak akkor még technikailag nem volt megoldható), mert azzal a pár baráttal anélkül is találkoztam, a suliban meg folyton csak szívattak. Az egyetemet meg már levelezőn csináltam.

2021. nov. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
70%

"de nem állandó jelleggel kell online oktatás, csak amíg az újabb hullám le nem fut."


Egyszer még elment, de ez már a 3. lenne, évekig nem lehet így élni, hogy néha be kell járni, néha nem, ez senkinek nem jó. Nem otthon kell ülni, hanem 12 év felett tegyék kötelezővé az oltást, azt végre éljünk normálisan.

2021. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
27%

#28: Hehe, most sipákolnak az extrovertáltak? Az egész kicseszett világ rájuk van optimalizálva, de most rossz, igaz?

Részemről én nagyon örülök, hogy végre tudok itthonról dolgozni. Semmi értelme folyton bejárni.

2021. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
35%

14-es jól leírta, minden szava igaz.

Nem fognak tenni semmit, mert az népszerűtlen intézkedés lenne. És jelenleg ez a Kormány az agyhalottaknál és lelketlen embereknél szeretne bevágódni, mert ilyenné tették ezt az országot. Csak döbbenek, hogy miket írnak ide emberek. Nem csak ebben a témában, de nézd meg bárhol. Megkérdezem, hogy hova menjen továbbtanulni a 4.5 ös átlagú gyerekem, erre leírják, hogy fogadjam el, hogy selejt, és semmire nem viszi az életben. De nem tudsz olyan témát felhozni, hogy ne álljon beléd egy-két gyökér.

A maszkhasználat nem fájna senkinek. De átmegyek a helyi kisboltba, és egy 4 négyzetméteres helyiségben bent vannak öten, gyakorlatilag olyan volt, mint valami csoportszex nagykabátban. Maszk egyiken sem. Most kinek fájna, ha kint várakozna, és bent a boltban venne fel maszkot? Nem kötelező, de nincs ennyi esze magától?! Na, ezért kellenének korlátozások, mert ha nem mondják meg a birkának mit kell tenni, akkor maguktól nincs annyi eszük.

2021. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!