Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a munkaügyi...

Mi értelme van a munkaügyi központoknak ha nekik az a dolguk,hogy minél kevesebb legyen álláskereső,hogy elmondja a ksh,hogy mennyire kevesen vannak ?

Figyelt kérdés
Nekem több ott dolgozó elmondta,hogy az ő dolguk nem az,hogy minél többen legyenek mert a statisztikának ez nem tesz jót. Regizni belehet ,de őket kicsit sem érdekli,hogy mi lesz velük. A statisztika a lényeg. Minél kevesebben legyenek regizve.
2021. nov. 14. 14:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha regisztralt allaskereso lettel volna, akkor lett volna - ez nem automayikus ... neked kellett volna utana jarnod.
2021. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
mi ? Ameddig én regisztrált álláskereső vagyok több mint évig akár akkor nekem tb-m van ? Szociális rászorultsági alapon nekem papírt kellett igénybe vennem ahol lakom annak az önkormányzatától . 1 évig minden évben tb-t kellett igényelnem. Nekem ezt senki nem mondta el régen a munkaügyiben,hogy nekem tb-m van.
2021. nov. 14. 15:51
 13/20 A kérdező kommentje:
mert regisztráltam.
2021. nov. 14. 15:52
 14/20 anonim ***** válasza:

Csak addig van TB-d amíg kapsz álláskeresési segélyt, ami max 3 hónap.


Utána általában szokott küldeni egy köteg csekket a NAV, amivel fizetheted a TB-d

2021. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
kíváncsi lennék,hogy hányan fizetik a tb-t nógrádban,szolnok,borsod,szabolcs,heves és a többi megyei romák lakta megyékben. Nem rasszizmusból írtam hanem vannak ebben az országban elég lezűlött emberek akiket szerintem hidegen hagy bőven.
2021. nov. 14. 15:57
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm ott dolgozott. Rengeteg tanfolyamot indítottak, aminek az égvilágon semmi értelme nem volt és munkát sem segített találni. Ha valaki ment, kivették a munkakeresok közül, javult a statisztika

Ha nem ment, akkor azért vették ki a rendszerből.

Én kb 1 éve voltam, semmit nem segítettek az álláskeresésben. Igazából nem is vártam el, nyilván az én érdekem volt, hogy éjjel-nappal bújjam a netet és küldjem az önéletrajzomat.

Ettől függetlenül túl sok értelme nincs szerintem, be nem teszem többet a lábam remélhetőleg oda.

2021. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
15) ők előnyugdíjban vannak.
2021. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
30%
Semmi, egy munkaalapú társadalomban nincs is szükség rájuk, hisz semmit sem segítenek.
2021. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

4-es

Elektronikus kapcsolattartás van. Megállapodást kell kötni rá. Regisztrációt is el lehet indítani vele, aztán egy ügyintéző tájékoztat és elküld minden szükséges dokumentumot e-mailen, amit kinyomtatva aláírva vissza szkennelve kell vissza e-mailezni, vagy ügyfélkapu e-papír szolgáltatáson elektonikusan hitelesítve

A jelentkezési kötelezettséget is online lehet ezen a felületen teljesíteni. Ilyenkor nem pecsételés van a kiskönyvbe, hanem e-mailen jön a visszaigazoás a jelentkezés megtörténtéről meg később a következő jelentkezés időpontjáról

16-os nem tudom te milyen tanfolyamon voltál, de az utóbbi 5-6 évbe igenis az okj megszűnésig voltak normális tanfolyamok, amik piacképes rendes normális szakmát adtak, pl. pénzügyi és Számviteli ügyintéző, tb bérügyi ügyintéző, targoncás képzés

2021. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az az értelme, hogy nekik van egy alibi állásuk. :)
2022. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!