Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a munkaügyi...

Mi értelme van a munkaügyi központoknak ha nekik az a dolguk,hogy minél kevesebb legyen álláskereső,hogy elmondja a ksh,hogy mennyire kevesen vannak ?

Figyelt kérdés
Nekem több ott dolgozó elmondta,hogy az ő dolguk nem az,hogy minél többen legyenek mert a statisztikának ez nem tesz jót. Regizni belehet ,de őket kicsit sem érdekli,hogy mi lesz velük. A statisztika a lényeg. Minél kevesebben legyenek regizve.
2021. nov. 14. 14:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hogy pont az. Ők közvetítik a szegényeket melóba. Ez lenne az értelme. Koordinálják a cégek munkás igényeit és kiadják. Aki nem dolgozik x napot egy évben ne is egyék
2021. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Szerencsére rég jártam ott. Most 5 prrc munkát találni. 17-20 éve sokszor jártam ott. Sose tustak munkát ajánlani
2021. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%

A lényeg valóban az, hogy hányan dolgoznak és ez most kb 1 millióval több mint 2010-ben, és nem az, hogy hanyan vannak épp regisztrálva a munkaügyi központokban. A KSH azonban mindenkit bekategorizál, tehát az ott nem regisztrált munkanélküliek is munkanélküliek.


Felőlem valóban be lehetne szántani az összes munkaügyi központot és be lehetne szüntetni az álláskeresési támogatást is, és mindenki keressen szépen munkát a szabad piacon. De ez úgysem fog megtörténni.

2021. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Nagyjából semmi.

Egyszerűen valami online dolog kellene, ahol meg igényelheted A munkanélküli segélyt, az ingyen bérletet és ennyi.


Merthogy a munkanélküli hivatal nem közvetít semmit. Elvileg közvetítenie kellene de gyakorlatilag ilyenről még nem hallottam és az ott dolgozók sem.

2021. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Alex Fly ***** válasza:
62%
@3:persze, egymillióval többen dolgoznak... Abból minimum 600000 külföldön, meg kb. ugyanennyi a közmunkás. És legalább ugyanennyien nincsenek benne a rendszerben, mert már régen lejárt a regisztrált munkakeresői státuszuk...
2021. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
MEgvan szabva,hogy mennyi ideig lehetsz regizve? 3 hónapig sokan kaptak zsét a vírus helyzet miatt. Megkapta a 3 hónapi lét és kitörölték ? Csá menj ahová akarsz?
2021. nov. 14. 15:07
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
5: nem, ez a magyar munkahelyek száma. Ebből a közmunkások száma elenyésző (100e alatt) Ha meg valaki "nincs benn a rendszerben(???) attól még nem keletkezik egy munkahely.
2021. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
2) gyere le békés-megyébe,itt semmi nem változott.elhiszem hogy a nyugati részen jobb,de az engem nem vigasztal.
2021. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

Admisztritativ kezelik az allaskeresok ugyes-bajos ugyeit ... elrendezik a tarsadalombiztositasat az allaskarasonek ... atkepzest biztositanak ha kell ... atmeneti segelyben reszesitenek ... es probalnak munkat is ajanlani :)


Szoval van mit tenniuk!!!

2021. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
mikor álláskereső voltam nem volt tb-m. Nem tudom mit írsz,hogy intézik ezt is .
2021. nov. 14. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!