Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a fidesz szimpatizások,...

Azok a fidesz szimpatizások, akik nem akarják, hogy jövőre ellegyen törölve a rezsicsökkentés, őket nem zavarja az, hogy az alacsony fizetés a főprobléma?

Figyelt kérdés

Több nyugati országokban 700 forint felett van a benzin ára, és elfogadják ezt, mert normális fizetéseket kapnak. Gondolom ez van a rezsivel is, lehet magasabb ott a rezsi, de a fizetésük sokkal jobb. Ez az egész rezsicsökkentés egy szemfényvesztés, és egyet értek Márki-Zay-al, mert én se vagyok rezsicsökkenés párti. Bárki akivel beszélgettem, nem érzik a rezsicsökkentést, hazugságnak érzik. A legnagyobb probléma azzal van, hogy Orbánék tudatosan alacsonyan tartják a fizetéseket és sikerként adják el a rezsicsökkentés népmeséjét. Sajnos működik.


Azzal tisztában vagyok, hogy valamivel jobb a gazdasági helyzet, mint 2010 előtt volt, de még így se közelítettük meg az osztrák színvonalat, sőt a szlovákok is beelőztek bennünket. Azzal tartják alacsonyan a fizetést, hogy rengeteg pénz megy el haveroknak, családtagoknak, felesleges beruházásokra, expókra. Ez engem sokkal jobban zavar, minthogy a Márki-Zay nem támogatja a rezsikönnetést.


Jövőre MZP-re fogok szavazni. Ha a fidesz szerint, a fidesz a kisebbik rossz és az ellenzék a nagyobbik rossz, én a nagyobbik rosszra szavazok. Szeretném azt, ha változás lenne ebben az országban, nem hiszek abban, hogy a Gyurcsány csicskása lenne MZP. Zaránd Péter kampányfőnök indulása is azt mutatja, hogy változás készül az ellenzéki oldalon. Ha esetleg Gyurcsány megpuccsolná MZP-t, akkor az összefogás pártiak és a fidesz pártiak közösen összefogva vonuljanak utcára és törjék le a Gyurcsány nagy ronda ormányát. Nem kell félni a változástól, és nem kell a fidesz propagandára hallgatni!


2021. nov. 15. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Te nagyon naiv vagy, ha azt hiszed, majd egy kormányváltástól hirtelen megváltozik a magyar bérszínvonal.
2021. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha drasztikusan lecsökkene a korrupció és, ha a Hadházy egy jó főügyész lesz, akkor nem azt mondom, hogy már egy nap alatt osztrák szinten lennénk, de versenyképesebbek lennénk az tuti.
2021. nov. 15. 14:13
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Na, ez a mérhetetlen naivitás.
2021. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
A fő probléms többek között az, hogy baloldali kormányok idején a magas rezsi a mostaninál lényegesen alacsonyabb fizetésekkel párosul.
2021. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 árokpart ***** válasza:
82%
Ahhoz, hogy jobb legyen a magyar bérszínvonal , ahhoz előbb saját magyar tulajdonú vállalatokra, a világban is versenyképes magyar termékek előállítására és értékesítésre képes vállalatokra lenne szükség. Csakis után fog tudni jelentősen emelkedni a magyar bérszínvonal.
2021. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hypno ***** válasza:
50%

A vízdíjamban 2013. közepe óta 29 ezer forintot jelentett a reszicsökkentés, a csatornadíjban meg 48 ezret.

Az havi 800 forintot jelent, amiért egy pizzát sem kapok...meg nem kaptam már 2013-ban sem.


Viszont már volt olyan település az idén is, ahol azért nem volt víz mert a hálózatfejlesztésen kellett a szolgáltatóknak megspórolniuk az így kiesett pénzt.

És az ilyen közüzemi problémák csak szaporodni fognak.

2021. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hypno ***** válasza:
52%

#5


A mai magyar valóságban a multik húzzák felfelé a bérszínvonalat. A Lidl, Aldi, de még a Tesco is stb. többet fizet mint a hasonló magyar vállalkozás...és náluk garantáltan be vagy jelentve.

2021. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Felőlem legyen több a rezsi, de akkor hajrá a jobb béreknek!
2021. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

a hogyan tartják alacsonyan a fizetések dologról én mást gondolok.

szerintem úgy érik ezt el, hogy nem engedik kibontakozni a szakszervezeti működést, vagy elbagatelizálják a fontosságát.

dolgozói érdekvédelem, képviselet és összefogás nélkül pedig a munkáltató úgy használja ki a munkavállalót ahogy csak akarja és persze az adható legkevesebbet fizeti.


mert ha lennének erős szakszervezetek, akkor vége lenne a minimálos meg a bérminimumos kamu bejelentéseknek.

vége lenne, hogy egy párt betiltja a sztrájkot, vagy megszabja, hogy hányan, hol sztrájkolhatnak.

és kb duplájára emelkednének a fizetések.

2021. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Meg az árak is. Más a mostani pénzszórásnak, a minimálbér emelésnek, az adókedvezményeknek, a 13. havinak stb mind az lesz a következménye, hogy január- februárban berobbannak az árak, aztán megint lehet sírni. ÍÉs ez lenne a következménye egy Klárikáék által idezúdított "európai" fizetésnek, a teljesítményfedezet nélküli alapjövedelem rémötletének meg aztán főleg. Egy piacgazdaságban a fizetéseket a munkaerő minősége, létszáma és teljesítménye, az árakat pedig a kereslet, és a kínálat, a fogyasztói szokások viszonya szabja meg. Mindenki az államtól várja a csodát, hogy emelje meg a béreket, de halihóó ez csak a szocializmusban működött. Úgy ahogy. Az is hitelekből...
2021. nov. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!